Podkłady do przewijania dziecka

(25) info
Pokaż filtry Filtruj

Podkłady do przewijania

Podkłady służące do przewijania to rodzaj maty o różnych rozmiarach. Najczęściej przyjmują kształt kwadratu lub prostokąta. Wykonane są z miękkiego materiału, delikatnego dla wrażliwej skóry niemowlęcia. Tego typu podkład charakteryzuje się dużą zdolnością chłonną, co zapobiega zabrudzeniu powierzchni, na której się ją umieszcza. Wszystko za sprawą specjalnej formuły – zazwyczaj mata składa się z trzech warstw. Pierwsza będąca w kontakcie bezpośrednio ze skórą jest wykonana z delikatnej włókniny, co zapewnia komfort i świeżość podczas użytkowania. Kolejna warstwa to wkład chłonny z pulpy celulozowej, który zatrzymuje płyny. Na dole znajduje się nieprzepuszczalna, antypoślizgowa folia – zapobiega ona przesuwaniu się podkładu i ewentualnemu przeciekaniu.

Podkłady do przewijania – kiedy się przydają?

Podkłady do przewijania podobnie jak chusteczki nawilżane dla dzieci są kluczowym elementem wyprawki dla niemowląt. Ważne jest, aby tego rodzaju maty były wykonane z wysokiej jakości materiałów i mogły być łatwo rozłożone na przewijaku lub prześcieradle. Mogą być używane bezpośrednio na dziecięcym materacu lub na specjalnym przewijaku dla dzieci. Ponadto podkłady te są bardzo praktyczne podczas podróży samochodem lub pociągiem, umożliwiając szybkie i higieniczne przewijanie niemowląt. W przypadku zabrudzenia można je wyrzucić, ale ważne jest, aby pamiętać o właściwej segregacji odpadów.

Podkłady do przewijania – rodzaje

Podkłady do przewijania można podzielić na dwa podstawowe rodzaje. Pierwszym z nich są maty wielokrotnego użytku – wykonane z materiałów o różnych kolorach. Często posiadają przyszytą torebkę, co umożliwia ich łatwe złożenie i zabranie w podróż. Drugi rodzaj to maty jednorazowe, które zazwyczaj służą jako podkłady do przewijania, umieszczone na maty. Ich specjalne wykonanie pozwala na doskonałą chłonność zabrudzeń i można je również stosować samodzielnie, ponieważ specjalna konstrukcja pozwala na utrzymanie czystości podłoża podczas przewijania dziecka.

Na co zwracać uwagę przy wyborze podkładów do przewijania dla dzieci?

Decydując się na zakup podkładów do przewijania, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Pierwszą z nich jest rozmiar. Standardowe podkłady mają wymiary 60 × 60 cm, ale dostępne są również większe formaty. Ponadto równie ważne są chłonność oraz warstwa zabezpieczająca podkładów. Materiał musi być odpowiednio chłonny i wodoodporny, a także skutecznie zwalczać nieprzyjemne zapachy. Oczywiście warto także sprawdzić miękkość wykonania tego typu produktu. Nie można przecież zapomnieć, że wrażliwa skóra dziecka wymaga szczególnej troski. Z tego powodu, warto wybrać podkłady wykonane z odpowiednio delikatnego tworzywa.

By zadbać o prawidłową pielęgnację skóry dziecka, warto też sięgnąć po kosmetyki do kąpieli oraz emolienty dla dzieci.

Jaki podkład do przewijania wybrać?

Podkłady wielorazowe na przewijak są praktyczne ze względu na to, że po ich zakupie można z nich korzystać przez dłuższy czas. Jednak wymagają one częstego prania i czyszczenia. Z kolei bezpośrednie kładzenie dziecka na przewijaku może być dla niego nieprzyjemne oraz niezbyt higieniczne – cerata może przyciągać drobnoustroje niebezpieczne dla zdrowia dziecka. Z tego względu warto rozważyć stosowanie jednorazowych podkładów na przewijak – wystarczy je po użyciu zwinąć i wyrzucić do kosza. Jednorazowe podkłady na przewijak są pokryte folią, co zwiększa ich higieniczność i zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii. Są też chłonne, co zapewnia suchość i komfort. Niezbędnym elementem wyprawki niemowlęcia są również pieluchy i kosmetyki dla dzieci.

Podkłady do przewijania – inne zastosowania

Podkłady do przewijania są ważnym elementem w  pielęgnacji dziecka, a także dla kobiet podczas porodu. Dodatkowo mogą być stosowane przy opiece nad pacjentami obłożnie chorymi w szpitalach, hospicjach i domach opieki. Ponadto wykorzystuje się je w żłobkach i na oddziałach pediatrycznych. Oprócz tego, osoby z problemem nietrzymania moczu mogą zwiększyć swój komfort dzięki miękkim i delikatnym podkładom.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij