Mdłości i nudności u kobiet w ciąży

(20) info
Pokaż filtry Filtruj

Co pomaga na mdłości w ciąży?

Leki przeciwwymiotne łagodzą mdłości, zgagę i ból w okolicach nadbrzusza dzięki właściwościom regulującym pracę odcinka żołądkowo-jelitowego. Zawarte w nich substancje aktywne w bezpieczny sposób osłabiają skurcze żołądka, wpływają na poziom kwasów trawiennych, czy też stymulują właściwą motorykę dystalnej części przewodu pokarmowego. Wśród dostępnych suplementów można znaleźć m.in. krople żołądkowe Iberogast, ale także tabletki na mdłości do ssania Rennie Antacidum oraz powlekane pastylki Prevomit. Leki tego typu sprawdzają się przede wszystkim w czynnościowych zaburzeniach pasażu przewodu pokarmowego, obejmujących nie tylko mdłości, ale też inne objawy, m.in. odbijanie, niestrawność, wzdęcia lub uczucie pełności i ciężkości w nadbrzuszu.

Dobroczynne działanie przeciwzapalne, przeciwutleniające, przeciwbakteryjne i wiatropędne leki zawdzięczają obecności składników, takich jak wyciągi roślinne, kwas foliowy, sole magnezowe czy kwasy tłuszczowe, ale też np. kompleksy witamin z grupy B, które przyczyniają się do odzyskania równowagi kwasowo-zasadowej i elektrolitowej. Tabletki na nudności w ciąży można stosować na każdym jej etapie bez względu na zaawansowanie trymetru, ale przed użyciem należy zapoznać się z ulotką informacyjną dołączoną do opakowania.

Leki na mdłości w podróży

W kategorii, jaką są mdłości w ciąży, znajdują się leki na nudności wywołane zaburzeniami pracy centralnego ośrodka nerwowego. Wyroby, takie jak Aviomarin lub Anaketon, sprawdzą się w profilaktyce i w leczeniu choroby lokomocyjnej, ale także można je stosować na mdłości i wymioty innego pochodzenia. Wśród dostępnych w tej grupie leków znajdują się tabletki i krople. Dzięki zawartym w nich substancjom aktywnym, takim jak ekstrakt z rumianku i imbiru, kwas cytrynowy, potas i różne witaminy, pierwszych efektów przeciwwymiotnych i przeciwuczuleniowych można doświadczyć już po mniej więcej 20 minutach od zażycia jednej dawki. Suplementy na mdłości w podróży można traktować również jako środki uspokajające. Pozwalają one ukoić stres i zdenerwowanie związane z podróżowaniem oraz strach przed wystąpieniem nudności, wymiotów, zawrotów głowy, nadpobudliwości czy innych dolegliwości związanych z chorobą lokomocyjną.

Zioła i inne wyroby medyczne na nudności

W ofercie leków na mdłości występujące rano czy w podróży znajdują się propozycje, takie jak Oleomint czy Herbatka. Kapsułki dojelitowe sprawdzą się zwłaszcza na zespół jelita drażliwego. Działanie leków tego typu polega na spowodowaniu rozkurczu jelit i przywróceniu ich prawidłowej pracy, a dzięki unikalnej formule substancje aktywne uwalniają się dopiero w jelitach, czyli bezpośrednio w miejscu problemu. Herbatka natomiast działa kompleksowo, korzystnie wpływa na poziom cukru we krwi, dyskomfort w podróży czy układ odpornościowy. W propozycjach apteki jest też Sea-Band akupresurowa opaska, która hamuje mdłości w ciąży oraz o innym podłożu, np. związane z migreną, chemioterapią czy pooperacyjne, dlatego mogą z niej korzystać również inne osoby dorosłe.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij