Stabilizatory nadgarstka

(18) info
Pokaż filtry Filtruj

Miękkie stabilizatory nadgarstka

Stabilizator nadgarstka to wyrób medyczny, którego zadaniem jest ograniczenie ruchomości różnego stopnia aparatu ruchu. Dzięki temu stwarza się uszkodzonym, zmęczonym i nadwyrężonym strukturom stawowym optymalne warunki do regeneracji. Noszenie stabilizatora sprawia, że nieprzyjemne dolegliwości bólowe ręki szybciej ustępują. W ofercie apteki znajdują się zarówno aparaty elastyczne, jak i w formie sztywnej szyny od znanych marek, takich jak Futuro Basic Sport, Prim oraz Qmed Pharma. 

Produkty różnią się przede wszystkim stopniem stabilizacji, ale też dodatkowymi udogodnieniami, takimi jak materiał i zapięcia. Bez względu na formę usztywniacze z apteki chronią staw przed pogłębianiem się uszkodzeń i pogorszeniem stanu zdrowia. Można je wykorzystywać zarówno w celach rehabilitacyjnych, jak i sportowych, również w ramach profilaktyki kontuzji. Asortyment stabilizatorów obejmuje m.in. modele o miękkiej konstrukcji, takie jak Prim Aqtivo Skin P703BG. To elastyczny owijany stabilizator nadgarstka w rozmiarze uniwersalnym. Takie aparaty mogą być stosowane pomocniczo w celach selektywnego wzmocnienia kompresji ręki. Naturalnie dopasowują się do nadgarstka, łagodząc powstałe napięcia i ból. 

Do leczenia i stymulacji proprioceptywnej służą też modele w formie elastycznego mankietu, np. Qmed Pharma beżowy. Mogą być one stosowane w rekonwalescencji przeciążeniowej ręki, w lekkich stanach pourazowych, a także w przebiegu niektórych chorób, np. zapaleniu ścięgna czy stawu.

Stabilizator nadgarstka średniej mocy

W aptece znajdują się ponadto stabilizatory nadgarstka o wyższym poziomie usztywnienia. Sztywniejsza formuła produktów zapewnia większą stabilność stawu i odciążenie chorych tkanek. Dostępne są w formie regulowanej opaski z rzepem, dzięki czemu można je odpowiednio dopasować do potrzeb. Stabilizator taki jak Futuro Basic Sport na nadgarstek sprawdzi się zwłaszcza przy zwichnięciach, skręceniu czy artretyzmie stawu. Jego łatwy sposób zakładania i zdejmowania ułatwia rehabilitację, a materiał jest wytrzymały na rozciąganie i odporny na permanentne zabrudzenia, co ułatwia konserwację. Stabilizator nadgarstka tego typu można zakładać na prawą lub lewą rękę. 

Dostępne w aptece usztywniacze materiałowe miękkie oraz półsztywne zapewniają swobodny przepływ powietrza i odprowadzenie wilgoci. Korzystnie wpływa to na miejscową kondycję skóry, zapobiegając nieprzyjemnym objawom, takim jak maceracja, przykry zapach czy świąd. Ponadto nadgarstek jest ocieplony.

Stabilizator nadgarstka z kciukiem

W asortymencie apteki znajdują się też stabilizatory nadgarstka z kciukiem, które oprócz stawu zabezpieczają jeszcze dłoń. Do tej grupy produktów należy m.in. Prim Aqtivo Skin P704BG, elastyczny stabilizator nadgarstka i śródręcza. Rzepowe zapięcie umożliwia odpowiednią regulację siły kompresji, a wysoki mankiet obejmujący śródręcze pozwala na swobodną pracę reszty dłoni. Produkty tego typu mogą być wykorzystywane do rehabilitacji różnorodnych stanów chorobowych o charakterze ostrym oraz przewlekłym w obrębie nadgarstka i ręki, np. zespołu cieśni nadgarstka. 

W aptece są dostępne poza tym aparaty do stabilizacji ręki w stanach pooperacyjnych, w przebiegu remisji objawów RZS, profilaktyce przykurczów czy innych schorzeniach wymagających sztywnego odciążenia, podparcia i stabilizacji. Wśród nich jest m.in. Qmed WHOSP-FT w formie szyny.