Zdrowie i profilaktyka mam i kobiet w ciąży

(57)
Pokaż filtry Filtruj
z 3

Minerały i witaminy dla ciężarnych

W kategorii, jaką jest profilaktyka w ciąży, znajduje się bogata oferta suplementów różnego rodzaju dla kobiet spodziewających się dziecka oraz karmiących w sposób naturalny. Korzystnie wpływają one na zdrowie, optymalizując przebieg wielu procesów biochemicznych zachodzących w tym czasie w organizmie. Suplementy dla kobiet w ciąży dostępne w asortymencie zawierają kompleksy najważniejszych składników odżywczych, takich jak żelazo, kwas foliowy, foliany, ryboflawina czy wapń. Substancje aktywne skoncentrowane są w tabletkach lub w płynnych tonikach doustnych.

Spośród wielu można wybrać zestawy witamin dla kobiet w ciąży, takie jak Floradix żelazo i witaminy, Ascofer i Feminovit, które pomagają zredukować uczucie zmęczenia i znużenia, wspierają układ odpornościowy, a także regulują metabolizm energetyczny dzięki obecności witamin z grupy B i antyoksydantów. Suplementy dla ciężarnych zawierają też kwas foliowy. Z oferty można wybrać m.in. DOZ Product Kwas foliowy, Folik, Swanson Folian i Floradix. To wyroby, które można stosować zarówno w okresie starań o dziecko, jak i w ciąży, a także po rozwiązaniu i do zakończenia laktacji. Tego typu witaminy ciążowe korzystnie oddziałują na rozwój malucha, zapobiegając np. powstaniu niektórych wad wrodzonych, zwłaszcza dotyczących ośrodkowego układu nerwowego.

Zestawy dla kobiet

Suplementy dla kobiet w ciąży obejmują zestawy multiwitaminowe, które uzupełniają zwiększone zapotrzebowanie przyszłej mamy na niektóre składniki odżywcze. Wyroby, takie jak Falvit mama, Symvital mama i Prenatal classic, wzbogacają codzienną dietę o żelazo, niacynę, cynk, kwasy tłuszczowe, magnez, miedź, sód, potas, selen, witaminy D, E, C A oraz z grupy B. Niektóre z dostępnych suplementów są bogatym źródłem kwasu DHA, który wspiera rozwój centralnego układu nerwowego u płodu oraz u niemowląt karmionych piersią, a także folianów, zmniejszających ryzyko powstania poważnych nieprawidłowości rozwojowych. Ważne są ponadto magnez dla ciężarnych oraz cholina, dlatego w ofercie apteki znajduje się wiele wyrobów wzbogaconych o ich skład. Magnez odpowiada m.in. za utrzymanie równowagi elektrolitowej, przebieg procesów podziału komórek oraz utrzymanie funkcji poznawczych na właściwym poziomie, a cholina wspomaga prawidłowe funkcjonowanie wątroby i łożyska matki.

Witaminy dla matek karmiących

Wśród dostępnych preparatów można znaleźć suplementy od marek, takich jak Olimp, Elevit czy Fembion. Zawierają one zestawy witamin i minerałów, które zapobiegają wystąpieniu następstw zaburzeń związanych z niewłaściwą gospodarką elektrolitową oraz ubogoskładnikową dietą. Dzięki obecności folianów, choliny, kwasu pantotenowego, luteiny, cynku, DHA i innych mikroelementów suplementy Olimp Gold-Vit mama, Elevit Pronatal czy Femibion 3 wspomagają prawidłowe funkcjonowanie organizmu kobiety w okresie laktacji. Korzystnie oddziałują także na sferę psychiczną młodej mamy, łagodzą stres czy uczucie zmęczenia. Po niektóre preparaty mogą sięgać także inni dorośli oraz dzieci.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij