Chusteczki dla dzieci

(102) info
Pokaż filtry Filtruj

Jakie chusteczki dla noworodka wybrać?

Pielęgnacja skóry dziecka powinna być delikatna i dopasowana do potrzeb. Chusteczki nawilżane przydają się do oczyszczania skóry, nawet skłonnej do podrażnień (np. tej w okolicach pieluszki). Podczas zabawy, kiedy dziecko ma kontakt z wieloma przedmiotami, przydają się chusteczki antybakteryjne, które zmniejszają ilość bakterii i hamują ich dalsze namnażanie. Są idealne do codziennego stosowania. Dla dorosłych polecane są preparaty do dezynfekcji, które zawierają wyższe stężenie alkoholu.

Chusteczki nawilżane dla niemowląt

Dziecko od pierwszych chwil życia potrzebuje troski mamy. Szczególnie u niemowląt bardzo ważne jest zachowanie prawidłowej higieny. Rodzice dzieci, które są alergikami, poszukują odpowiednich produktów, które prawie całkowicie składają się z wody. Chusteczki nawilżające dla dzieci to produkt, który powinien mieć przy sobie każdy rodzic. Skóra malucha, w szczególności ta pod pieluszką, potrzebuje delikatnego oczyszczenia.

Chusteczki antybakteryjne dla dzieci

Niekiedy ręce dziecka wymagają mocniejszego oczyszczenia, które pozwoli także usunąć znajdujące się na nich bakterie. Niektóre z nich są wzbogacone w szałwię, oliwę z oliwek i prebiotyk. Nie naruszają bariery hydrolipidowej skóry oraz nie uczulają.

Chusteczki do zadań specjalnych

Codzienna higiena oczu nie zawsze jest łatwa. Dzieci często zanieczyszczają je piaskiem lub dotykają ich brudnymi rękami. Mokre chusteczki, po konsultacji z pediatrą, mogą być wspomagająco stosowane w zapaleniu oka, alergicznym zapaleniu spojówek lub zabiegach chirurgicznych.
U dzieci ze skórą atopową sprawdzą się produkty, które nie podrażniają oraz nie wysuszają. Kosmetyki te oczyszczają skórę, a przy tym działają przeciwświądowo i łagodząco.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij