Hirudoid, 0,3 g/100 g, maść, 40 g

Kod produktu: 5909990097715

Czym jest Hirudoid i kiedy stosować lek?

Hirudoid jest to lek w postaci maści. Stosowany jest w przypadku tępych urazów z krwiakami lub bez. Wykorzystywany jest także do fonoforezy i jonoforezy. Lek ten znalazł również zastawanie w leczeniu zapaleń żył powierzchownych, których nie można leczyć opatrunkiem uciskowym.

Jaki jest skład leku Hirudoid?

Substancją czynną tego leku jest mukopolisacharydowy polisiarczan (Mucopolisaccharidum polisulphatum), którego zawartość w 100 g maści jest równa 0,3 g, co odpowiada 25 000 j.

Substancje pomocnicze zawarte w tym produkcie leczniczym to: glicerol 85%, 4-hydroksybenzoesan metylu, 4-hydroksybenzoesan propylu, kwas stearynowy, podłoże maściowe z alkoholami lanoliny, alkohol cetostearylowy emulgujący, alkohol mirystylowy, alkohol izopropylowy, potasu wodorotlenek, tymol, woda oczyszczona.

Alkohol cetostearylowy, alkohol mirystylowy zawarte w tym produkcie mogą powodować podrażnienie skóry.

4-hydroksybenzoesan metylu i propylu mogą powodować reakcje alergiczne.

j. - jednostki ustalone na podstawie APTT

Hirudoid - jak stosować?

Lek ten zawsze powinno stosować się według zaleceń opisanych w ulotce lub tak jak zostało to wskazane przez lekarza lub farmaceutę, do których należy udać się w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Maść nakładać 2 do 3 razy na dobę na chorobowo zmienioną powierzchnie skóry, lekko wmasować. W razie konieczność maść można stosować częściej. Ilość maści zależy od powierzchni chorobowo zmienionego obszaru skóry, zazwyczaj wystarcza 3 do 5 cm produktu. Produkt może być stosowany jako opatrunek z maści.

Leczenie tępych urazów zwykle trwa 10 dni. Leczenie zapalenia żył powierzchownych zwykle trwa od 7 do 14 dni.

Przy stosowaniu do jonoforezy, maść podawana jest pod katodę.

Przeciwwskazania do stosowania leku Hirudoid.

Przeciwwskazaniem do stosowania tego leku jest uczulenie na mukopolisacharydowy polisiarczan, 4-hydroksybenzoesan metylu, 4-hydroksybenzoesanpropylu lub którykolwiek z pozostałych składników zawartych w tym leku.

Lek ten nie jest przeznaczony do nakładania na otwarte rany i uszkodzoną skórę.

Jak działa Hirudoid?

Mukopolisacharydowy polisiarczan (Mucopolisaccharidum polisulphatum) zawarty w tym produkcie leczniczym powoduje szybsze wchłanianie się krwiaków podskórnych. Wykazuje także działanie przeciwzapalne.

Działania niepożądane leku Hirudoid.

Jak każdy lek, również Hirudoid może wywoływać działania niepożądane. Należy jednak pamiętać, że występują one tylko u niektórych osób.

Do możliwych bardzo rzadkich (u 1 na mniej niż 10 000 osób) działań niepożądanych należą miejscowe reakcje nadwrażliwości (np. zaczerwienienie skóry).

Do innym możliwych działań niepożądanych należą reakcje alergiczne.

Czy Hirudoid wchodzi w interakcje z innymi lekami?

Przed rozpoczęciem stosowania leku należy poinformować lekarza lub farmaceutę o każdym leku aktualnie przyjmowanym przez pacjenta oraz każdym leku stosowanym w ostatnim czasie, jak i o lekach, których zażywanie pacjent planuje rozpocząć. Dotyczy to również produktów leczniczych przyjmowanych bez recepty.

Dotychczas nie stwierdzono interakcji tego produktu leczniczego z innymi lekami.

Ostrzeżenia.

Pacjentkom w ciąży, planującym lub podejrzewającym bycie w ciąży, a także w okresie karmienia piersią zaleca się konsultację z lekarzem lub farmaceutą przed podaniem tego leku.

Lek ten może być stosowany u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Należy unikać kontaktu maści z oczami i błonami śluzowymi.

Lek należy przechowywać w otoczeniu o temperaturze nie wyższej niż 25°C, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Podmiot odpowiedzialny

Stada Poland Sp. z o.o.
Aleja 3 Maja 6
05-501 Piaseczno

Producent

STADA
Al. 3 Maja 6
Piaseczno   

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij