Woda utleniona, 3%, (Hasco), 100 g

Kod produktu: 5909994006423

PODOBNE PRODUKTY

Opis

Woda utleniona to lek odkażający, stosowany do przemywania ran powierzchniowych, a także w chorobach przyzębia i płukania kieszonek dziąsłowych w stanach zapalnych.

Skład

Substancją czynną leku jest 30% nadtlenek wodoru.

100 g roztworu zawiera 10 g 30% nadtlenku wodoru.

Substancje pomocnicze: stężony kwas fosforowy, woda oczyszczona; stabilizatory: Kwasm 1-hydroksyetano-1,1-difosfonowym, Cynian sodu, Azota amonu, Pirofosforan tetrapotasu.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek stosuje się zewnętrznie lub wewnętrznie, w zależności od dolegliwości. W celu  przemywania ran należy stosować nierozcieńczony roztwór Wody utlenionej. W jamie ustnej stosuje się rozcieńczenie: 1łyżka stołowa Wody utlenionej w szklance wody. Rozcieńczonym roztworem należy płukać jamę ustną od jednego do kilku razy dziennie.

Działanie

Woda utleniona działa odkażająco.

Wskazania

Wodę utlenioną stosuje się do przemywania ran, jak również do płukania jamy ustnej w przypadku płukania kieszonek dziąsłowych w stanach zapalnych oraz chorobach przyzębia.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku u osób z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników produktu leczniczego. Przeciwwskazaniem do zastosowania Wody utlenionej jest ostre lub wrzodziejące zapalenie dziąseł.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Chronić oczy. W razie dostania się leku do oczu natychmiast przemyć oczy dużą ilością wody.
Nie stosować na dużą powierzchnię ciała.
Częste płukanie jamy ustnej może spowodować podrażnienie błony śluzowej i przerost brodawek nitkowatych języka.

Przechowywać w zamkniętym opakowaniu, w temperaturze nie wyższej niż 25ºC.
Chronić od światła.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Podmiot odpowiedzialny

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
Żmigrodzka 242 E
51-131 Wrocław

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij