Dip Rilif, (50 mg+30 mg)/g, żel, 50 g

Kod produktu: 5909990432639

PODOBNE PRODUKTY

Opis

Żel Dip Rilif jest lekiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Żel zawiera 2 substancje czynne, czyli ibuprofen i mentol, dzięki czemu lek zmniejsza stan zapalny w miejscu zmienionym chorobowo, łagodzi ból oraz zmniejsza obrzęk. Dip Rilif można stosować u dorosłych oraz młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Skład

Substancjami czynnymi leku są ibuprofen (Ibuprofenum) i mentol (Mentholum).
1 g żelu zawiera  50 mg ibuprofenu i 30 mg mentolu.  

Substancje pomocnicze: karbomer, glikol propylenowy, etanol 96%, diizopropanolamina, woda oczyszczona. 

Dawkowanie

Lek ten należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Dip Rilif jest przeznaczony wyłącznie do stosowania miejscowego, na skórę. Ilość aplikowanego leku należy dostosować do wielkości chorobowo zmienionego miejsca. Po użyciu żelu należy dokładnie umyć ręce, chyba, że to one są miejscem leczonym. Po zastosowaniu leku nie przykrywać leczonego miejsca opatrunkiem, np. bandażem albo plastrem.

Zwykle stosowane dawkowanie dla dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat to cienka warstwa żelu delikatnie wmasowana do wchłonięcia na bolesne miejsce do 3 razy na dobę, ale nie częściej niż co 4-godziny.

Działanie

DIP RILIF dzięki zawartości dwóch substancji czynnych – ibuprofenu i mentolu – posiada skojarzone działanie. Ibuprofen, z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NPLZ), miejscowo stosowany powoduje efekt przeciwbólowy oraz przeciwzapalny. Mentol oddziałuje na zakończenia nerwowe skóry, łagodząc dolegliwości bólowe ścięgien, mięśni czy stawów.

DIP RILIF bardzo szybko po naniesieniu na skórę łagodzi ból.

Wskazania

Wskazaniem do zastosowania żelu DIP RILIF jest miejscowe leczenie przeciwbólowe i przeciwzapalne w:

  • bólach reumatycznych (w tym bólach stawów spowodowanych zmianami zwyrodnieniowymi i zapalnymi), bólach pleców, bólach mięśniowych;
  • bólu i obrzęku wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem więzadeł (skręcenia stawów), kontuzjach sportowych;
  • bólach w tkance włóknistej, ścięgnach i więzadłach;
  • lumbago (postrzale)

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zastosowania DIP RILIF jest wystąpienie kiedykolwiek reakcji uczuleniowej na ibuprofen lub mentol, czy na którykolwiek z pozostałych składników tego leku, kwas acetylosalicylowy, lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie podawać leku astmatykom, u których występowały w przeszłości napady duszności, wysypka, nieżyt błony śluzowej nosa lub inne objawy alergiczne po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować żelu na błony śluzowe, wargi, nozdrza i okolice narządów moczowo-płciowych, do oczu i na skórę w okolicach oczu jak również na skórę uszkodzoną lub zmienioną zapalnie.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Do najczęściej spotykanych działań niepożądanych należą reakcje miejscowe: zaczerwienienie, świąd, pieczenie, wysypka, pokrzywka i oparzenia w miejscu stosowania. Radziej występują zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: bóle brzucha i niestrawność. U osób predysponowanych, u których występują lub występowały napady astmatyczne lub choroby alergiczne, mogą wystąpić napady duszności.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem w przypadku pacjentów z: alergią na kosmetyki lub leki, chorobą nerek albo wrzodową, stosujących kwas acetylosalicylowy czy inne leki.

Dip Rilif zawiera 250 mg glikolu propylenowego w każdych 2,5 g żelu, co odpowiada 100 mg/g. Glikol propylenowy może powodować podrażnienie skóry.

Przechowywanie:

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Okres ważności po pierwszym otwarciu tuby: 3 miesiące  

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować nawet o tych, które wydawane są bez recepty.

Dip Rilif może wchodzić w interakcje z kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi i może nasilić częstość występowania działań niepożądanych.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. 

Nie zaleca się stosowania leku podczas karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Producent

THE MENTHOLATUM

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij