Enterol Forte, 500 mg, proszek do sporządzania zawiesiny doustnej, 14 sasz.

INNI KUPOWALI RÓWNIEŻ

Opis

Enterol Forte to produkt leczniczy o działaniu przeciwbiegunkowym zawierającym drożdżaki Saccharomyces boulardii.

Skład

Substancją czynną leku są: liofilizowane drożdżaki Saccharomyces bouldardii CNCM I-745.

Jedna saszetka zawiera liofilizowane drożdżaki Saccharomyces boulardii co odpowiada 500 mg drożdżaków Saccharomyces boulardii CNCM I-745.

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, fruktoza, krzemionka koloidalna bezwodna, aromat Tutti-frutti.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Produkt stosować doustnie. Zawartość saszetki należy wsypać do niewielkiej ilości wody lub osłodzonego napoju, wymieszać i natychmiast wypić. Proszek z saszetki można także mieszać z pokarmem. Należy pamiętać aby woda lub pokarm nie były zbyt gorące.

Ostra biegunka infekcyjna: 1 do 2 saszetek na dobę przez okres do 1 tygodnia.

Biegunka związana ze stosowaniem antybiotyków oraz choroby zapalne jelit: 1 do 2 saszetek na dobę, w trakcie i po antybiotykoterapii.

Działania niepożądane podczas eradykacji H. pylori: 1 do 2 saszetek na dobę.

Biegunka spowodowana zakażeniem C. difficile: 2 saszetki na dobę przez okres do 4 tygodni.

Działanie

Enterol Forte wpływa na florę jelitową, jest tzw. "substytutem naturalnej flory", który umożliwia zrównoważenie jej przejściowego zaburzenia.

Wskazania

Lek Enterol Forte do stosowania doustnego jest stosowany w: leczeniu ostrych biegunek infekcyjnych; zapobieganiu biegunkom poantybiotykowym; przypadku działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego podczas leczenia eradykacyjnego Helicobacter pylori; nawracającej biegunce spowodowanej zakażeniem Clostridium difficile, jako dodatek do leczenia wankomycyną lub metronidazolem.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Enterol Forte jeśli: występuje nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą; występuje alergia na drożdżaki, w szczególności Saccharomyces boulardii; pacjent ma założone wkłucie do żyły centralnej; pacjent jest w stanie krytycznym lub jeśli pacjent ma znacznie zmniejszoną odpornością, ze względu na ryzyko fungemii.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10000 osób): wzdęcia.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 10000 osób): reakcje alergiczne: świąd, powstawanie bąbli (pokrzywka), wysypka, osutka miejscowa lub obejmująca całe ciało, obrzęk tkanki łącznej twarzy (obrzęk naczynioruchowy), reakcja anafilaktyczna a nawet wstrząs, przenikanie drożdżaków do krwi (fungemia).

Częstość nieznana: (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): zaparcia, ciężkie zakażenie krwi (posocznica).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza w przypadku: braku poprawy po 2 dniach leczenia; gorączki, wymiotów; pojawienia się krwi lub śluzu w stolcu; uczucia wzmożonego pragnienia, suchości języka.

Zaleca się leczenie uzupełniające:  odpowiednie nawodnienie organizmu; utrzymanie odpowiedniej diety, wykluczając pokarmy, takie jak: owoce, zielone warzywa, pikantne potrawy, mrożona żywność, schłodzone napoje; natomiast zaleca się spożywanie grillowanego mięsa i ryżu; należy rozważyć ograniczenie spożywania mleka i pokarmów mlecznych.

Lek zawiera laktozę.

Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Nie należy stosować leku Enterol Forte jednocześnie z innymi doustnymi lekami przeciwgrzybiczymi (leki stosowane w leczeniu infekcji grzybiczych).

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Enterol Forte zawiera żywe komórki. Z tego powodu nie należy mieszać go ze zbyt gorącymi (ponad 50°C) lub zimnymi płynami, potrawami i alkoholem, ponieważ mogłoby to zniszczyć komórki drożdży.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Ciąża: Nie zaleca się stosowania produktu Enterol Forte w czasie ciąży.

Laktacja: Saccharomyces boulardii nie wchłania się do mleka matki. Ze względu na brak danych, zaleca się rozważenie stosunku korzyści do ryzyka przed zastosowaniem produktu Enterol Forte w okresie karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować leku u dzieci i młodzieży.

Podmiot odpowiedzialny

BIOCODEX
7 avenue Gallieni
94250 Gentilly, Francja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij