Termofory dla dzieci

(5) info
Pokaż filtry Filtruj

Termofor dla dzieci – jaki wybrać? Który najlepiej się sprawdzi?

Okłady z termoforów mogą przynieść ulgę nie tylko najmłodszym. Podgrzany termofor może pomóc w profilaktyce i leczeniu mnóstwa dolegliwości, które dotykają także nas, dorosłych. Ten charakterystyczny wyrób medyczny sprawdzi się m.in. podczas prób zmniejszenia gorączki, relaksacji spiętych mięśni oraz przy stanach bólowych różnego typu (np. przy bólu brzucha). Popularne jest używanie termoforów przy kolce  dziecięcej.

Wybierając termofor dla dziecka lub dorosłego, należy zwrócić uwagę na to, jaką dany wyrób medyczny ma pojemność. Dodatkowo ważną funkcją jest to, czy termofor posiada dodatkowy pokrowiec. Ta cecha może być zarówno wadą, jak i zaletą, w zależności od preferencji. Brak pokrowca zdecydowanie ułatwia np. czyszczenie.

Sprawdź ofertę: Wkładki laktacyjne

Termofory dla niemowlaków

Jeżeli szukamy termoforu dla wyjątkowo wymagającego malca, który doświadcza kolki, na pewno warto zainteresować się gumowymi termoforami, które producenci ukrywają w pluszowych pokrowcach w kształcie zwierzątek. Idealnie sprawdzą się w celach profilaktyczno-leczniczych, do miejscowego ogrzewania ciała i łagodzenia bólu. Pluszowy pokrowiec jest przyjemny w dotyku i bawi oko, dlatego nawet najbardziej wymagające dzieci od razu go zaakceptują. Termofory dla dzieci przydają się zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, kiedy zwiększa się zachorowalność oraz obniża się temperatura na zewnątrz. Jeżeli podejrzewasz, że Twoje dziecko może mieć gorączkę, koniecznie użyj specjalnych termometrów dla dzieci, które zostały specjalnie stworzone dla maluszków.

Sprawdź ofertę: Mleka modyfikowane na kolki

Termofory dla dzieci – jak ich używać? O czym warto pamiętać?

Trzeba pamiętać, że woda, którą wlewamy do termoforu, nie powinna być zbyt gorąca. Wrzątek wlany bezpośrednio po przegotowaniu mógłby poparzyć dziecko. Odpowiednia temperatura to około 50°C. Szczegółowa instrukcja co do napełniania wybranego termoforu znajduje się na produkcie i zależy od jego kształtu, jednak najczęściej producent zaleca, aby wypełnić go wodą do około ¾ objętości.

Podczas napełniania termoforu powinno się go trzymać w taki sposób, aby zawartość wypełniła termofor, ale nie wylała się. Po pozbyciu się powietrza należy dokładnie zakręcić i sprawdź szczelność kurka. Po użyciu należy wylać wodę i powiesić termofor wlewem do dołu, tak aby mógł wyschnąć. Przechowywanie termoforu także jest bardzo istotne dla jego dłuższego okresu działania. Najlepiej, aby nie był on w czasie spoczynku zakręcany, dzięki temu wyparuje z niego pozostała wilgoć. Pamiętaj, żeby zawsze sprawdzić wcześniej, czy termofor nie jest przegrzany, co mogłoby doprowadzić do poparzeń skóry dziecka.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij