Pobudzanie laktacji u mam

(12) info
Pokaż filtry Filtruj

Preparaty na laktację

Z pomocą na zatrzymanie laktacji spieszą wyroby apteczne, które wspierają optymalne funkcjonowanie organizmu młodej mamy, przyczyniając się do pobudzenia pracy gruczołów mlecznych. W asortymencie dostępny jest preparat na laktację w formie herbatki od marki Herbapol. Saszetki zawierające susz należy parzyć pod przykryciem przez 10 minut i pić 2 razy dziennie. To suplement diety, który korzystnie oddziałuje na gospodarkę hormonalną, metabolizm oraz kondycję psychiczną kobiety. Dzięki kompleksowemu działaniu Herbapol Fix reguluje także dodatkowo wiele innych procesów biochemicznych. Regularne picie naparu pozytywnie oddziałuje na dziecko, zapobiegając powstawaniu nieprzyjemnych dolegliwości trawiennych, takich jak gazy, kolki i wzdęcia. Herbatki laktacyjne z kategorii pobudzanie laktacji pozwalają również ukoić objawy niestrawności i uczulenia u malucha, zmniejszają ich intensywność oraz skracają czas ich trwania.

Melisa a karmienie piersią

Herbatki laktacyjne stworzone zostały na bazie owoców kopru włoskiego, kminku, anyżu oraz melisy. To unikalna kombinacja działająca kompleksowo na organizm zarówno matki, jak i dziecka. Wspomaganie laktacji jest możliwe w wyniku galaktogennych właściwości roślin. Koper włoski, podobnie jak kminek, działa estrogennie, co wpływa na stymulację gruczołów mlecznych. Dzięki temu problemy z laktacją u kobiet karmiących piersią stają się mniejsze. Laktacji sprzyja też anyż. Działa mlekopędnie za sprawą chemicznego podobieństwa swojego olejku do dopaminy, która pobudza wydzielanie prolaktyny odpowiadającej za laktację. Poza tym surowce te są rozkurczowe, dlatego po herbatki na laktację mogą sięgać też kobiety z bolesnymi menstruacjami oraz panie w okresie menopauzy.

Produkty za sprawą właściwości przeciwutleniających, ale również wiatropędnych, pobudzających trawienie i pomagających pozbyć się uczucia pełności i wzdęć, sprawdzą się ponadto w leczeniu niektórych infekcji i stanów zapalnych oraz problemów trawiennych. Na kryzysy laktacyjne dobrze wpływa także melisa, dlatego jej susz stanowi cenny składnik herbatek z apteki. Melisa przede wszystkim korzystnie działa na układ nerwowy i napięcie mięśni. Pozwala się uspokoić, wyciszyć i zrelaksować. Jej właściwości łagodzą stres, który istotnie wpływa na laktację. Ze względu na to, że melisa pita w dużych ilościach działa antagonistycznie i może stanowić lek na zatrzymanie laktacji, herbatka dla kobiet karmiących zawiera jej odpowiednią ilość, około 30% składu.

Domowe sposoby na laktację

Herbatki na laktację można stosować w połączeniu z domowymi sposobami pobudzającymi aktywność gruczołów mlekowych, takimi jak regularna zmiana piersi podczas karmienia, odpowiednia podaż płynów w ciągu doby, zbilansowana dieta, masaże piersi i stosowanie laktatorów. Herbatki sprawdzą się także jako urozmaicenie suplementacji witaminowej i mineralnej dla kobiet karmiących. Podobne produkty znajdują się w kategorii profilaktyka w ciąży. Apteka oferuje ponadto szeroki wybór laktatorów różniących się konstrukcją, zasilaniem i designem, ale bez względu na model zasady ich działania są zbliżone. Poprzez różnorodną stymulację zarówno piersi, jak i brodawki ulegają zmiękczeniu, przewody mleczne się udrażniają, a gruczoły są pozytywnie bodźcowane.