Suplementy diety dla diabetyków

(80) info
Pokaż filtry Filtruj

Suplementy dla diabetyków

Diabetycy to szczególna grupa chorych. Zmagają się on bowiem z przewlekłą chorobą, której skutki odczuwa cały organizm – nie tylko trzustka. Cukrzyca jest schorzeniem, które wymusza holistyczne podejście do zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Istotne jest, by chorzy zapoznali się z objawami spadków i wzrostów poziomu glukozy we krwi, a także potrafili je u siebie rozpoznać i im szybko zapobiegać. 

Zasady suplementacji dla diabetyków

Dbanie o zdrowie jest wyjątkowo istotną sprawą niezależnie od rodzaju i ilości schorzeń przewlekłych. Każda osoba, która ceni sobie życie w sprawnym, dobrze funkcjonującym ciele powinna zwracać uwagę na takie aspekty, jak aktywność fizyczna, właściwa dieta oraz realizacja zaleceń lekarskich i suplementacja. Dotyczy to szczególnie diabetyków, których dolegliwość stanowi zagrożenie dla wielu narządów. Osoby zmagające się z cukrzycą powinny jednak zwrócić uwagę na składy wszystkich stosowanych preparatów leczniczych i suplementów diety – wiele z nich zawiera sacharozę, której cukrzycy powinni unikać. 

Polecanymi dla cukrzyków preparatami są zioła pozwalające zachować równowagę cukrową organizmu. Wśród nich wyróżnić można morwę białą oraz korę cynamonowca, które spowalniają wchłanianie węglowodanów. Dostępne są zarówno w postaci ziół jednorodnych, jak i dedykowanych diabetykom suplementów w postaci tabletek i kapsułek. 

Jak cukrzyca odbija się na nerkach i czym wspomagać ich pracę?

Cukrzyca to grupa schorzeń, w wyniku których osłabiona zostaje filtracja krwi podejmowana przez nerki, w wyniku czego pojawia się ich niewydolność. Cukrzycowe uszkodzenie nerek jest stanem zagrażającym życiu, stąd należy regularnie monitorować poziom cukru oraz ciśnienie tętnicze krwi. Aby wspierać nerki w cukrzycy, warto stosować herbaty ziołowe o działaniu moczopędnych, takich jak skrzyp polny.  

Cukrzyca a układ nerwowy – co stosować, by uniknąć neuropatii?

Choroba metaboliczna, jaką jest cukrzyca, odbija się nie tylko na nerkach, ale też na funkcjonowaniu nerwów obwodowych. Neuropatia cukrzycowa to stan wywołany hiperglikemią, czasem również wzmagany innymi czynnikami, jak na przykład paleniem papierosów. Powoduje on uszkadzanie włókien nerwowych, co upośledza ich właściwe funkcjonowanie. Objawami neuropatii cukrzycowej są głównie nietypowe odczucia: mrowienie kończyn, zaburzenia czucia, osłabienie mięśni, ból, ale także zaburzenia regeneracji skóry, osłabienie krążenia krwi i pojawianie się obrzęków. 

Układ nerwowy jest szczególną częścią organizmu – jego właściwe funkcjonowanie uzależnione jest silnie od bardzo wielu czynników. Dla zdrowia nerwów kluczowa jest odpowiednia podaż witamin – głównie z grupy B, a także kwasów tłuszczowych i związków mineralnych. Ich właściwa podaż pozwoli na zredukowanie ryzyka neuropatii cukrzycowej. By wspomóc pracę mózgu i nerwów, warto stosować witaminy i mikroelementy dla diabetyków dostępne zarówno w formie wygodnych kapsułek, jak i płynów. 

Cukrzyca i wzrok – co stosować, by oczy sprawnie funkcjonowały?

Diabetycy narażeni są na wystąpienie zmian w naczyniach krwionośnych oczu, stanów zapalnych powiek i zaćmy. Z tego powodu cukrzycy powinni sięgać po preparaty zawierające naturalne składniki, takie jak: luteina, zeaksantyna, roślinne wyciągi, a również witaminę A, E oraz cynk. Pozwolą one na dłuższe zachowanie poprawnego widzenia po zmroku, zadbają o właściwą budowę plamki żółtej i zapewnią ochronę przed szkodliwym wpływem wolnych rodników. Suplementy na wzrok dostępne są w wielu wariantach, również dedykowanych diabetykom.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij