Jak przedstawia się oferta środków na ból ucha?

Ból ucha to uciążliwa przypadłość, która znacząco wpływa na ogólne samopoczucie. Nierzadko dolegliwości bólowe promieniują w kierunku szyi, szczęki, głowy. W przebiegu zapalenia ucha może pojawić się również gorączka. W ofercie leków łagodzących tą dolegliwość znajdują się krople lecznicze. Jednakże warto sięgać także po preparaty zapewniające odpowiednią higienę uszu, ponieważ ta ma duże znaczenie w profilaktyce. Poza tym przyspiesza proces leczenia.

Wśród preparatów na ból ucha można znaleźć produkty znanych na rynku farmaceutycznym producentów, w tym m.in.: TACTICA Pharmaceuticals Sp. z o.o., FARMINA, PHARMASWISS CESKA REPUBLIKA, POLPHARMA S.A.

Leki na ból ucha przy infekcji grzybiczej

Jednym z patogenów odpowiadających za infekcję ucha są grzyby. Pierwsze objawy grzybicy ucha to: ból, uczucie rozpierania, swędzenie, pieczenie, gromadzenie się płynu i wysięk w charakterystycznym żółtym kolorze. Wyleczenie zakażenia grzybiczego wymaga czasu, a pomocne w terapii są krople o działaniu przeciwgrzybiczym, takie jak Fungotac, 10 mg/ml, krople do uszu, 20 ml.

Wraz z rozwojem zakażenia infekcja może rozprzestrzenić się poza ucho zewnętrzne, czyli małżowinę uszną, i objąć ucho środkowe. Wspomniany produkt skutecznie zwalcza dolegliwości nawet w takiej sytuacji. Jest bowiem przeznaczony do stosowania przy zakażeniach ucha zewnętrznego i środkowego. Zaleca się go przy infekcjach wywołanych przez drożdże z rodzaju Candida, pleśni z rodzaju Aspergillus i inne, rzadziej występujące grzyby.

Substancją czynną odpowiadającą za jego działanie jest klotrymazol. Związek ten hamuje syntezę ergosterolu – składnika budującego błonę komórkową grzybów. W konsekwencji prowadzi do rozkładu komórek tego patogenu. Należy zaznaczyć, że nie wpływa na komórki ludzkie, bo nie zachodzi w nich synteza ergosterolu.

Leki na ból ucha w stanach zapalnych

W stanach zapalnych ucha wywołanych przez inne czynniki niż infekcja grzybicza wskazane jest stosowanie środków o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Takimi preparatami są m.in. Ototalgin, 200 mg/g, krople do uszu, 10 g czy Otinum, 20% (200 mg/g), krople do uszu, 10 g. Są one wskazane do stosowania doraźnego w stanach zapalnych zewnętrznego przewodu słuchowego.

W obu wspomnianych lekach, substancją czynną jest salicylan choliny. Związek ten łagodzi dolegliwości bólowe i zwalcza stan zapalny. Zarówno Ototalgin, jak i Otinum powodują zmiękczenie oraz usunięcie woskowiny z zewnętrznego przewodu słuchowego. W ich składzie znajdują się również takie składniki, jak: etanol 96%, chlorobutanol półwodny, glicerol i woda oczyszczona.

Jakie jeszcze środki stosować na ból ucha?

W łagodzeniu bólu ucha pomóc mogą też preparaty oparte na surowcach roślinnych, jak chociażby Fonix Ból Uszu, spray, 15 ml. Zawiera on mieszankę składników, znanych z właściwości leczniczych. Są to m.in.: olej z liści oliwki europejskiej, wyciąg z palmy sabałowej, olej z liści Murraya koenigii, wyciąg z koralowca gorgonia, olej z liści cynamonu, olejek miętowy. Środek ten jest wskazany do stosowania przy bólu ucha wynikającego nie tylko z infekcji, ale i podrażnień czy zaburzeń wrażliwości na dźwięki. Z uwagi na jego naturalny skład, produkt ten stosować mogą zarówno dorośli, jak i dzieci powyżej 3. roku życia.

Towarzyszące nierzadko bólowi ucha inne dolegliwości, jak podwyższona temperatura ciała czy ból głowy, można łagodzić lekami doustnymi. Działanie takie wykazują preparaty zawierające w swoim składzie m.in. paracetamol czy ibuprofen.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij