Antyperspiranty

(143) info
Pokaż filtry Filtruj

Antyperspiranty – jaki wybrać?

Przy wyborze antyperspirantu najlepiej kierować się opisem jego właściwości i sposobu działania. Kosmetyki dla skóry wrażliwej najlepiej sprawdzą się w przypadku, kiedy skóra często jest podrażniona lub przesuszona. Z kolei np. osobom ze skórą mniej wrażliwą, a intensywniej pocącym się, najbardziej przypadną do gustu antyperspiranty o długim i silnym działaniu. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaki kosmetyk będzie najlepszy, możemy wypróbować kilka rodzajów.

Antyperspiranty dla skóry delikatnej i wrażliwej

Skóra ze skłonnościami do przesuszeń, podrażnień i niedoskonałości wymaga specjalnych kosmetyków, które pomogą jej zachować odpowiednie nawilżenie i ogólną dobrą formę. W tym przypadku dobrze sprawdzą się kosmetyki naturalne lub wykazujące delikatniejsze działanie.

Przykładami takich kosmetyków mogą być:

Posiadacze skóry wysoce wrażliwej docenią także inne formy pielęgnacji pach i nie tylko. Szczególnie polecanymi kosmetykami, które mogą w tym przypadku pomóc, są Luba, Antyperspiracyjne chusteczki z jonami srebra, 15 szt., aptelia.pl oraz Luba, Antyperspiracyjne chusteczki z efektem chłodzenia, 15 szt., aptelia.pl. Formuła wzbogacona jonami srebra gwarantuje długotrwałą świeżość. Dodatkowo oba zestawy chusteczek wykonane z biodegradowalnej, w 100% naturalnej włókniny, więc przypadną do gustu także zwolennikom ekologicznych rozwiązań.

Antyperspiranty o przedłużonym działaniu

Jeżeli szukamy antyperspirantu, który zapewni najdłuższą świeżość warto zwrócić uwagę na Vichy Stress Resist, antyperspirant 72h, intensywna kuracja przeciw poceniu się, 50 ml, aptelia.pl oraz Vichy Homme, antyperspirant 72h, roll-on, 50 ml, które zapewniają aż 72-godzinną ochronę. W przypadku mniejszej, ale wciąż intensywnej potliwości można wybrać antyperspirant działający 48 godzin. 

Przykłady preparatów działających do 48 godzin to:

Antyperspiranty pomagające zadbać o czyste ubrania

W przypadku użycia zbyt dużej ilości kosmetyku na ubraniu mogą pozostać nieestetyczne plamy. Jeżeli się tego obawiamy, można skorzystać z preparatów stworzonych tak, aby zniwelować ten problem.

Przykłady kosmetyków, które pomogą zadbać o odzież:

W przypadku obawy przed nałożeniem zbyt dużej ilości preparatu dobrym wyborem będzie także Equilibra, aloesowy antyperspirant Anti-Odour, 75 ml, aptelia.pl. Jego składniki aktywne wspomagają również działania przeciwbakteryjne i odświeżające.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij