Glamid, żel na trądzik, 50 g, tuba

Kod produktu: 5901549565034

PODOBNE PRODUKTY

OPIS

Glamid żel na trądzik to produkt kosmetyczny w postaci tuby. Jego składniki aktywne to:

  • nikotynamid – aktywna forma witaminy B3, czyli niacyny,
  • kwas glikolowy 4% – wspiera działania keratolityczne, nawilżające i odbudowujące. Pomaga łagodnie złuszczać martwy naskórek,
  • kwas salicylowy – uczestniczy w procesach keratolitycznych i komedolitycznych. Wspomaga złuszczanie martwej warstwy naskórka oraz wspiera działania przeciwzaskórnikowe przez pomoc w otwieraniu zatkanych porów i zapobieganiu ich ponownemu zatykaniu.

PRZEZNACZENIE

Do skóry trądzikowej, przy łagodnej i umiarkowanej zapalnej postaci trądziku. W ciężkich przypadkach może być stosowany jako wsparcie terapii.

SPOSÓB UŻYCIA

Przed użyciem usunąć makijaż, oczyścić skórę i delikatnie ją osuszyć. Nałożyć cienką warstwę kremu i delikatnie rozprowadzić. Po zastosowaniu umyć ręce. Stosować dwa razy dziennie. Tylko do użytku zewnętrznego.

UWAGI

Nie używać u dzieci poniżej 3. roku życia. Unikać kontaktu preparatu z błonami śluzowymi, oczami, ustami i nosem. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik aktywny żelu.

W ciągu kilku pierwszych tygodni stosowania może pojawić się uczucie kłucia, zaczerwienienie i pieczenie skóry. Objawy znikają, gdy skóra się przyzwyczai. W przypadku nieustąpienia objawów, należy ograniczyć lub zaprzestać używania.

Przechowywać z dala od dzieci, w niedostępnym dla nich miejscu. Trzymać w suchych, chłodnych warunkach poniżej 25oC. Nie używać, jeśli upłynęła data ważności. Produkt należy szczelnie zamykać po użyciu.

Składniki/Ingredients

Aqua, Propylene Glycol, Niacinamide, Glycerin, Glyceryl Acrylate/ Acrylic Acid Copolymer, PVM/MA Copolymer, Triethanolamine, Hydroxyethylcellulose, Glycolic Acid, Salicylic Acid, Disodium EDTA.

Producent

LABORATORIO MEDINFAR

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij