Ból menstruacyjny

(35)
Pokaż filtry Filtruj
z 2

 

Ból menstruacyjny a leki

Ból menstruacyjny to dolegliwość, z którą zmaga się znaczna część kobiet. Na towarzyszące miesiączce objawy mogą pomóc domowe sposoby, np. ciepłe okłady, masaże lub kąpiele. Jeśli zabiegi te nie przyniosą ulgi, warto sięgnąć po inne rozwiązania, a dokładnie po leki na ból, które produkują znane na rynku marki, m.in: DOZ S.A., US PHARMACIA, HERBAPOL WROCLAW, SANOFI AVENTIS, HASCO-LEK czy POLPHARMA S.A.

Tabletki na bóle menstruacyjne oferowane są w opakowaniach o różnej pojemności. Najczęściej wybierane są:

Jakie leki stosować na ból menstruacyjny?

Dolegliwości bólowe przy menstruacji zwalczać można z wykorzystaniem takich środków farmaceutycznych, jak:

Wymienione leki poza bólem miesiączkowym stosowane są również przy bólach głowy, zębów, gardła, a także bólach stawowych, kostnych i mięśniowych. Ponadto większość skutecznie zwalcza  objawy przeziębienia i stanów grypopochodnych.

Co  jeszcze może pomóc na ból menstruacyjny?

W ofercie apteki dostępne są leki dedykowane do łagodzenia bólu menstruacyjnego. Stosowane są w stanach skurczowych mięśni gładkich, powodowanych bolesnym miesiączkowaniem, chorobami układu pokarmowego oraz dróg żółciowych. Jedne z bardziej znanych to:

  • No-Spa – substancją czynną jest drotaweryna,

  • Scopolan Compositum – substancje czynne to butylobromek hioscyny i metamizol sodowy jednowodny,

  • Buscopan Forte – substancją czynną jest hioscyny butylobromek,

  • Spastyna Max – lek rozkurczowy, wskazany przy skurczach pochodzenia nerwowego i mięśniowego. Substancją czynną jest chlorowodorek drotaweryny,

  • Scopolan – substancją czynną jest butylobromek hioscyny,

  • Panadol Femina – substancjami czynnymi są paracetamol i hioscyny butylobromek,

  • Vemonis Femi – substancjami czynnymi są metamizol sodu, kofeina oraz chlorowodorek drotaweryny.

Wybór konkretnego preparatu jest osobistą decyzją. Niezależnie jednak jaki lek zażywamy, koniecznie należy przestrzegać zaleceń producenta, jeśli chodzi o dawkowanie, które znajdują się na załączonej do opakowania ulotce.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij