Oferta środków na ból gardła?

Ból gardła to powszechnie występująca dolegliwość. Towarzyszyć mu może uczucie drapania, pieczenia, swędzenia, suchości, kłucia oraz szereg innych objawów. Charakterystyczna jest  chrypka, trudności w mówieniu i przełykaniu, obrzęk błon śluzowych, kaszel oraz  zaczerwienienie. Do zwalczania bólu gardła stosuje się środki działające miejscowo na błonę śluzową. Preparaty te dostępne są w rozmaitej postaci. Wśród nich warto wymienić:

  • pastylki i tabletki do ssania,

  • spraye,

  • płyny do płukania.

Dzięki szerokiemu wyborowi  preparatów oraz zawartych w nich substancji każdy znajdzie dla siebie środek, który przyniesie mu ulgę. Na uwagę zasługuje fakt, że większość z proponowanych produktów na ból gardła wykazuje wielotorowe działanie, ponieważ koi i nawilża podrażnioną śluzówkę, zwalcza drobnoustroje, a przede wszystkim niweluje stan zapalny.

Tabletki do ssania na ból gardła

Z uwagi na wygodę użytkowania tabletki czy pastylki są najczęściej wybieranymi środkami. W ich składzie przeważnie spotyka się następujące substancje czynne:

Często w składzie tabletek i pastylek na ból gardła znajdują się naturalne składniki, takie jak czosnek, mięta, anyż czy olejek z liści mięty pieprzowej. Ich zadaniem jest wzmocnienie działania kluczowych składników.

Płyny do płukania i spraye na ból gardła

Z bólem gardła doskonale radzą sobie płyny do płukania. Popularnością cieszą się m.in.:

  • Glimbax, który zawiera diklofenak o działaniu przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym i  przeciwbólowym;

  • Salviasept o bogatym składzie ziołowym, w tym m.in. z olejkiem goździkowym, miętowym, tymiankowym, majerankowym, szałwiowym, zielem krwawnika oraz owocami kopru;

  • Hascosept, który zawiera chlorowodorek benzydaminy. Poleca się go w leczeniu stanów zapalnych, szczególnie po zabiegach operacyjnych laryngologicznych i stomatologicznych.

Preparatami płynnymi, stosowanymi na ból gardła, są też aerozole. Jednym z bardziej znanych jest Tantum Verde, zawierający benzydaminę o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym, miejscowo znieczulającym oraz odkażającym. Znany jest również Uniben, wykorzystywany w ostrych stanach zapalnych jamy ustnej i gardła. Warto też sięgnąć po Gardimax medica, gdyż zawiera dwie substancje czynne: roztwór diglukonianu chlorheksydyny oraz chlorowodorek lidokainy i jest bardzo pomocny przy podrażnieniach. Korzystne działanie na gardło ma też Envil. Jest to preparat o właściwościach antyseptycznych, przeciwwirusych, bakteriobójczych oraz przeciwgrzybiczych. Dodatkowo działa znieczulająco i wspiera układ immunologiczny. A wszystko to dzięki chlorkowi cetylopirydyniowego, chlorowodorkowi lidokaliny i glukonanianowi cynku.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij