Strzykawki

(42) info
Pokaż filtry Filtruj

Jak prezentuje się oferta strzykawek?

Strzykawki to obok opatrunków czy igieł podstawowa kategoria produktów medycznych. W ofercie są strzykawki znanych na rynku medycznym marek, które dają pewność wysokiej jakości. Wśród nich wymienia się m.in.: Romed, Braun, PiC, Dickinson, Chirana, Janpol, BD.

W ofercie są opakowania strzykawek o różnej pojemności. Spotyka się zarówno bardzo duże, np. strzykawka insulinowa BD Micro-Fine Plus, 0,5 ml, U100 z igłą G30, 100 szt., jak i znacznie mniejsze, np. strzykawka insulinowa, 1ml, u-100 (m-fine+), 0,33 × 12,7 mm, 10 szt. Nierzadko do nabycia możliwe są też pojedyncze egzemplarze strzykawek. Ważne, aby każda była oddzielnie zapakowana. Wówczas można uznać ją za produkt sterylny.

Strzykawki insulinowe

Jednym z bardziej popularnych rodzajów strzykawek są modele insulinowe. Wykorzystuje się je do podawania insuliny. Ich objętość wynosi zazwyczaj 1 ml. Często oprócz oznaczenia w mililitrach strzykawki insulinowe mają też oznaczenie w ED (skala ta ułatwia pomiar dawki insuliny dla dziecka). Do strzykawki insulinowej przeznaczona jest krótka i cienka igła. Dzięki temu wstrzykiwanie insuliny jest niemal całkowicie bezbolesne. Ograniczenie do minimum przykrych odczuć podczas podawania leku jest bardzo ważne z uwagi na częste wykonywanie wstrzyknięć. Niektóre produkty mają od razu załączoną igłę, np. strzykawka insulinowa, u- 40, z igłą, 1 ml, 1 szt.

Strzykawki insulinowe charakteryzują się specjalnym kształtem tłoka, który zastosowano dla zapewnienia jak największej precyzji przy podawaniu leku. Mają specjalny pierścień, który zabezpiecza przed przypadkowym cofaniem tłoka. Zazwyczaj mają też przezroczysty cylinder, dzięki czemu możliwa jest obserwacja dawkowania zawartości. Oto przykłady strzykawek insulinowych: strzykawka insulinowa, u- 40 (m-fine+), 0,3 × 8 mm (wpm), 1 ml x 10 szt., strzykawki insulinowe, Insumed, 0,5 ml, 30Gx8mm, 30 szt.

Strzykawki jednorazowe

Strzykawki są niezwykle zróżnicowanym asortymentem medycznym – po pierwsze pod względem pojemności, po drugie pod względem budowy. Wyróżnia się strzykawki o pojemności:

i większe.

Jeśli chodzi o budowę, to strzykawki podzielić można na:

W przypadku budowy warto zaznaczyć, że są strzykawki o tłoku zakończonym płasko oraz ze specjalnym otworem na palec. To drugie rozwiązanie spotyka się zwłaszcza w dużych modelach, np. strzykawka Plastipak, 100 ml, 1 szt. (Dickinson).

Strzykawki – zastosowanie

Strzykawki mają rozmaite zastosowania. Najczęściej używa się ich do: