Chusteczki do higieny intymnej

(45) info
Pokaż filtry Filtruj

Chusteczki do pielęgnacji okolic intymnych

Chusteczki do pielęgnacji okolic intymnych służą do codziennej pielęgnacji. Produkty tego typu zawierają kwas mlekowy, który pozwala dbać o fizjologiczną florę bakteryjną pochwy. Ponadto obecne są w nich ekstrakty z roślin, dzięki czemu: oczyszczają, nawilżają, neutralizują nieprzyjemne zapachy, łagodzą podrażnienia. Chusteczki do higieny intymnej z apteki, takie jak Enilome Healthy Beauty Intima, mają naturalne pH.

Tego typu artykuły higieniczne są dostępne także dla mężczyzn. Chusteczki do higieny intymnej również mają odpowiednie pH i są wzbogacone o substancje aktywne. W przypadku Luba Chusteczki nawilżane do higieny osobistej mężczyzn są to jony srebra i pantenol. Preparaty tego typu pozwalają zachować uczucie świeżości, neutralizują brzydkie zapachy, a także zapobiegają namnażaniu się bakterii.

Chusteczki pielęgnacyjne do ciała

Jednym z rodzajów chusteczek nawilżanych są chusteczki pielęgnacyjne do całego ciała. Dzięki nim można w szybki sposób odświeżyć i nawilżyć skórę, a także zneutralizować nieprzyjemne zapachy. 

Chusteczki pielęgnacyjne do działa można stosować w podróży lub w pracy. Produkty te doskonale sprawdzają się w przypadku osób leżących, zmagających się z problemem nietrzymania moczu i noszących pieluchy dla dorosłych. Dzięki obecności delikatnych składników nadają się do pielęgnacji skóry wrażliwej (np. INTENO Soft Care, chusteczki pielęgnacyjne, 50 szt.).

Zaletą chusteczek pielęgnacyjnych z apteki jest możliwość podgrzania ich do temperatury ciała. Dzięki temu czynności higieniczne nie powodują zbyt dużego dyskomfortu. Chusteczki wystarczy włożyć na kilka sekund do mikrofali. Przed użyciem należy sprawdzić, czy nie są zbyt gorące.

Nawilżany papier toaletowy

Nawilżany papier toaletowy jest mniej znanym, ale również chętnie wybieranym rozwiązaniem higienicznym. Zapewnia on uczucie świeżości po każdej wizycie w toalecie. Jest mniej nasączony od chusteczek do higieny intymnej. Jednak jest zdecydowanie delikatniejszy od zwykłego papieru toaletowego i jest uznawany za jego lepszą alternatywę.

Z nawilżanego papieru toaletowego mogą korzystać wszystkie osoby, jeżeli nie występuje u nich alergia na składniki produktu. Warto dodać, że w aptece dostępne są również preparaty przeznaczone dla specjalnych grup odbiorców. Może to być m.in. Luba, Specjalistyczny nawilżany papier toaletowy Proctolan. Jest to nawilżany papier toaletowy dla osób, które zmagają się z problemem hemoroidów.

Nawilżany papier toaletowy jest wykonany z miękkiej celulozy. Dlatego można bez obaw spuszczać go w toalecie. Są w nim obecne składniki, które oczyszczają i pielęgnują. Mogą to być: pantenol, alantoina, jony srebra, wyciąg z roślin (np. kory dębu lub żurawiny), kwas mlekowy. Nawilżany papier toaletowy z apteki może pełnić funkcję chusteczek do higieny intymnej (np. Cleanic Intimate, nawilżany papier toaletowy, 40 szt.).

Chusteczki nawilżane dla dzieci

Chusteczki nawilżane dla dzieci również mają na celu zachowanie prawidłowej higieny. Dotyczy to nie tylko niemowląt, które noszą pieluszkę, ale także nieco starszych pociech. Dla najmłodszych stworzono Luba nawilżany papier toaletowy dla dzieci, który można stosować codziennie. Zawiera on kwas mlekowy i ekstrakty roślinne, które zapewniają odpowiednią ochronę skórze. W aptece kupić można również gotowe zestawy (np. Zestaw Pielęgnacja dla Najmłodszych) przeznaczone do pielęgnacji dzieci.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij