Przylepce na szpulce i paski

(44) info
Pokaż filtry Filtruj

Przylepiec na szpulce

Przylepiec to wyrób medyczny o szerokim spektrum zastosowania, dostępny w szpuli lub rolce. Pokryty jednostronnie klejem, charakteryzuje się zróżnicowaną wytrzymałością, właściwościami absorpcyjnymi, przylepnością oraz wymiarami. W ofercie apteki dostępny jest szeroki wybór tych produktów. Jeden z nich to Classic – przylepiec tkaninowy, który dodatkowo w swoim składzie zawiera tlenek cynku, który zmniejsza ryzyko wystąpienia podrażnień. W aptece znajduje się ponadto przylepiec włókninowy Viscoplast, który przykleja się także do wilgotnej skóry. Produkty od Viscoplast są przepuszczalne dla powietrza i pary wodnej. Posiadają też hipoalergiczny klej. Właściwości te zapewniają najlepszą opiekę dla każdego rodzaju skóry. Przylepiec można dostać również w wersji dla najmłodszych użytkowników. Plaster hipoalergiczny Viscoplast Polopor jest niedrażniący, nie zawiera lateksu oraz pozwala na łatwe odrywanie. Jest bezpieczny zarówno dla dorosłych, jak i dzieci od 6. miesiąca życia. W ofercie apteki znajduje się szeroki wybór przylepców w rolce od znanych i cenionych marek, jak Omnifix E czy DOZ.

Zastosowanie przylepców

Przylepce to uniwersalne produkty, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Przeznaczone są przede wszystkim do zabezpieczania i mocowania opatrunków znajdujących się bezpośrednio na ranie – zarówno na prostych odcinkach ciała, jak i w trudno dostępnych, problematycznych okolicach. Przylepiec taki jak DOZ tkaninowy czy Omnifix E przylepiec chirurgiczny z włókniny przyda się równie dobrze w codziennym użytku, przy drobnych skaleczeniach, jak również przy opatrywaniu ran pooperacyjnych. Plastry bez opatrunku można wykorzystać nie tylko do stabilizacji i wzmocnienia, ale też do mocowania różnorodnych instrumentów pomiarowych, sond, drenów, rurek, przewodów czy cewników. Sprawdzą się ponadto do znakowania i opisywania urządzeń oraz aparatów medycznych, probówek lub innych akcesoriów. Przylepce tkaninowe i włókninowe trwale utrzymują się średnio 2–3 doby. Zabieg ich wymiany jest prosty i bezbolesny. Produkty nie zostawiają po sobie nieestetycznych resztek kleju, nie ciągną skóry i nie wywołują zaczerwienienia. W zależności od producenta i zastosowanej przez niego technologii, przylepce można ciąć przy pomocy nożyczek na dowolną długość lub podzielić siłą rąk. Ta druga opcja okaże się istotna podczas nagłych i ostrych stanów, jak krwotoki, oraz w sytuacjach, kiedy nie ma dostępu do żadnego ostrza do cięcia.

Przylepiec tkaninowy a włókninowy

Rodzaj przylepca dobiera się ze względu na charakter rany. Przylepiec włókninowy, np. Pasocare, został stworzony z myślą o skórze wrażliwej i do podtrzymywania lekkich opatrunków. Sprawdzi się też do mocowania instrumentów medycznych, jak kaniule. Dzięki swojej konstrukcji produkty tego typu są łatwe do dzielenia bez użycia nożyczek wzdłuż i wszerz. Choć to wyroby, które przepuszczają parę wodną i dobrze trzymają się skóry, przylepiec Omnipor jest impregnowany hydrofobowo w celu większego zabezpieczenia przed zawilgoceniem i utratą przyczepności. Przylepiec tkaninowy z kolei, jak np. Pasocare Classic Roll, jest bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego poleca się go do stosowania na stawy i duże, ciężkie opatrunki. Bez względu na rodzaj, przylepce to produkty jednorazowego użytku.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij