Aspiratory i gruszki do nosa dla dzieci

(54)
Pokaż filtry Filtruj
z 3

Gruszka do nosa była stosowana przez nasze mamy, a nawet babcie do pozbycia się kataru. Obecnie to nadal chętnie wykorzystywany sposób na usunięcie wydzieliny z nosa. Coraz częściej jest jednak wypierany przez nowocześniejsze aspiratory. Poznaj ich rodzaje i zdecyduj, który będzie najlepszy dla twojego dziecka.

W jakim celu stosuje się aspiratory dla niemowląt?

Małe dzieci mają problem z wydmuchiwaniem nosa, dlatego, aby pomóc im pozbyć się zalegającej wydzieliny, powstały aspiratory do nosa. Nowoczesne modele pozwalają na skuteczne odciąganie kataru bez wywoływania dyskomfortu u dziecka. Dawniej dużą popularnością cieszyły się gruszki, które pomagały w utrzymaniu nosa w czystości. Niektóre mamy nadal cenią sobie łatwość ich stosowania, dlatego sięgają po współczesne modele, takie jak Baby Ono, aspirator do nosa gruszka, 1 szt. Nie podrażnia on wnętrza nosa dziecka i pozwala skutecznie pozbyć się wydzieliny.

Rodzaje aspiratorów

Poza popularną gruszką, która jest aspiratorem ręcznym, istnieją również urządzenia bardziej nowoczesne. Jednym z nich jest Katarek Standard, odciągacz kataru, 1 szt., który należy podłączyć do rury odkurzacza, aby skutecznie usunąć wydzielinę z nosa dziecka. Dla mam dwójki maluchów sprawdzi się Katarek Plus, aspirator kataru, 1 szt. Został on wyposażony w dwie końcówki, które pomagają w zachowaniu higieny nosa. Można je stosować u dwójki dzieci. Niewielki rozmiar modelu pozwala na łatwy transport i przechowywanie. Do podstawowych rodzajów aspiratorów zalicza się także DinoRino, aspirator ustny kataru, HelpMedi, 1 szt., przy którego użyciu konieczna jest pomoc mamy.

Bardziej nowoczesnym rozwiązaniem są aspiratory elektroniczne o niewielkim rozmiarze. Jeden z nich to Novama Pingo, elektroniczny aspirator do nosa, 1 szt., który działa cicho i może być stosowany nawet w nocy. Jest zasilany na baterie, a jego kompaktowy rozmiar pozwala na noszenie w torebce. Dodatkowo został wyposażony w utwory muzyczne, które relaksują dziecko podczas odciągania kataru. Niektóre z urządzeń można myć w zmywarce, więc łatwiej utrzymać ich higienę. Jednym z takich modeli jest Aspirator do nosa, Braun BNA 100, 1 szt.

Akcesoria do aspiratorów

Po zastosowaniu aspirator powinien zostać dokładnie oczyszczony i przygotowany na kolejne użycie. Może się tu przydać Katarek Plus i Complete, czyścik do aspiratora, 1 szt., który usuwa osad wewnątrz wężyka aspiratora. Dla osób, które chcą mieć cały zestaw przedmiotów do pielęgnacji dziecka, stworzono specjalne zestawy, np. zestaw akcesoriów do pielęgnacji dziecka niebieski. Zawiera on nie tylko aspirator, lecz także czyścik, nożyczki do paznokci czy grzebień.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij