Sprzęt medyczny dla dzieci

Sprzęt medyczny dla dzieci

(246) info
Pokaż filtry Filtruj

Termometry

Termometry dla dzieci, zwłaszcza te bezdotykowe w szybki i bezpieczny sposób pozwalają na przeprowadzenie jednego z ważniejszych domowych badań diagnostycznych. Aby dokonać pomiaru, termometr bezdotykowy wystarczy zbliżyć w okolicę czoła, nakierować głowicę urządzenia prostopadle do skóry i nacisnąć spust. Niektóre modele pozwalają na zbadanie temperatury ciała przez ucho. Termometr do ucha posiada podłużną i wąską końcówkę, którą należy przed wciśnięciem spustu zbliżyć do ujścia otworu słuchowego. Bez względu na model wyniki pomiaru wyświetlane są w czytelnej formie numerycznej na ekranie, a w przypadku podwyższonej temperatury termometr elektroniczny bezdotykowy zaalarmuje użytkownika sygnałem dźwiękowym bądź świetlnym. 

Termometr bezdotykowy dla niemowląt to wielofunkcyjne urządzenie, które sprawdzi się również w roli pirometru, czyli narzędzia do pomiaru ciepłoty przedmiotów codziennego użytku oraz jedzenia w tym mleka czy zupek. Ułatwi też przygotowanie wody do kąpieli. W zależności od modelu termometry posiadają też wiele praktycznych dodatkowych rozwiązań, np. pamięć wyników czy podświetlenie.

Gruszka do nosa i aspirator

Dmuchanie nosa to umiejętność, z którą dzieci zwykle w okolicach 4 – 5 roku życia nie mają większego problemu i potrafią samodzielnie oczyścić nos. Do tego czasu jednak nieocenioną pomocą w usuwaniu zalegającej wydzieliny są gruszki do nosa i aspiratory. Dla starszych dzieci aspiratory mogą służyć jako dopełnienie zabiegu dmuchania, zwłaszcza kiedy w przegrodach znajdują się utrudniające efektywne dmuchanie polipy. Aspiratory dostępne są w formie zwykłej, składającej się z profilowanego zbiorniczka z filtrem wkładanego do ujścia dziurki nosa i rurki, za której pośrednictwem opiekun odsysa zalegającą wydzieliną. Tego typu urządzenie jest bardzo mobilne, lekkie i łatwe w czyszczeniu. Alternatywą jest aspirator do nosa elektryczny, który kształtem przypomina bezdotykowy termometr. Tego typu model powszechnie nazywany jest jako odkurzacz do nosa, ponieważ zasilany jest na baterie, a zanieczyszczenia usuwa automatycznie, szybko i dokładnie. 

Do oczyszczania nosa służy także gruszka laryngologiczna. To ponadczasowy odciągacz do nosa zbudowany z rurki i gumowej pompki, którą wystarczy ścisnąć i włożyć do jednej z przegród nosa, aby wytworzone wewnątrz gruszki ciśnienie wyciągnęło wydzielinę podczas zwolnienia uścisku. Gumową gruszkę można też wykorzystać do innych zabiegów higieniczno – pielęgnacyjnych.

Waga dla niemowląt

Wagi dla niemowląt to ważny sprzęt medyczny zwłaszcza w pierwszych latach życia dziecka. Urządzeniem, które cieszy się największym uznaniem wśród rodziców i opiekunów, jest waga elektroniczna. Dzięki swoim układom cyfrowym taka waga dziecięca jest precyzyjna i wielofunkcyjna. Pozwala ona poznać masę ciała z dokładnością nawet do 0,01 kg. Wiele modeli wyposażonych jest w blokadę i pamięć ostatnich wyników, a także posiada wymienne szalki, dzięki czemu można zbadać nie tylko niemowlęta, ale też starsze dzieci, które samodzielnie stoją i ważą nawet 20 – 40 kg. Waga dla niemowlaka o mechanizmie elektronicznym to funkcjonalny sprzęt medyczny, ponieważ ułatwia uzupełnianie siatek centylowych i kontrolę rozwoju fizycznego dziecka.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij