Silvecta Short, wkładka wewnątrzmaciczna, 1 szt.

Wybrany przez Ciebie produkt jest niedostępny. Możliwe, że wkrótce ponownie pojawi się w Aptece. Dodaj swoj adres e-mail, abyśmy mogli Cię o tym poinformować.

INNI KUPOWALI RÓWNIEŻ

Opis

Wkładka wewnątrzmaciczna Silvecta Short to wyrób medyczny stosowany w celach antykoncepcji. Wersja krótka stworzona została z myślą o kobietach, u których głębokość macicy jest mniejsza niż 7 cm. Długość ochrony zapewnianej przez produkt wynosi 5 lat.

Skład

Miedź, srebro, polietylen, siarczek baru, poliamid 6. 

Wkładka posiada srebrny rdzeń o średnicy ø 0,2 mm + 380 mm2 Cu. 

Zawartość opakowania

W opakowaniu znajduje się 1 wkładka wewnątrzmaciczna o długości 28 mm i szerokości 28 mm, sonda mierząca głębokość macicy, instrukcja dla pacjentki oraz instrukcja dla lekarza. 

Działanie

Silvecta Short wykazuje się działaniem antykoncepcyjnym dzięki plemnikobójczemu działaniu jonów miedzi. Po utlenieniu rozpraszają się one lokalnie na poziomie śluzu szyjki macicy i śluzówki macicy. 

Przeznaczenie produktu

Produkt przeznaczony jest dla dorosłych kobiet, chcących zabezpieczyć się przed nieplanowaną ciążą. Może być z powodzeniem stosowany przez panie, które nie mogą skorzystać z antykoncepcji hormonalnej. 

Charakterystyka produktu

Produkt o długości i szerokości ramion równej 28 mm jest odpowiednia dla kobiet o głębokości macicy mniejszej niż 7 cm. Elastyczne ramiona wkładki zapewniają jej idealne dopasowanie do kształtu macicy, jednocześnie zmniejszając ryzyko możliwości przemieszczania się wyrobu. Okres działania wynosi 5 lat i zapewnia 99% skuteczności.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Produkt należy zakładać w pierwszej części cyklu menstruacyjnego, najlepiej tuż po menstruacji. Aplikacja oraz wyjęcie wyrobu powinno zostać przeprowadzone przez lekarza za pomocą odpowiednich instrumentów na sterylnym podłożu. 

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do stosowania wkładki wewnątrzmacicznej są: anomalie jamy macicy, niewłaściwa budowa macicy, zapalenie jajowodu lub zaburzenia macicy, zapalenie śluzówki macicy, podejrzewany nowotwór, guzy, włókniaki, polipy, niedawno przebyte zapalenia miednicy, krwawienie z genitaliów o nieznanej etiologii, choroba Wilsona, znana alergia na miedź oraz ciążą. 
Do względnych przeciwskazań należą: bliznowacenie macicy drugorzędne dla innych przyczyn niż cesarskie cięcie, bolesne miesiączkowanie, krwotok miesiączkowy. 
Elektroterapia za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości (elektronizacja lub terapia falami krótkimi) i radioterapia, szczególnie stosowane w dolnej części miednicy są przeciwwskazane u pacjentek z założoną miedzianą wkładką domaciczną. Stosowanie prądu stałego lub o niskiej częstotliwości (jonizacja) nie wywołuje widocznego szkodliwego efektu na wkładkę. 
Należy zachować szczególną ostrożność u pacjentek przechodzących terapię antykrzepliwą lub cierpiących na zaburzenia krzepliwości. 

Uwagi i środki ostrożności

W przypadku kobiet, które wcześniej nie rodziły należy zbilansować oczekiwane korzyści wraz z ewentualnym ryzykiem. 
Zaleca się wykonanie konsultacji kontrolnej po pierwszej menstruacji po założeniu, a następnie w regularnych odstępach czasu. 
Produkt nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. 
Po zakończeniu każdej miesiączki należy skontrolować obecność wkładki poprzez wyczucie nici u szczytu pochwy. 
Produkt jednorazowego użytku. 

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Ryzyko wystąpienia komplikacji jest niskie. 
Możliwe jest wystąpienie infekcji lub chorób zapalnych miednicy (zapalenie śluzówki macicy, jajowodu), które mogą prowadzić do bezpłodności. Ponadto może dojść do skurczy macicy (szczególnie bezpośrednio po aplikacji), nieregularnego plamienia, obfitych, przedłużających się lub bardziej bolesnych miesiączek lub wystąpienia reakcji zapalnych.
W bardzo rzadkich przypadkach może dojść do wydalenia wkładki i jest to częściowo związane z techniką założenia. 
U kobiet, które wcześniej nie rodziły występują skłonności do omdleń, rzadkoskurczy i innych przypadków nerwonaczyniowych w trakcie lub bezpośrednio po założeniu/wyjęciu wkładki. 
Największe ryzyko wystąpienia perforacji występuje, gdy wkładka umieszczona jest w okresie karmienia piersią. W przypadku podejrzewanej perforacji należy zlokalizować wkładkę i rozważyć jej wyjęcie. 

Stosowanie wyrobu z innymi lekami

Niesteroidowe leki przeciwzapalne należy stosować tylko w krótkich seriach, gdyż tylko tak przyjmowane nie wpłyną na skuteczność wyrobu. 

Producent

7 MED Industrie
Le BioParc
03270 Hauterive, Francja

Dystrybutor

Meringer Sp. z o.o.
ul. Dobrzecka 95/8a
62-800 Kalisz

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij