Krople żołądkowe, (Prolab), 35 g

Wybrany przez Ciebie produkt jest niedostępny. Możliwe, że wkrótce ponownie pojawi się w Aptece. Dodaj swoj adres e-mail, abyśmy mogli Cię o tym poinformować.

INNI KUPOWALI RÓWNIEŻ

Czym są Krople żołądkowe i kiedy stosować lek?

Krople żołądkowe to lek roślinny w postaci płynnej. Stosowaniu jest w zburzeniach trawienia, takich jak niestrawność i wzdęcia. Produkt przyjmowany jest także w celu poprawy łaknienia. Lek ten przeznaczony jest do stosowania u osób powyżej 12 roku życia.

Jaki jest skład leku Krople żołądkowe?

W 100 g tego produktu leczniczego znajdują się następujące substancje czynne: Valerianae tinctura (1:4-5) 25,0 g, ekstrahent: etanol 70°; Menthae piperitae tinctura (1:19-21) 25,0 g, ekstrahent: etanol 90°; Hyperici intractum (1:1) 25,0 g, ekstrahent: etanol 70°; Amara tinctura (1:4-5) ex: 25,0 g (Gentianae radice 60 cz., Menyanthidis folio 60 cz., Aurantii amari pericarpio 50 cz., ekstrahent: etanol 70°).

Produkt zawiera około 65,0% ÷ 75,0% (v/v) etanolu.

Krople żołądkowe - jak stosować?

Lek ten zawsze powinno stosować się według zaleceń opisanych w ulotce lub tak jak zostało to wskazane przez lekarza lub farmaceutę, do których należy udać się w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 14-40 kropli (0,6-2 ml) zmieszać z połową szklanki wody i wypić. Lek przyjmować 3 do 4 razy na dobę. Lek należy stosować 30 minut przed jedzeniem lub doraźnie w zaburzeniach trawienia.

Przeciwwskazania do stosowania leku Krople żołądkowe.

Przeciwwskazaniem do stosowania tego leku jest uczulenie na którykolwiek ze składników w nim zawartych.

Jak działa Krople żołądkowe?

Substancje czynne zawarte w tym produkcie leczniczym pobudzają wydzielanie soków trawiennych.

Działania niepożądane leku Krople żołądkowe.

Jak każdy lek, również Krople żołądkowe mogą wywoływać działania niepożądane. Należy jednak pamiętać, że występują one tylko u niektórych osób.

Do możliwych działań niepożądanych, szczególnie u osób o jasnej karnacji, należą reakcje fototoksyczne, czyli wysypka i zaczerwienienie skóry wystawionej na działanie promieni słonecznych.

Czy Krople żołądkowe wchodzą w interakcje z innymi lekami?

Przed rozpoczęciem stosowania leku należy poinformować lekarza lub farmaceutę o każdym leku aktualnie przyjmowanym przez pacjenta oraz każdym leku stosowanym w ostatnim czasie, jak i o lekach, których zażywanie pacjent planuje rozpocząć. Dotyczy to również produktów leczniczych przyjmowanych bez recepty.

Lek ten nie powinien być stosowany jednocześnie z inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny.

Produkt ten może osłabić działanie następujących leków: cyklosporyn, digoksyny, doustnych środków antykoncepcyjnych, indynawiru, teofiliny, warfaryny.

Ostrzeżenia.

Pacjentkom w ciąży, planującym lub podejrzewającym bycie w ciąży, a także w okresie karmienia piersią zaleca się konsultację z lekarzem lub farmaceutą przed podaniem tego leku.

Kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią nie powinny stosować tego produktu leczniczego.

Produkt zawiera etanol, dlatego może negatywnie wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn.

Ze względu na zawartość etanolu, produkt nie powinien być stosowany u osób z chorobami wątroby, padaczką, uszkodzeniem mózgu, chorobą umysłową oraz chorobą alkoholową.

Lek należy przechowywać w otoczeniu o temperaturze nie wyższej niż 25°C, chroniąc go przed światłem. Zaleca się przechowywać lek w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Lek może lekko zmętnieć podczas przechowywania, nie wpływa to na jego efekt terapeutyczny.

Nie powinno stosować się tego produktu u osób poniżej 12 roku życia.

Producent

Poznańskie Zakłady Zielarskie „Herbapol” S.A.
Towarowa 47/51
61-896 Poznań
sekretariat@herbapol.poznan.pl