Diclotica, 10 mg/g, żel, 100 g (tuba)

INNI KUPOWALI RÓWNIEŻ

Czym jest Diclotica i kiedy stosować lek?

Diclotica to lek w postaci żelu. U osób powyżej 14 roku życia stosowany jest w pourazowych stanach zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów, a także w bólach pleców oraz w ograniczonych stanach zapalnych tkanek miękkich. Lek ten znalazł również zastosowaniem w objawowym leczeniu ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów u osób powyżej 18 roku życia.

Jaki jest skład leku Diclotica?

Substancją czynną tego leku jest diklofenak sodowy (Diclofenacum natricum), którego zawartość w 100 g żelu wynosi 1 g.

Substancje pomocnicze zawarte w tym produkcie leczniczym to: sodu wodorotlenek, hydroksyetyloceluloza, karbomer, glikol propylenowy, triglicerydy kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, propylu parahydroksybenzoesan (E 216), metylu parahydroksybenzoesan (E 218), woda oczyszczona.

Lek ten zawiera propylu parahydroksybenzoesan (E 216) i metylu parahydroksybenzoesan (E 218), które mogą wywoływać reakcje alergiczne. Glikol propylenowy zawarty w tym produkcie może podrażniać skórę.

Diclotica - jak stosować?

Lek ten zawsze powinno stosować się według zaleceń opisanych w ulotce lub tak jak zostało to wskazane przez lekarza lub farmaceutę, do których należy udać się w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Dorośli i młodzież powyżej 14 roku życia: niewielką ilość żelu nakładać na bolące miejsce, 3 do 4 razy na dobę. Zazwyczaj do jednorazowego użycia potrzeba 2 g do 4 g żelu, co odpowiada około 2 do 2,5 cm produktu i wystarcza do posmarowania około 400 cm2 do 800 cm2 powierzchni.

Jeżeli pomimo stosowania tego produktu przez 7 dni objawy nie ustępują lub nasilą się, należy skonsultować się z lekarzem.

Bez konsultacji z lekarzem, w pourazowych i reumatycznych stanach zapalnych tkanki miękkiej, produkt ten nie powinien być stosowany dłużej niż przez 14 dni, a w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów nie dłużej niż przez 4 tygodnie.

Jeżeli w leczeniu bólu u młodzieży powyżej 14 roku życia, istnieje konieczność stosowania tego produktu dłużej niż przez 7 dni, należy skonsultować się z lekarzem.

Jeżeli podczas stosowania tego produktu pojawi się wysypka lub zmiany na błonach śluzowych, należy odstawić lek i skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania do stosowania leku Diclotica.

Przeciwwskazania do stosowania tego produktu leczniczego są następujące:

  • uczulenie na diklofenak sodowy (Diclofenacum natricum) lub którykolwiek z pozostałych składników zawartych w tym leku
  • napady astmy, pokrzywka lub ostre nieżyty błony śluzowej po zastosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Jak działa lek Diclotica?

Diklofenak sodowy (Diclofenacum natricum) zawarty w tym produkcie leczniczym należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Stosowany miejscowo ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Działania niepożądane leku Diclotica.

Jak każdy lek, również Diclotica może wywoływać działania niepożądane. Należy jednak pamiętać, że występują one tylko u niektórych osób.

Do możliwych częstych (u 1 na 10 do 100 osób) działań niepożądanych należą: wysypka skórna z pęcherzykami, pokrzywka, świąd, zaczerwienienie i pieczenie skóry, zapalenie skóry (w tym kontaktowe zapalenie skóry).

Do możliwych rzadkich (u 1 na 1 000 do 10 000 osób) działań niepożądanych należy pęcherzowe zapalenie skóry.

Nie są to wszystkie działania niepożądane, ich szczegółowa lista znajduje się w ulotce.

Czy Diclotica wchodzi w interakcje z innymi lekami?

Przed rozpoczęciem stosowania leku należy poinformować lekarza lub farmaceutę o każdym leku aktualnie przyjmowanym przez pacjenta oraz każdym leku stosowanym w ostatnim czasie, jak i o lekach, których zażywanie pacjent planuje rozpocząć. Dotyczy to również produktów leczniczych przyjmowanych bez recepty.

Wykazano możliwe interakcje podczas jednoczesnego stosowania tego produktu z następującymi lekami: moczopędnymi, inhibitorami konwertazy angiotensyny, antagonistami angiotesyny II.

Ostrzeżenia.

Pacjentkom w ciąży, planującym lub podejrzewającym bycie w ciąży, a także w okresie karmienia piersią zaleca się konsultację z lekarzem lub farmaceutą przed podaniem tego leku.

Lek ten może być stosowany w I i II trymestrze ciąży, wyłącznie po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. W III trymestrze ciąży stosowanie tego produktu jest przeciwwskazane. Kobiety w okresie laktacji nie powinny stosować tego produktu leczniczego.

Okres ważności tego leku kończy się 6 miesięcy po pierwszym otwarciu.

Ze względu na wchłanianie leku przez skórę, podczas terapii tym produktem leczniczym nie można wykluczyć wystąpienia skutków ogólnoustrojowych. Ryzyko wzrasta wraz z wielkością powierzchni skóry, na którą nakładany jest lek, ilością zastosowanego żelu oraz czasem stosowania produktu.

Produkt ten nie jest przeznaczony do stosowania na błony śluzowy ani otwarte rany. Nie należy połykać leku.

Powierzchnia skóry, na którą stosuje się żel nie powinna być wystawiana na działanie promieni słonecznych.

Osoby z astmą lub chorobą wrzodową żołądka powinny zachować szczególną ostrożność podczas stosowania tego produktu.

Lek należy przechowywać poza lodówką, w otoczeniu o temperaturze nie wyższej niż 25°C, w oryginalnym opakowaniu, chroniąc go przed światłem. Zaleca się przechowywać lek w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Leku nie należy zamrażać.

Nie stosuje się tego produktu u osób poniżej 14 roku życia.

Producent

TACTICA
Bankowa 4
Gliwice

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij