Podkłady higieniczne, prześcieradła

(20) info
Pokaż filtry Filtruj

Podkłady higieniczne i prześcieradła

Oferta podkładów higienicznych i prześcieradeł jest bardzo duża. Wybierać można spośród produktów wielu znanych na rynku medycznym marek, w tym m.in. Seni, Egosan, Tena, Absorgyn, Inteno. Podkłady higieniczne dostępne są w opakowaniach o różnej pojemności. Najczęściej spotykane są rozwiązania:

Interesującą propozycją są podkłady chłonne o właściwościach neutralizujących przykre zapachy. Przykładem takiego produktu są TENA Bed Plus OTC Edition. W ofercie znajdują się też podkłady ginekologiczne, jak np. Absorgyn, 34 cm x 9 cm, 10 szt., stosowane przez kobiety w okresie połogu.

Jakiej wielkości i chłonności są podkłady?

W zależności od potrzeb chorego konieczny może być do użycia podkład higieniczny o różnej wielkości. Do wyboru są podkłady o wymiarach m.in.:

Zaleca się jednak, aby wybierać podkłady nieprzemakalne o nieco większej powierzchni od tej, którą chcemy zabezpieczyć.

Kolejnym czynnikiem, którym różnią się podkłady higieniczne, jest stopień ich chłonności. Większość producentów stosuje trzystopniową klasyfikację. Przykładowo poziom chłonności 2/3 posiadają Seni Soft Super, podkłady higieniczne, 90 cm x 60 cm, a właściwości super chłonne mają np. Inteno Soft, podkłady higieniczne, 60 x 90 cm.

Do czego używa się podkładów higienicznych?

Podkłady chłonne to produkty przeznaczone, jako dodatkowa forma ochrony na materace, łóżka, fotele, wózki inwalidzkie i inne przedmioty przed zawilgoceniem. Podkłady higieniczne wchłaniają, a następnie zatrzymują wewnątrz mocz, krew, pot itd. oraz zabezpieczają przed przedostaniem się ich poza. W przypadku ośrodków opieki np. domy pomocy społecznej, domy seniora, hospicja, jak i placówki medyczne, podkłady nieprzemakalne stanowią lepsze rozwiązanie niż prześcieradła chłonne. W tych miejscach wymiana podkładów chłonnych na świeże jest częsta, a znacznie szybciej i sprawniej założy się matę chłonną, niż pościel.

Podkłady nieprzemakalne stosowane mogą być:

  • na stałe w przypadku osób leżących i unieruchomionych,

  • podczas zabiegów pielęgnacyjnych, zmiany opatrunków czy pieluch,

  • wyłącznie porą nocną w przypadku osób mobilnych zmagających się z inkontynencją, czyli nietrzymaniem moczu lub stolca.

Takie maty higieniczne można też użyć podczas przewijania niemowląt czy w gabinetach kosmetycznych. Maty chłonne mają uniwersalne zastosowanie i nierzadko wykorzystywane są również w opiece nad małymi zwierzętami, zapewniając im maksymalnie sterylne warunki.

Jak zbudowane są podkłady higieniczne?

Budowa podkładów nieprzemakalnych jest bardzo prosta. Składają się z zewnętrznej warstwy, która zrobiona jest z antypoślizgowej i wodoszczelnej folii. To jej zadaniem jest ochrona przed przesuwaniem się podkładu i przed przeciekaniem. Bardzo ważne, aby taka warstwa zewnętrzna nie zaburzała cyrkulacji powietrza, gdyż stanowi to czynnik ryzyka rozwoju podrażnień skórnych. Wewnątrz maty chłonnej znajduje się wkład chłonny z miękkiej pulpy celulozowej. Jest też włóknina wierzchnia, która z uwagi na swoją miękkość zapewnia komfort i wygodę użytkowania.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij