IbuTeva, 200 mg, tabletki powlekane, 12 szt.

Wybrany przez Ciebie produkt jest niedostępny. Możliwe, że wkrótce ponownie pojawi się w Aptece. Dodaj swoj adres e-mail, abyśmy mogli Cię o tym poinformować.

PODOBNE PRODUKTY

INNI KUPOWALI RÓWNIEŻ

Czym jest IbuTeva i kiedy stosować lek?

IbuTeva to lek w postaci tabletek powlekanych. Stosowany jest w objawowym leczeniu bólów o nasileniu łagodnym do umiarkowanego o różnym pochodzeniu, w tym migren i bólów związanych z menstruacją. Przyjmowany jest również w celu obniżenia gorączki. Lek ten przeznaczony jest do stosowania u osób powyżej 6 roku życia.

Jaki jest skład leku IbuTeva?

Substancją czynną tego leku jest ibuprofen (Ibuprofenum), którego zawartość w 1 tabletce powlekanej wynosi 200 mg.

Substancje pomocnicze zawarte w tym produkcie leczniczym to: celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, hydroksypropyloceluloza, sodu laurylosiarczan, kroskarmeloza sodowa, talk, hypromeloza 5cP, hypromeloza 15cP, hypromeloza 50cP, makrogol 400, tytanu dwutlenek (E 171).

IbuTeva - jak stosować?

Lek ten zawsze powinno stosować się według zaleceń opisanych w ulotce lub tak jak zostało to wskazane przez lekarza lub farmaceutę, do których należy udać się w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę tego produktu przez jak najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Bóle i gorączka

Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia (o masie ciała 40 kg i powyżej): doustnie 1 do 2 tabletek powlekanych w razie konieczności lub 3 do 4 razy na dobę. Należy pamiętać o zachowaniu 4 do 6 godzin odstępu między dawkami. W przypadku migreny przyjmować 2 tabletki powlekane, jeżeli objawy nie ustąpiły dawkę można powtórzyć po upływie 4 do 6 godzin. Nie przekraczać maksymalnej dobowej dawki 6 tabletek.

Dzieci od 10 do 12 roku życia (o masie ciała między 30 a 40 kg): doustnie 1 tabletka powlekana, 1 do 4 razy na dobę co 4 do 6 godzin. Nie przekraczać maksymalnej dobowej dawki 4 tabletek.

Dzieci od 6 do 9 roku życia (o masie ciała między 20 a 29 kg): doustnie 1 tabletka powlekana, 1 do 3 razy na dobę co 4 do 6 godzin. Nie przekraczać maksymalnej dobowej dawki 3 tabletek.

Pierwotne bolesne miesiączkowanie

Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: doustnie 1 do 2 tabletek powlekanych w razie konieczności lub 1 do 3 razy na dobę co 4 do 6 godzin. Nie przekraczać maksymalnej dobowej dawki 6 tabletek.

Tabletkę należy połykać w całości, popijając wystarczającą ilością wody, podczas posiłku lub po nim.

U osób dorosłych nie powinno stosować się tego leku dłużej niż 7 dni.

Jeżeli istnieje konieczność stosowania tego produktu u dzieci i młodzieży dłużej niż 3 dni, należy skonsultować się z lekarzem.

Jeżeli pomimo stosowania tego leku objawy nie ustępują lub nasilą się, należy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania do stosowania leku IbuTeva.

Przeciwwskazania do stosowania tego produktu leczniczego są następujące:

  • uczulenie na ibuprofen (Ibuprofenum), inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub którykolwiek z pozostałych składników zawartych w tym leku
  • choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy obecnie lub w przeszłości
  • krwawienia lub perforacje przewodu pokarmowego (również te po przyjęciu niesteroidowych leków przeciwzapalnych)
  • ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca
  • choroba wieńcowa
  • krwawienie z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienie
  • niewyjaśnione zaburzenia układy krwiotwórczego
  • ciężkie odwodnienie.

Jak działa IbuTeva?

Ibuprofen (Ibuprofenum) zawarty w tym produkcie leczniczym należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalnie.

Działania niepożądane leku IbuTeva.

Jak każdy lek, również IbuTeva może wywoływać działania niepożądane. Należy jednak pamiętać, że występują one tylko u niektórych osób.

Do możliwych bardzo częstych (u 1 albo więcej na 10 osób) działań niepożądanych należą: zgaga, niestrawność, ból brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia, biegunka, zaparcie.

Do możliwych częstych (u 1 na 10 do 100 osób) działań niepożądanych należą: ból głowy, senność, zawroty głowy, zmęczenie, niepokój, bezsenność, rozdrażnienie, owrzodzenie przewodu pokarmowego (czasami z krwawieniem i perforacją), utrata krwi utajonej (może prowadzić do anemii), smoliste stolce, wymioty z krwią, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zapalenie okrężnicy, zaostrzenie choroby zapalnej jelita grubego, powikłania uchyłkowatości jelita grubego (perforacja, przetoka).

Nie są to wszystkie działania niepożądane, ich szczegółowa lista znajduje się w ulotce.

Czy IbuTeva wchodzi w interakcje z innymi lekami?

Przed rozpoczęciem stosowania leku należy poinformować lekarza lub farmaceutę o każdym leku aktualnie przyjmowanym przez pacjenta oraz każdym leku stosowanym w ostatnim czasie, jak i o lekach, których zażywanie pacjent planuje rozpocząć. Dotyczy to również produktów leczniczych przyjmowanych bez recepty.

Wykazano możliwe interakcje podczas jednoczesnego stosowania tego produktu z następującymi lekami: innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, przeciwzakrzepowymi, metotreksatem, digoksyną, fenytoiną, litem, moczopędnymi, obniżającymi ciśnienie, cholestyraminą, aminoglikozydami, selektywnymi inhibitorami zwrotnego wychwytu serotoniny, cyklosporyną, takrolimusem, zydowudyną, lubrytonawirem, mifeprystonem, probenecydem, sulfinpyrazonem, antybiotykami chinolonowymi, sulfonylomocznikiem, kortykosteroidami, bisfosfonianami, okspentyfiliną, baklofenem.

Ostrzeżenia.

Stosowanie alkoholu jednocześnie z tym produktem leczniczym jest niezalecane, ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Na tabletce powlekanej znajduje się rowek, który umożliwia jej podzielenie na dwie równe części.

Pacjentkom w ciąży, planującym lub podejrzewającym bycie w ciąży, a także w okresie karmienia piersią zaleca się konsultację z lekarzem lub farmaceutą przed podaniem tego leku.

Lek ten nie powinien być stosowany w I i II trymestrze ciąży, chyba że jest to konieczne i zalecone przez lekarza. W III trymestrze ciąży stosowanie tego produktu jest przeciwwskazane. Kobiety w okresie laktacji mogą krótkotrwale przyjmować ten produkt leczniczy bez przerywania karmienia piersią. Jeżeli istnieje konieczność długotrwałego przyjmowania tego leku u kobiety w okresie laktacji, należy rozważyć wcześniejsze zakończenie karmienia piersią.

Podczas stosowania tego leku mogą wystąpić przemijające zaburzenia płodności u kobiet, ustępujące po jego odstawieniu.

Zaleca się przechowywać lek w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Nie stosuje się tego leku u osób poniżej 6 roku życia.

Nie są to wszystkie ostrzeżenia, ich szczegółową listę można znaleźć w ulotce.

Podmiot odpowiedzialny

TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA
Emilii Plater 53
Warszawa

Producent

TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA
Emilii Plater 53
Warszawa

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij