DOZ PRODUCT Oviso Comfort, płyn do miękkich soczewek kontaktowych, 360 ml

Kod produktu: 5906874986981

Opis

DOZ PRODUCT Oviso Comfort, płyn do miękkich soczewek kontaktowych, 360 ml

To wyrób medyczny, przeznaczony do miękkich soczewek kontaktowych, włącznie z wykonanymi z hydrożelu silikonowego. Płyn czyści i dezynfekuje soczewki, usuwa białka, nawilża i poleruje soczewkę oraz wydłuża komfort. Opakowanie zawiera pojemnik na soczewki.

Skład

Chlorek sodu, kwas borowy, tetraboran sodu, cytrynian sodu, poloksamer 407, kwas hialuronowy, wersenian disodu 0,02%, biguanid poliheksametylenowy 0,0001%, woda oczyszczona.

Działanie

Płyn do soczewek DOZ PRODUCT Oviso Comfort: czyści i dezynfekuje soczewki, usuwa białka, nawilża i poleruje soczewkę oraz wydłuża komfort. Preparat o unikalnej formule poloksameru i hialuronianu sodu, który pozwala łatwo utrzymać soczewki w czystości. Regularne stosowanie produktu sprzyja usuwaniu osadów białkowych, odkładających się na powierzchni soczewki.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Przed przystąpieniem do zdejmowania soczewek proszę dokładnie umyć ręce. Zdjąć jedną z soczewek i płukać ją przez kilka sekund. Dodać dwie lub trzy krople roztworu na soczewkę i pocierać ją delikatnie przez 20 sekund. Dodać wystarczającą ilość roztworu do pojemnika na soczewkę tak, aby po umieszczeniu w pojemniku soczewka była całkowicie zanurzona w płynie, następnie wprowadzić do pojemnika właśnie oczyszczoną soczewkę. Zdjąć drugie szkło kontaktowe i powtórzyć czynności wykonywane z pierwszą soczewką. Aby soczewki zostały należycie zdezynfekowane, pozostawić je w zamkniętych pojemnikach przez całą noc lub przynajmniej przez sześć godzin. Przed ponownym założeniem soczewek należy płukać je przez kilka sekund produktem.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

  • Jedna dawka preparatu nie nadaje się do wielokrotnego stosowania. Raz wykorzystaną dawkę należy wylać z pojemnika na soczewki.
  • Nieużywaną butelkę należy szczelnie zamknąć, zwracając uwagę, by niczego nie dotykać końcówką kroplomierza.
  • Przed pierwszym użyciem należy upewnić się, czy plomba jest nienaruszona.
  • Po otwarciu opakowania preparat należy wykorzystać przed upływem 90 dni.
  • Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
  • Preparatu nie powinny stosować osoby uczulone na którykolwiek z jego składników.
  • W przypadku trwałego podrażnienia należy wyjąc soczewki, przerwać stosowanie preparatu i zasięgnąć porady okulisty kontaktologa.
  • Soczewki można przechowywać w zamkniętym pojemniku nie dłużej niż 30 dni.

Uwagi

Preparat usuwa z soczewek również osady białkowe, dzięki czemu cotygodniowe czyszczenie enzymatyczne jest zbędne. Czyszczenie przy pomocy tabletek enzymatycznych może jednak okazać się konieczne w przypadku silnego zabrudzenia soczewek.

Producent

Disop
Valdelaparra, 31-A
28108 Alco

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij