Iburapid, 400 mg, tabletki powlekane, 10 szt.

PODOBNE PRODUKTY

INNI KUPOWALI RÓWNIEŻ

Czym jest Iburapid i kiedy stosować lek?

Iburapid jest to lek należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Stosowany jest przy leczeniu bólów rożnego pochodzenia w tym bólów migrenowych i bólów związanych z menstruacją. Wykazuje również działanie przeciwgorączkowe. Lek ten ma postać tabletek dojelitowych, które rozpuszczają się dopiero w jelicie, chroniąc tym samym błonę śluzową żołądka przed podrażnieniem. Przeznaczony jest do stosowania u osób powyżej 18 roku życia.

Jaki jest skład leku Iburapid?

Substancją czynną tego produktu leczniczego jest ibuprofen, którego zawartość w jednej tabletce powlekanej jest równa 400 mg.

W skład substancji pomocniczych wchodzą: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, kroskarmeloza sodowa, powidon K30, talk, dimetykon, krzemionka koloidalna bezwodna, talk, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 6000, czerwień koszenilowa (E 124), azorubina (E 122), dimetykon.

Jednym ze składników tego leku jest laktoza, dlatego jeżeli u pacjenta stwierdzono kiedykolwiek nietolerancje niektórych cukrów, przed przyjęciem tego produktu zaleca się zasięgnąć porady lekarza.

Iburapid - jak stosować?

Lek ten zawsze powinno stosować się według zaleceń opisanych w ulotce lub tak jak zostało to wskazane przez lekarza lub farmaceutę, do których należy udać się w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Należy przyjmować jak najmniejsza skuteczną dawkę tego produktu leczniczego przez możliwie jak najkrótszy okres czasu, pomaga to zminimalizować szanse wystąpienia działań niepożądanych.

Dorośli i młodzież od 12 roku życia o masie ciała 40 kg i większej: 1 tabletka (400 mg) podana doustnie. Jeżeli objawy nie ustępują można przyjąć doustnie dodatkową 1 tabletkę (400 mg), jednak okres między kolejnym podaniem nie powinien być krótszy niż 6 godzin. Maksymalna dobowa dawka to 3 tabletki (1200 mg).

Przy migrenowym bólu głowy przyjąć doustnie 1 tabletkę (400 mg). W przypadku utrzymywania się objawów można ponownie przyjąć tabletkę co 4 do 6 godzin, nie przekraczając dawki 3 tabletek (1200 mg) na dobę. Przyjmowanie tego leku należy ograniczyć do maksymalnie trzech dni w tygodniu.

Tabletkę zawsze należy połykać w całości, popijając odpowiednią ilością wody. Osobom cierpiącym na dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego zaleca się przyjmowanie tego leku wraz z posiłkiem.

Jeżeli podczas stosowania tego produktu leczniczego wystąpi krwawienie z przewodu pokarmowego, wysypka, zmiany na błonach śluzowych lub jeżeli objawy nasilają się lub nie ustępują lek ten należy niezwłocznie odstawić i zasięgnąć porady lekarza.

Przeciwwskazania do stosowania leku Iburapid.

Przeciwskazania do stosowania tego produktu leczniczego są następujące:

  • uczulenie na ibuprofen, inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych lub którąkolwiek substancję pomocniczą zawartą w tym produkcie leczniczym
  • ciężka niewydolność nerek lub wątroby
  • choroba wrzodowa żołądka, dwunastnicy krwawienia z przewodu pokarmowego lub jego perforacje obecnie lub w przeszłości
  • ciężka niewydolność serca
  • ciężkie nadciśnienie tętnicze
  • krwawienie z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienie
  • zaburzenia układu krwiotwórczego o niewyjaśnionej przyczynie
  • ciężkie odwodnienie
  • choroby związane z układem krzepnięcia lub przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych.

Jak działa Iburapid?

Substancją czynną tego leku jest ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

Działania niepożądane leku Iburapid.

Jak każdy lek, również Iburapid może wywoływać działania niepożądane. Należy jednak pamiętać, że występują one tylko u niektórych osób.

Do możliwych niezbyt częstych (u 1 na 100 do 1000 osób) działań niepożądanych należą: wysypki, niestrawność, ból brzucha, nudności, bóle głowy, zaburzenia widzenia.

Do możliwych rzadkich (u 1 na 1000 do 10 000 osób) działań niepożądanych należą: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, depresja, dezorientacja, omamy, bezsenność, zawroty głowy, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, niedowidzenie toksyczne, szumy uszne.

Szczegółową listę działań niepożądanych można znaleźć w ulotce tego produktu.

Czy Iburapid wchodzi w interakcje z innymi lekami?

Przed rozpoczęciem stosowania leku należy poinformować lekarza lub farmaceutę o każdym leku aktualnie przyjmowanym przez pacjenta oraz każdym leku stosowanym w ostatnim czasie, jak i o lekach, których zażywanie pacjent planuje rozpocząć. Dotyczy to również produktów leczniczych przyjmowanych bez recepty.

Należy zachować ostrożność podczas stosowania tego produktu leczniczego z: kwasem acetylosalicylowym, innych leków z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, lekami na nadciśnienie, lekami moczopędnymi, lekami przeciwzakrzepowymi, fenytoiną, litem, metotreksatem, glikozydami nasercowymi, inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny, aminoglikozydami, cyklosporyną, cholestyraminą, takrolimusem, probenecydem, sulfinpyrazonem, zydowudyną, kortykosteroidami, mifeprystonem.

Ostrzeżenia.

U osób powyżej 65 roku życia należy stosować ten lek ze szczególną ostrożnością, ponieważ osoby te są bardziej narażeni na wystąpienie działań niepożądanych.

Produkt ten nie jest przeznaczony do stosowania u osób poniżej 12 roku życia i u osób z masą ciała mniejszą niż 40 kg.

Ze względu na możliwość wystąpienia częstych działań niepożądanych takich jak senność czy zawroty głowy, przy stosowaniu dużych dawek tego produktu, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn może być zaburzona.

Nie powinno się przyjmować alkoholu podczas stosowania tego produktu, może on nasili działania niepożądane.

Lek ten może maskować objawy zakażenia poprzez obniżenie temperatury ciała i zmniejszenie odczuwania bólu, przez co może prowadzić do opóźnienia rozpoznania choroby.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub jeżeli planuje zajść w ciążę powinna zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie tego leku w pierwszym i drugim trymestrze ciąży nie jest wskazane, chyba że zostało to zalecone przez lekarza prowadzącego. W trzecim trymestrze ciąży przyjmowanie tego leku jest przeciwwskazane. Lek ten można przyjmować krótkotrwale podczas okresu karmienia piersią.

Podczas stosowania tego leku u kobiet, mogą wystąpić przemijające zaburzenia płodności, ustępującego po jego odstawieniu.

Lek należy przechowywać w otoczeniu o temperaturze nie wyższej niż 25°C w oryginalnym opakowaniu.

Pełną listę ostrzeżeń można znaleźć w ulotce.

Podmiot odpowiedzialny

„Nord Farm” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Domaniewska 37 lok. 2.43
02-672 Warszawa

Importer

SENSILAB Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – Spółka komandytowo-akcyjna
gen. Mariana Langiewicza 58
95-050 Konstantynów Łódzki

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij