Plastry z opatrunkiem

(50)
Pokaż filtry Filtruj
z 3

Plastry opatrunkowe

Plaster opatrunkowy to wyrób medyczny przeznaczony do opatrywania ran pooperacyjnych, pourazowych i przewlekłych o różnej etiologii. W ofercie znajdują się m.in. plastry z opatrunkiem, takie jak Cosmopor E czy Pasocare Med 10 cm x 8 cm. Tego typu produkty przydają się szczególnie do sączących się miejsc. Plastry opatrunkowe Cosmopor E to wielowarstwowe opatrunki z hydrofobową powłoką o właściwościach wysoce absorbujących, które nie przywierają do rany. Plastry Pasocare Med z kolei są wskazane na rany o lekkim wysięku. Plastry z opatrunkiem dokładnie i na długo chronią uszkodzone miejsce przed kontaktem ze środowiskiem zewnętrznym, a zwłaszcza przed drobnoustrojami chorobotwórczymi, zabrudzeniami i wilgocią. Niektóre modele, jak np. PiC Soffix Med, przyspieszają dodatkowo gojenie się ciała, dzięki właściwościom antybakteryjnym. Plastry opatrunkowe z apteki dobrze się trzymają, nie ograniczają ruchów, bez względu na miejsce przymocowania, oraz nie powodują świądu i innych nieprzyjemnych reakcji. Są również łatwe w usuwaniu i nie zostawiają resztek kleju. Szeroka gama produktów dostępnych w wielu rozmiarach od znanych i cenionych producentów, takich jak Cosmopor E, Pasocare Med i Suprasorb F, jest przeznaczona do pielęgnacji różnego rodzaju ran u dorosłych i dzieci. Produkty pakowane są w zestawach gotowych do użycia. Nie wymagają cięcia.

Specjalne plastry opatrunkowe

W ofercie apteki są ponadto produkty nie tylko zabezpieczające ranę, ale i wspierające rekonwalescencję użytkownika oraz rehabilitację jego zdrowia. Wśród wyrobów medycznych, którymi można doposażyć domową i samochodową apteczkę, jest plaster opatrunkowy w rolce. Plastry bez opatrunku wykorzystywane są do mocowania i pokrywania całej powierzchni opatrunku znajdującego się już na ranie, nawet w trudno dostępnych i problematycznych częściach ciała. Służą do stabilizacji i wzmocnienia istniejącego opatrunku, a także do mocowania instrumentów pomiarowych, sond czy cewników. W aptece można znaleźć m.in. plaster Omniplast. Do zadań specjalnych służą też plastry koloidalne, jak np. niejałowy Suprasorb F. Produkty tego typu można stosować jako opatrunek wtórny w przypadku ran zagrożonych infekcją w ramach profilaktyki przeciwbakteryjnej. To plastry w formie przezroczystej folii o właściwościach przepuszczających powietrze, ale chroniących przed wilgocią. Mogą być stosowane przez wiele dni i trwale trzymają się skóry również w czasie kąpieli. W ofercie apteki znajduje się poza tym opatrunek włókninowy do mocowania kaniul.

Plastry z opatrunkiem

W niniejszej kategorii mieści się szeroki asortyment produktów, od takich firm jak ViscoplastDOZ. Dzięki nim w szybki i łatwy sposób można zabezpieczyć niewielkie rany i drobne skaleczenia. Wykonane są z różnego tworzywa, jak włóknina, tkanina i pianka. Niektóre modele wyróżniają właściwości wodoodporne, a jeszcze inne antyseptyczne. Wśród plastrów z opatrunkiem można znaleźć produkty dedykowane najmłodszym użytkownikom, takie jak DOZ DoziaDOZ Neonowe. To wyroby z opatrunkiem i kolorowym nadrukiem od strony zewnętrznej plastra.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij