Wybielanie zębów

(44)
Pokaż filtry Filtruj
z 3

Wybielanie zębów w domu

Wybielanie zębów w domu nie jest trudnym zabiegiem. Do jego przeprowadzenia potrzebne są specjalistyczne preparaty. Mogą to być:

  • pasty wybielające,

  • proszki wybielające,

  • paski wybielające,

  • system do wybielania zębów.

Wszystkie preparaty do wybielania zębów można kupić w aptece. Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia innych akcesoriów do higieny jamy ustnej, dzięki którym pozbycie się nieestetycznych przebarwień jest jeszcze prostsze i przyjemniejsze. Są to szczoteczki do zębów, a także płyny do płukania, które pozwalają zachować czystość zębów i świeży oddech.

Pasty wybielające z apteki

Najprostszym rozwiązaniem są wybielające pasty do zębów. Jest ich kilka rodzajów. Poszczególne preparaty różnią się składem, a tym samym sposobem działania, mocą wybielania i skutecznością. Dzięki temu każdy może dopasować najlepszy środek wybielający do własnych potrzeb.

Pasta na przebarwienia z apteki może mieć w składzie węgiel aktywny (np. UltraBlanc, wybielająca czarna pasta do zębów z węglem, 75ml). Ma on zdolność do pochłaniania substancji, które zmieniają kolor szkliwa. Jednocześnie jest bezpieczny dla zębów i dziąseł. Pasty wybielające z węglem aktywnym są chętnie wybierane, ponieważ nie tylko redukują przebarwienia, ale też zwalczają nieświeży oddech i działają antybakteryjnie.

Pasty do  wybielania zębów mogą mieć również specjalną mieszankę składników, dzięki którym usuwanie przebarwień przebiega w ekspresowym tempie. Tak działa m.in. Biała Perła, Intensywna Terapia, pasta do zębów, 75 ml. Jednocześnie ich formuła jest dobrana w taki sposób, aby nie podrażniać nawet najbardziej wrażliwych dziąseł. 

Bardzo dobre pasty wybielające to również te produkty, które zawierają naturalne składniki. Przykładem może być Biomed Superwhite, pasta do zębów, 100 g. Podstawową substancją jest olej kokosowy, który wybiela zęby. Oprócz niego w preparacie obecne są: cynamon, papaina, wyciąg z babki lancetowatej, bromelaina i L-arginina. Każdy z nich ma pozytywny wpływ na jamę ustną, a w szczególności na dziąsła.

System do wybielania zębów

W aptece kupić można również specjalny system do wybielania zębów. Składa się on z:

  • aplikatorów dopasowujących się do kształtu zębów,

  • tubek  z żelem wybielającym  i aktywującym,

  • wskaźnika wybielenia zębów. 

Cała kuracja wybielająca może zostać przeprowadzona samodzielnie w domu. Trwa ona około 10 dni. Jednak istnieje możliwość kontrolowania koloru szkliwa, a tym samym przerwania zabiegu wcześniej – w przypadku osób, które chciały rozjaśnić zęby tylko o kilka tonów. Składnikiem aktywnym takiego żelu wybielającego jest zwykle oksydaza glukozowa.

Proszek do wybielania zębów

również preparaty do wybielania zębów w postaci proszku. Najczęściej zawiera on węgiel aktywny, który wybiela szkliwo oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy. Jego utleniona fo rma pochłania substancje odpowiedzialne za zmianę zabarwienia zębów. Dodatkowo w preparacie obecne są inne naturalne składniki, dzięki którym możliwe jest zapobieganie schorzeniom jamy ustnej.

Proszek do wybielania zębów z apteki jest prosty w użyciu. Wystarczy nałożyć niewielką ilość preparatu na mokrą szczoteczkę i szorować zęby okrężnymi ruchami. Po jego zastosowaniu konieczne jest wypłukanie jamy ustnej i umycie zębów zwykłą pastą do zębów (np. Elmex, Sensitive z aminofluorkiem).

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij