Sopelek 3+, aspirator usuwający wydzielinę z nosa, vaccum, 1 szt.
PODOBNE PRODUKTY
INNI KUPOWALI RÓWNIEŻ
OGÓLNY OPIS PRODUKTU
Sopelek 3+, aspirator usuwający wydzielinę z nosa, vaccum – wyrób medyczny przeznaczony do odciągania wydzieliny z noska zarówno przy pomocy ust, jak i odkurzacza (o maksymalnej mocy 1000 W). Odpowiedni do stosowania w przypadku niedrożności nosa u dzieci już od pierwszych dni życia.
SKŁAD I/LUB ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA
Opakowanie zawiera:
- 1 aspirator,
- 10 jednorazowych filtrów,
- 1 adapter do odkurzacza,
- 2 jednorazowe i nieprzemakalne podkłady medyczne (30 x 50 cm),
- 1 pudełko.
DZIAŁANIE I PRZEZNACZENIE WYROBU MEDYCZNEGO, WSKAZANIA DO ZASTOSOWANIA
Wyrób medyczny umożliwia bezpieczne i efektywne odciąganie nawet bardzo gęstej wydzieliny z noska dziecka, przez co wspomaga poprawę oddychania. W zestawie znajduje się aspirator, który składa się z wężyka, cylindra oraz wymiennej końcówki, odpowiedniej dla niemowlęcego noska oraz filtry, które pomagają przeciwdziałać przedostawaniu się dalej usuwanej wydzieliny. Z kolei adapter wspiera redukcję siły odkurzacza tak, aby nie była ona zbyt duża dla malutkich nosków.
SPOSÓB UŻYCIA
- Odciąganie przy pomocy ust:
- Jednorazowy filtr umieścić w końcówce aspiratora. Na końcówkę nałożyć cylinder, a następnie wsunąć w niego wężyk.
- Ustnik włożyć do swoich ust, a końcówkę umieścić w jednym otworze nosowym dziecka.
- Powietrze wciągać przez ustnik. Wydzielina powinna przedostawać się do zbiorniczka końcówki.
- Czynność powtórzyć dla drugiego nozdrza.
- Po zakończeniu zabiegu odciągania, brudną końcówkę należy wyrzucić lub umyć i wyparzyć.
- Odciąganie przy pomocy odkurzacza:
- Aspirator zmontować zgodnie z instrukcją.
- Adapter należy umieścić w rurze ssącej odkurzacza, a następnie włączyć odkurzacz.
- Końcówkę aspiratora przysunąć blisko jednego z nozdrzy dziecka. Czynność odciągania powinna trwać nie dłużej, niż 5 sekund.
- Czynność powtórzyć dla drugiego otworu nosowego.
- Wyłączyć urządzenie, a końcówkę aspiratora wyrzucić lub umyć i wyparzyć.
Przed zastosowaniem produktu należy dokładnie zapoznać się z ulotką/instrukcją użycia dołączoną do wyrobu.
OSTRZEŻENIA, ŚRODKI OSTROŻNOŚCI, UWAGI
- W przypadku, gdy błona śluzowa nosa jest wysuszona lub obecna jest bardzo duża ilość gęstej wydzieliny, zaleca się zastosowanie 3-4 kropli soli fizjologicznej bądź roztworu soli morskiej przed użyciem urządzenia.
- Wyrób przeznaczony do użytku wyłącznie przez osobę dorosłą.
- Dopuszczalna maksymalna moc odkurzacza to 1000 W.
- Nie stosować w przypadku krwawień, hemofilii lub uszkodzeń śluzówki nosa.
Szczegółowe informacje nt. bezpieczeństwa stosowania znajdują się na ulotce/instrukcji użycia dołączonej do wyrobu medycznego.
Producent
SALUS INTERNATIONAL SP.Z O.OPułaskiego 9
40-273 Katowice
sopelek@salusint.com.pl