Termofory dla dzieci

(5)
Pokaż filtry Filtruj
z 1

 

Termofor dla dziecka – jaki wybrać? Który najlepiej się sprawdzi?

Okłady z termoforów mogą przynieść ulgę nie tylko najmłodszym. Podgrzany termofor może pomóc w profilaktyce i leczeniu mnóstwa dolegliwości, które dotykają także nas, dorosłych. Ten charakterystyczny wyrób medyczny sprawdzi się m.in. podczas prób zmniejszenia gorączki, relaksacji spiętych mięśni oraz przy stanach bólowych różnego typu (np. przy bólu brzucha).

Wybierając termofor dla dziecka lub dorosłego, należy zwrócić uwagę na to, jaką dany wyrób medyczny ma pojemność. Dodatkowo ważną funkcją jest to, czy termofor posiada dodatkowy pokrowiec. Jeżeli szukamy dużego, klasycznego termoforu, dobrym wyborem będzie Sanity, termofor gumowy, 2 l, 1 szt. – aptelia.pl lub Termofor gumowy Eko, bez pokrowca, 2 l, 1 szt. – aptelia.pl. Oba termofory pomieszczą w sobie aż dwa litry ciepłej wody! Należy jednak wziąć pod uwagę, że żaden z nich nie posiada pokrowca. Ta cecha może być zarówno wadą, jak i zaletą, w zależności od preferencji. Brak pokrowca zdecydowanie ułatwia np. czyszczenie.

Zwolennikom przyjemnych w dotyku materiałów szczególnie przypadnie do gustu Termofor gumowy w pokrowcu Gum-Med, 2 litry, 1 szt. – aptelia.pl lub DOZ Daily Termofor w pokrowcu, 500 ml – aptelia.pl. Pierwszy z nich, jak wspomniane wcześniej termofory, również ma dużą pojemność. Ten wyrób medyczny może pomieścić w sobie aż dwa litry ciepłej wody. Drugi z kolei mieści 500 ml wody, czyli objętość około dwóch szklanek. Z tego powodu DOZ Daily Termofor może sprawdzić się nie tylko w domowym zaciszu, lecz także poza nim.

Termofory dla wymagających najmłodszych

Jeżeli szukamy termoforu dla wyjątkowo wymagającego malca, na pewno warto zainteresować się Sanity, gumowy termofor w pokrowcu z hipopotamem, 0,7 l, 1 szt. – aptelia.pl. Gumowy termofor został sprytnie ukryty w pluszowym pokrowcu o kształcie hipopotama. Przyjazny zwierzak zmieści w sobie 0,7 l ciepłej wody i idealnie sprawdzi się w celach profilaktyczno-leczniczych, do miejscowego ogrzewania ciała i łagodzenia bólu. Pluszowy pokrowiec jest przyjemny w dotyku i bawi oko, dlatego nawet najbardziej wymagające dzieci od razu go zaakceptują.

Termofory dla dzieci – jak ich używać? O czym warto pamiętać?

Trzeba pamiętać, że woda, którą wlewamy do termoforu, nie powinna być zbyt gorąca. Wrzątek wlany bezpośrednio po przegotowaniu mógłby poparzyć dziecko. Odpowiednia temperatura to około 50°C. Szczegółowa instrukcja co do napełniania wybranego termoforu znajduje się na produkcie i zależy od jego kształtu, jednak najczęściej producent zaleca, aby wypełnić go wodą do około ¾ objętości.

Podczas napełniania termoforu powinno się go trzymać w taki sposób, aby zawartość wypełniła termofor, a nie wylała się. Po pozbyciu się powietrza należy dokładnie zakręcić i sprawdź szczelność kurka. Po użyciu należy wylać wodę i powiesić termofor wlewem do dołu, tak aby mógł wyschnąć. Przechowywanie termoforu także jest bardzo istotne dla jego dłuższego okresu działania. Najlepiej, aby nie był on w czasie spoczynku zakręcany, dzięki temu wyparuje z niego pozostała wilgoć.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij