Suplementy diety i odżywki

(3792)
Pokaż filtry Filtruj

Gdzie szukać suplementów diety?

Suplementom diety i odżywkom poświęca się w aptekach odrębne działy, ze względu na szeroki asortyment preparatów. W tej kategorii dostępne są nie tylko pojedyncze pierwiastki, lecz też całe kompleksy, służące łagodzeniu objawów poszczególnych dolegliwości. Naturalnie suplementy diety nie powinny i nie zastąpią codziennej diety, ale mogą być jej znakomitym uzupełnieniem.  Niwelują braki niektórych związków w organizmie i uporczywe symptomy niedoboru nie będą tak zauważalne, jak wcześniej. Zobacz, jakie dokładnie preparaty należą do działu suplementów diety i odżywek oraz które bez przeszkód nabędziesz w aptece.

Suplementy diety na odchudzanie

Tabletki na odchudzanie z apteki mogą pomóc w zgubieniu zbędnych i niechcianych kilogramów. Jednak trzeba pamiętać, że nie jest to panaceum na nadwagę, a utrata kilogramów nie nastąpi bez stosowania diety i aktywności fizycznej. Mimo to wiele osób sięga po te medykamenty, wierząc, że będą one stanowiły dodatkową motywację do zmiany nawyków żywieniowych. Jeśli chodzi o tabletki na odchudzanie, dostępne są m.in.:

  • Hydrominum – suplement diety oparty na surowcach roślinnych. Jego zadaniem jest usuwanie nadmiaru wody w organizmie, co bardzo przydaje się podczas pierwszych tygodni utraty wagi. Podobne działanie ma preparat Hydrout;

  • Slim Perfect – lek na odchudzanie, który jest połączeniem ziół, koenzymu Q10 oraz biotyny i kwasu hialuronowego. Jego rolą jest wsparcie metabolizmu, poprawa nawilżenia skóry oraz błon śluzowych;

  • Olimp Therm Line Fast – choć to suplement diety dla kobiet, dostępna jest także wersja „man”, dedykowana wyłącznie panom.

Inne suplementy diety, którymi możesz wspomóc proces odchudzania to L-karnityna, pokrzywa indyjska w tabletkach lub młody jęczmień.

Suplementy diety dla dzieci i seniorów

Suplementami diety dla dzieci nazywa się przede wszystkim probiotyki. Chronią one florę bakteryjną i poprawiają perystaltykę jelit. Są przydatne podczas antybiotykoterapii, gdy dochodzi do jej naruszenia i dziecko zmaga się z dolegliwościami układu pokarmowego. Za suplement diety uważa się też preparaty rybie, takie jak tran oraz niektóre witaminy. W dziale tym znajdują się także nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3 i preparaty wspomagające odporność.

Jeśli szukamy pierwiastków lub ziół w tabletkach doustnych, są dostępne m.in. w dziale suplementów diety dla seniorów. Znajdują się tam: magnez, karczoch na wątrobę i cholesterol oraz preparaty uzupełniające chrząstkę stawową. Dostępne są także melisa i inne zioła w tabletkach lub preparaty witaminowe. Warto pamiętać, że potrzeby seniora są zupełnie inne, aniżeli dorosłego czy dziecka, podobnie dzienne zapotrzebowanie na poszczególne pierwiastki.

Suplementy diety na wzrok, alergię i dla diabetyka

Suplementy diety to szeroka gama produktów, dlatego z ich pomocą można łagodzić szereg dolegliwości. W aptece dostępne są tabletki i inne leki na alergię, produkty dla diabetyków oraz leki na poprawę wzroku. Każdy z tych preparatów jest dostępny w innym dziale. Warto po nie sięgnąć, w celu poprawy samopoczucia czy wyregulowania poziomu glukozy we krwi lub ogólnego wspomagania organizmu.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij