Optimum Tabletki uspokajające Labofarm, tabletki powlekane, 30 szt.

Wybrany przez Ciebie produkt jest niedostępny. Możliwe, że wkrótce ponownie pojawi się w Aptece. Dodaj swoj adres e-mail, abyśmy mogli Cię o tym poinformować.

INNI KUPOWALI RÓWNIEŻ

Opis

Optimum Tabletki uspokajające Labofarm to ziołowy lek, zawierający korzeń kozłka, szyszki chmielu, liść melisy oraz ziele serdecznika pospolitego. Lek można stosować u osób dorosłych oraz młodzieży w wieku powyżej 12 lat w przejściowych, łagodnych stanach napięcia nerwowego i okresowych trudnościach w zasypianiu. Produkt nie powoduje lekozależności.

Skład

Valerianae radix - 170 mg
Lupuli strobilus - 50 mg
Melissae folium -50 mg
Leonuri cardiacae herba -50 mg
Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, krzemionka koloidalna bezwodna, glikol polietylenowy, (hydroksymetylo)propyloceluloza.
Jedna tabletka zawiera nie mniej niż 0,15 mg kwasów walerenowych.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek należy stosować doustnie, popijając tabletki odpowiednią ilością płynu.

Dawkowanie Optimum Tabletek uspokajających Labofarm dla osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat to 2 tabletki 3 razy dziennie. W trudnościach w zasypianiu 2 tabletki pół godziny do godziny przed snem lub, jeśli konieczne, dodatkowo 2 tabletki wieczorem.

Działanie

Przyjmuje się, że lek wykazywać będzie działanie uspokajające i łagodzące stany napięcia nerwowego.

Wskazania

Optimum Tabletki uspokajające Labofarm stosuje się w łagodnych, przejściowych stanach napięcia nerwowego i okresowych trudnościach w zasypianiu.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku, jeśli pacjent jest nadwrażliwy na którykolwiek ze składników.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Dotychczas nie stwierdzono działań niepożądanych tabletek uspokajających Optimum Labofarm, aczkolwiek ze względu na zawartość korzenia kozłka możliwe jest wystąpienie objawów żołądkowo-jelitowych (mdłości, dolegliwości skurczowe).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ze względu na obecność serdecznika istnieje możliwość wystąpienia nadwrażliwości na promieniowanie UV oraz z uwagi na jego właściwości hamujące krzepliwość należy zaprzestać stosowania leku, na co najmniej dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem operacyjnym.

Jeśli objawy nie ustąpią po 2 – 4 tygodniach lub nasilą się w trakcie stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem.

Przechowywać w zamkniętym opakowaniu, w temperaturze nie wyższej niż 25ºC, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Produkt może nasilać działanie leków o działaniu depresyjnym na OUN oraz wykazywać interakcje z lekami hamującymi krzepnięcie.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Alkohol może nasilać działanie produktów z korzeniem kozłka.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn. Nie zaleca się stosowania leku na 2 godziny przed prowadzeniem pojazdów w godzinach nocnych i przez osoby zmęczone, z uwagi na właściwości sprzyjające zasypianiu.

Podmiot odpowiedzialny

Laboratorium Farmaceutyczne Labofarm Sp. z o.o. Sp. k.
Lubichowska 176 b
83-200 Starogard Gdański