Cholinex, 150 mg, pastylki do ssania (bez cukru), 16 szt.

Kod produktu: 5909990875023

PODOBNE PRODUKTY

Czym jest Cholinex i kiedy stosować lek?

Cholinex to lek w postaci pastylek twardych o smaku miętowym. Stosowany jest w stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła przebiegających z bólem i obrzękiem gardła, a także w stanach zapalnych dziąseł i tkanek przyzębia. Przyjmowany jest również wspomagająco w trakcie kuracji antybiotykiem w zakażeniach błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Bez konsultacji z lekarzem, lek ten stosowany jest u osób powyżej 12 roku życia.

Jaki jest skład leku Cholinex?

Substancją czynną tego leku jest choliny salicylan (Cholini salicylas), którego zawartość w jednej pastylce twardej wynosi 150 mg.

Substancje pomocnicze zawarte w tym produkcie leczniczym to: izomalt, maltitol ciekły, aspartam (E 951), acesulfam potasowy, olejek miętowy.

Ze względu na zawartość aspartamu (E 951) lek ten nie powinien być stosowany u osób z fenyloktonurią.

Lek ten zawiera maltitol, dlatego nie powinien być stosowany u osób z dziedziczną nietolerancją fruktozy.

Cholinex - jak stosować?

Lek ten zawsze powinno stosować się według zaleceń opisanych w ulotce lub tak jak zostało to wskazane przez lekarza lub farmaceutę, do których należy udać się w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 1 pastylkę ssać 4 do 6 razy na dobę.

Jeżeli pomimo stosowania tego produktu przez 1 do 2 dni objawy nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania do stosowania leku Cholinex.

Przeciwwskazania do stosowania tego produktu leczniczego są następujące:

  • uczulenie na choliny salicylan (Cholini salicylas), inne salicylany, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub którykolwiek z pozostałych składników zawartych w tym leku
  • żylaki przełyku
  • fenyloketonuria.

Jak działa lek Cholinex?

Choliny salicylan (Cholini salicylas) , przyjmowany w formie pastylek do ssania ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Działania niepożądane leku Cholinex.

Jak każdy lek, również Cholinex może wywoływać działania niepożądane. Należy jednak pamiętać, że występują one tylko u niektórych osób.

Do możliwych rzadkich (u 1 na 1 000 do 10 000 osób) działań niepożądanych należą: bóle brzucha, wymioty, krwawienia, zaczerwienienie skóry, wysypki, kaszel, uczucie zatkania nosa, obrzęk twarzy, języka oraz warg, trudności przy połykaniu, trudności w oddychaniu.

Do możliwych bardzo rzadkich (u 1 na mniej niż 10 000 osób) działań niepożądanych należy zespół Rey’a (u osób poniżej 12 roku życia).

Czy Cholinex wchodzi w interakcje z innymi lekami?

Przed rozpoczęciem stosowania leku należy poinformować lekarza lub farmaceutę o każdym leku aktualnie przyjmowanym przez pacjenta oraz każdym leku stosowanym w ostatnim czasie, jak i o lekach, których zażywanie pacjent planuje rozpocząć. Dotyczy to również produktów leczniczych przyjmowanych bez recepty.

Wykazano możliwe interakcje podczas jednoczesnego stosowania tego produktu z następującymi lekami: innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, uspokajającymi, nasennymi, przeciwcukrzycowymi, przeciwzakrzepowymi.

Nasilone ryzyko krwawień może wystąpić podczas stosowania tego produktu jednocześnie z następującymi lekami: steroidowymi i niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, przeciwzakrzepowymi, fibrynolitycznymi, hamującymi agregację płytek.

Ostrzeżenia.

Pacjentkom w ciąży, planującym lub podejrzewającym bycie w ciąży, a także w okresie karmienia piersią zaleca się konsultację z lekarzem lub farmaceutą przed podaniem tego leku.

Lek ten nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet w ciąży. U kobiet karmiących piersią lek ten może być stosowany wyłącznie po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Przed zastosowaniem tego produktu u osób z astmą, chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy lub stanami zapalnymi przewodu pokarmowego, należy zasięgnąć porady lekarza.

Lek należy przechowywać w otoczeniu o temperaturze nie wyższej niż 25°C, w oryginalnym opakowaniu, chroniąc go przed wilgocią. Zaleca się przechowywać lek w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

U osób poniżej 12 roku życia lek ten może być stosowany wyłącznie po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Podmiot odpowiedzialny

STADA Arzneimittel AG.
Stadastrasse 2–18
61118 Bad Vilbel, Niemcy

Producent

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe "EWA" S.A
Zamkowy Folwark 9
63-700 Krotoszyn

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij