Patyczki do uszu dla dzieci

(10)
Pokaż filtry Filtruj
z 1

Patyczki do uszu dla dzieci są niezbędne do zachowania odpowiedniej higieny małżowiny usznej oraz, co za tym idzie, dobrego słuchu. Oprócz patyczków warto używać preparatów przeznaczonych do czyszczenia głębiej osadzonych elementów narządu słuchu, takich jak przewód słuchowy i błona bębenkowa.

Patyczki do uszu dla dzieci – jak wybrać odpowiednie? Na co należy zwrócić uwagę?

Wybierając patyczki do uszu dla dziecka, powinieneś zwrócić uwagę na materiał, z którego są one wykonane, oraz na kształt ich końcówek. Najlepiej sprawdzą się patyczki wykonane z bawełny organicznej. Przykładem mogą być Cleanic, patyczki kosmetyczne, folia, 100 szt., w których końcówkach znajdziesz jedynie bawełnę najwyższej jakości. Patyczki są wygodne, delikatne i bezpieczne w użyciu. Zapakowane w wygodny woreczek foliowy, nie zajmują wiele miejsca. Patyczków możesz używać nie tylko do pielęgnacji uszu, ale także do codziennego demakijażu, czy też do punktowego nakładania kosmetyków lub leków na skórę.

Warte uwagi są Kindii, patyczki dla dzieci, 60 szt. Trzonek patyczka wykonano z papieru, zaś końcówkę z bawełny połączonej z włóknem bambusowym. Dzięki temu patyczki są wyjątkowo delikatne. To ogromne zalety, zważywszy na to, jak wrażliwa potrafi być skóra dziecka. Dodatkowo patyczki nie zawierają perfum, superabsorbentów w postaci proszków i pudrów, wiskozy, plastiku, chloru i dioksyn.

O czym należy pamiętać przy czyszczeniu uszu patyczkami? Jakie preparaty mogą pomóc?

Przede wszystkim nie należy stosować patyczków do wewnętrznej części narządu słuchu. Działając w ten sposób, można uszkodzić wrażliwe elementy ucha wewnętrznego. Oprócz tego ucho, zamiast zostać wyczyszczonym, może się w łatwy sposób zatkać. Niekiedy przytkane ucho wymaga wizyty u specjalisty. Jak więc pozbyć się woskowiny z wnętrza narządu słuchu? Najlepiej sięgnąć po stworzone do tego preparaty.

Przykłady produktów to:

Ostatni z wymienionych preparatów w szczególności nadaje się do dbania o higienę uszu dzieci. Warto jednak pamiętać, że u dzieci poniżej 1. roku życia nie powinno się stosować go bez konsultacji z lekarzem. Wskazane wyżej preparaty mają postać sprayu, ale w ofercie dostępne są także specjalne płyny w kroplach – Otosan, krople do uszu, naturalne, 10 ml, czy Lix krople do uszu, 7 g. przypadną do gustu zwolennikom bardziej tradycyjnego podania preparatu. Pierwszy z preparatów zawiera mieszankę olejów, które pomagają wypłukać zalegającą woskowinę. W jego składzie znajdują się między innymi: olej ze słodkich migdałów, olej z nasion czarnej porzeczki, olej z nasion ogórecznika, olejek kajeputowy, olejek z owoców jałowca, olejek goździkowy, propolis oraz olejek z kwiatów pelargonii pachnącej. Z kolei drugi wspomniany preparat w kroplach nie tylko pomaga usunąć wydzielinę, lecz również działa wspomagająco przy dolegliwościach bólowych i zapalnych zewnętrznego przewodu słuchowego.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij