Ból brzucha

(67) info
Pokaż filtry Filtruj

 

Jak przedstawia się oferta tabletek na ból brzucha?

Ból brzucha to uciążliwa dolegliwość. Różnie odczuwany (skurcz, ucisk, kolka, rozpieranie, ból rozdzierający), może skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Najczęstszym podłożem bólu brzucha są skurcze mięśni gładkich jelit, macicy, moczowodów, przewodów żółciowych, oraz pęcherza moczowego. Do jego łagodzenia używa się doraźnie leków farmaceutycznych. Jeśli leczenie nie przyniesie oczekiwanych efektów, należy zgłosić się do lekarza.

Leki na ból brzucha oferowane są w opakowaniach różnej wielkości. Wśród najczęściej wybieranych znajdują się:

Paracetamol na ból brzucha

Jedną z częściej występujących substancji czynnych w środkach na ból brzucha jest paracetamol. Wykazuje on działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Poza bólem brzucha stosowany może być również przy bólach głowy, gardła, zębów, bólach stawowych, kostnych oraz mięśniowych. Dodatkowo łagodzi objawy przeziębienia. W jednej tabletce znajduje się zazwyczaj 500 mg substancji czynnej. 

Leki na ból brzucha z paracetamolem to m.in. Paracetamol DOZ, 500 mg, tabletki, 20 szt. oraz Apap, 500 mg, tabletki powlekane, 50 szt. Niektóre preparaty mają w swoim składzie kofeinę, która wzmacnia  działanie przeciwbólowe paracetamolu, np. Apap Extra, 500 mg + 65 mg, tabletki powlekane, 50 szt. (butelka). 

Ibuprofen na ból brzucha

Kolejną powszechnie spotykaną substancją czynną w lekach na ból brzucha jest ibuprofen. Środek  zaliczany jest do grupy NLPZ (Niesteroidowych Leków Przeciwzapalnych). Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz właśnie przeciwzapalne. Skutecznie zwalcza także inne bóle o nasileniu słabym do umiarkowanego oraz pomaga przy infekcji dróg oddechowych. Na ibuprofenie swoje działanie opierają takie leki, jak m.in.:

Pozostałe preparaty na ból brzucha

Popularnym środkiem stosowanym w łagodzeniu bólu brzucha jest NO-SPA. Lek zawiera w swoim składzie drotawerynę, działającą rozkurczowo na mięśnie gładkie. Poleca się ją w bólu brzucha związanym z chorobami układu pokarmowego, dróg żółciowych i przy bolesnym miesiączkowaniu. Chlorowodorek drotaweryny odpowiada również za rozkurczowe działanie Spastyny Max, zalecanej przy problemach pochodzenia nerwowego oraz mięśniowego.

Deksketoprofen to kolejna substancja czynna spotykana w lekach przeciwbólowych. Wskazany jest w objawowym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego. Zawiera go np. Dexak, 25 mg, tabletki powlekane, 30 szt

Inne związki łagodzące ból brzucha to m.in.:

Leki na ból brzucha dla dzieci

Dzieci to szczególny rodzaj pacjentów. Mając na uwadze ich dobro, na rynku farmaceutycznym pojawiły się leki specjalnie im dedykowane. Wśród nich znajdują się m.in.:

Pamiętajmy jednak, aby stosować je z umiarem i zgodnie z dawkowaniem zaleconym przez producenta.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij