Rzucanie palenia

(32)
Pokaż filtry Filtruj
z 2

Rzucanie palenia a produkty apteczne

Nałóg tytoniowy istnieje na świecie niemal od zawsze. Koncerny produkujące papierosy oraz inne produkty do palenia wręcz biją się o każdego nowego klienta. I choć samo zapalenie nie jest zabronione, to uzależnienie od nikotyny jest groźne dla zdrowia. Z tego powodu grono osób chciałoby pozbyć się nałogu, ale rzucanie palenia wcale nie jest łatwe. Trzeba dużo samozaparcia i motywacji, a przede wszystkim pomocy bliskich i różnego rodzaju medykamentów.

Na szczęście na rynku pojawiły się preparaty, które mogą w tym pomóc. Tabletki na rzucanie palenia, plastry oraz aerozole też zawierają nikotynę. Różnica jest taka, że nie ma w ich składzie substancji smolistych.

Gumy do żucia i tabletki przeciw paleniu

Gumy do żucia, które ułatwiają rzucanie palenia, zawierają nikotynę. Ich smak jest cierpki, nieco ostry, nawet bez względu na dawkę i smak. Niewątpliwą zaletą gum jest wygoda w użytkowaniu, jednak i one mają ograniczenia ilościowe narzucone przez producenta. Nie wolno ich stosować więcej, aniżeli 24 sztuki na dobę. Żucie większej ilości mogłoby spowodować przedawkowanie nikotyny i kłopoty ze zdrowiem. Gumy dostępne są w dwóch dawkach: 2 oraz 4 mg, ale nałogowym palaczom zaleca się rozpoczęcie kuracji od tej wyższej. Można je kupić w różnych smakach: klasycznym, miętowym i owocowym. Producentem gum jest firma Nicorette, która specjalizuje się w tematyce rzucania palenia.

Osoby, które nie lubią gum do żucia, mogą sięgnąć po tabletki na rzucanie palenia. Jednym z takich preparatów jest Desmoxan, który gwarantuje pozbycie się nałogu w miesiąc. Łykając tabletki przeciw paleniu, musimy mieć na uwadze reżim godzinowy. Producent nakazuje, aby jedną pastylkę zażywać co 3 godziny. Może być to kłopotliwe dla osób zabieganych. Trzeba też pamiętać, że leki na rzucanie palenia różnią się od siebie ceną, na co warto zwrócić uwagę.

Tabletki do ssania a rzucanie palenia

Niektórzy rzucają palenie od razu, inni potrzebują pomocy, dlatego znajdziemy też tabletki do ssania dla tych, którzy nie przepadają za kapsułkami doustnymi czy gumami. Podobnie zresztą jak te wymienione wcześniej, stosuje się w nikotynowej terapii zastępczej. Dostępne w dawkach 2 oraz 4 mg mogą być zamiennikiem papierosa. Je również można kupić w różnych smakach, a wersja mini opakowania pozwoli schować tabletki w każdej kieszeni.

W dziale tabletek są też pastylki na kaszel po rzucaniu palenia. Chronią one błonę śluzową gardła, nawilżają je, dzięki czemu dość szybko pozbędziemy się uciążliwych objawów. Oczyszczanie organizmu po rzuceniu palenia jest naturalnym zjawiskiem.

Aerozole do jamy ustnej pomocne w rzucaniu palenia

Aerozole do jamy ustnej, które mogą pomóc w pozbyciu się nałogu papierosowego, są stosunkową nowością na rynku medycznym. Ich działanie, podobnie jak tabletek czy gum do życia, opiera się na nikotynie, a zadaniem jest hamowanie chęci do zapalenia papierosa. Maksymalna dawka dobowa aerozolu to 64 dawki. Nie należy jej przekraczać, ponieważ może dojść do wystąpienia nieporządnych objawów.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij