Pończochy uciskowe

(92) info
Pokaż filtry Filtruj

Dla kogo pończochy uciskowe?

Pończochy, poza walorem estetycznym i ochroną przed zimnem, mogą pełnić także funkcje lecznicze. W aptece dostępne są różne rodzaje pończoch uciskowych, np. przeciwżylakowa pończocha uciskowa Vera lub pończochy medyczne Pani Teresa. Są one doskonałym rozwiązaniem dla kobiet borykających się z problemami kończyn dolnych. Pończochy uciskowe zapobiegają obrzmieniom i bólom nóg, pobudzają krążenie i redukują stany zapalne. Stosuje się je także przeciw żylakom, problemom z krążeniem, zakrzepicy oraz po operacjach chirurgicznych. Powinny je także stosować kobiety w ciąży, których problemem są opuchnięte nogi. Pończochy uciskowe mogą mieć różny stopień ucisku. Te słabsze można używać profilaktycznie, te z mocnym uciskiem – leczniczo. Na rynku dostępne są pończochy o czterech klasach ucisku:

  • I stopień – ucisk do 21 mmHG,

  • II stopień – ucisk do 32 mmHG,

  • III stopień – ucisk do 46 mmHG,

  • IV stopień – ucisk do 49 mmHg.

Pierwszy stopień polecany jest w przypadku lekkich żylaków i obrzęków. Można je stosować profilaktycznie. Sprawdzą się, jeśli masz pracę siedzącą lub stojącą, czeka cię długa podróż lub cierpisz z powodu ciężkości i bólu nóg. Pończochy I stopnia to m.in. model Veera Mikrofibra Premium. Pończochy z drugą klasą ucisku, np. pończochy medyczne Pani Teresa, powinny stosować osoby z rozwiniętymi żylakami, po skleroterapii i innych zabiegach chirurgicznych. Trzeci i czwarty stopień rekomendowany jest w przypadku przewlekłej niewydolności żylnej, obrzęków limfatycznych bądź słoniowacizny. W aptekach dostępne są także inne produkty do kompresjoterapii.  Skarpetki sięgają maksymalnie do kolana. Skarpety Veera For Man mogą nosić także mężczyźni. Zalecane są w przypadku problemów w obrębie stóp bądź łydek. Możesz kupić także rajstopy, np. Veera Mikrofibra Premium lub podkolanówki, np. Veera Przeciwżylakowe Podkolanówki.

Jakie pończochy uciskowe wybrać?

Pończochy uciskowe powinno się wybierać dokładnie. Gdy będą za duże lub za małe, mogą się zsunąć bądź powodować dyskomfort. Zbyt duże nie spełnią też swojej funkcji, gdyż ucisk będzie niewystarczający. Za małe natomiast mogą doprowadzić do nieprawidłowego przepływu krwi w nodze. Najlepiej zmierzyć długość i obwód nogi rano, gdy jest się wypoczętym. Należy wykonywać tę czynność na leżąco. 

Przy pończochach uciskowych kluczowa jest wygoda i unikanie podrażnień. Dobrze jest upewnić się, czy w pończochach nie ma metki z oznaczeniem rozmiaru. Jeśli jest, trzeba ja delikatnie usunąć. Pończochy trzeba zakładać delikatnie, najpierw włożyć stopę, pamiętając o dokładnym rozmieszczeniu pięty, a potem resztę nogi do pełnej długości. Trzeba też uważać, aby nie uszkodzić ich paznokciami bądź pierścionkiem. Trzeba ponadto precyzyjnie dostosować produkt do swojej dolegliwości i miejsca jej powstania. Poza pończochami można też wybrać podkolanówki, rajstopy lub skarpetki. Podkolanówki to krótsza wersja pończoch. Pończochy uciskowe mogą nosić mężczyźni, kobiety, a także dzieci. Przeciwwskazaniami Są miażdżyca kończyn dolnych oraz tzw. stopa cukrzycowa. W sprzedaży są różne wersje pończoch uciskowych, z pewnością każdy znajdzie produkt odpowiedni dla siebie.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij