Normalac, 66,7 g/100 ml, syrop, 200 ml

Wybrany przez Ciebie produkt jest niedostępny. Możliwe, że wkrótce ponownie pojawi się w Aptece. Dodaj swoj adres e-mail, abyśmy mogli Cię o tym poinformować.

PODOBNE PRODUKTY

INNI KUPOWALI RÓWNIEŻ

Czym jest Normalac i kiedy stosować lek?

Normalac jest to lek w postaci żółtego syropu. Stosowany jest w leczeniu zaparć oraz w przebiegu encefalopatii wątrobowej.

Jaki jest skład leku Normalac?

Substancją czynną zawartą w tym produkcie leczniczym jest laktuloza (Lactulosum), której zawartość w 15 ml syropu jest równa 10 g.

Lek ten zawiera niewielkie ilości następujących cukrów: laktoza jednowodna (≤ 1,0 g w 15 ml syropu), galaktoza ≤ 1,5 g, tagatoza ≤ 0,4 g, fruktoza ≤ 0,1 g, epilaktoza ≤ 1,0 g.

W skład substancji pomocniczych wchodzą: kwas cytrynowy jednowodny, aromat śmietankowy N.7-bis, woda oczyszczona.

Ze względu na zawartość cukrów w tym produkcie leczniczym, osoby chorujące na cukrzycę, przed jego zastosowaniem, powinny zasięgnąć porady lekarza.

Normalac - jak stosować?

Lek ten zawsze powinno stosować się według zaleceń opisanych w ulotce lub tak jak zostało to wskazane przez lekarza lub farmaceutę, do których należy udać się w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Sposób podania: każdą dawkę syropu należy połknąć bez przetrzymywania w jamie ustnej, popijając odpowiednią ilością wody, soku owocowego lub mleka.

W leczeniu zaparć:

Dorośli i młodzież od 14 roku życia: początkowa dawka dobowa to 15-45 ml. Dawka podtrzymująca (dawka stosowana po kilku dniach leczenia dawką początkową) to 15-30 ml na dobę.

Dzieci od 7 do 14 roku życia: początkowa dawka dobowa to 15 ml. Dawka podtrzymująca (dawka stosowana po kilku dniach leczenia dawką początkową) to 10-15 ml na dobę.

Dzieci od 1 do 6 roku życia: początkowa dawka dobowa oraz dawka podtrzymująca (dawka stosowana po kilku dniach leczenia dawką początkową) to 5-10 ml.

Niemowlęta (poniżej 1 roku życia): początkowa dawka dobowa oraz dawka podtrzymująca (dawka stosowana po kilku dniach leczenia dawką początkową) do 5 ml.

Dawkę dobową można przyjmować jednorazowo o tej samej porze dnia lub można ją dzielić i przyjąć w dwóch porcjach.

Jeżeli efekt leczenia jest zadowalający, po kilku dniach stosowania, dawka początkową może być zastąpiona dawką podtrzymującą.

Efektu leczniczego można spodziewać się w ciągu kilku dni (2 do 3) od zastosowania pierwszej dawki.

W leczeniu encefalopatii wątrobowej:

Dorośli: 3 do 4 razy na dobę po 30-45 ml. Jeżeli pożądane jest, aby pacjent oddawał luźny stolec 2 do 3 razy na dobę, dawkę należy dostosować do dawki podtrzymującej.

W przypadku uporczywych zaparć, jeżeli objawy nie ustępują pomimo stosowania tego produktu, należy zasięgnąć porady lekarza.

Przeciwwskazania do stosowania leku Normalac.

Przeciwwskazania do stosowania tego produktu leczniczego są następujące:

  • uczulenie na laktulozę (Lactulosum) lub którykolwiek z pozostałych składników zawartych w tym leku
  • niedrożność jelit, ostre choroby zapalne jelit, wrzodziejące zapalenie okrężnicy i odbytnicy, choroba Leśniowskiego-Crohna.

Jak działa Normalac?

Laktuloza (Lactulosum) zawarta w tym produkcie leczniczym nie jest trawiona w jelicie cienkim i w niezmienionej formie dociera do jelita grubego, gdzie dzięki kolonizującym ten odcinek przewodu pokarmowego bakteriom rozkładana jest do substancji, którym lek ten zawdzięcza swoje właściwości. Substancje te powodują napływ wody z naczyń krwionośnych śluzówki jelita do jego światła czego następstwem jest zmiękczenie stolca i ułatwiona defekacja. Ponadto, substancje te nasilają wydalanie z organizmu toksycznych metabolitów będących przyczyną zaburzeń neurologicznych obecnych w przebiegu encefalopatii wątrobowej.

Działania niepożądane leku Normalac.

Jak każdy lek, również Normalac może wywoływać działania niepożądane. Należy jednak pamiętać, że występują one tylko u niektórych osób.

Do możliwych częstych (u 1 na 10 do 100 osób) działań niepożądanych należą: nadmierne oddawanie gazów, bóle brzucha, wzdęcia, biegunka.

Czy Normalac wchodzi w interakcje z innymi lekami?

Przed rozpoczęciem stosowania leku należy poinformować lekarza lub farmaceutę o każdym leku aktualnie przyjmowanym przez pacjenta oraz każdym leku stosowanym w ostatnim czasie, jak i o lekach, których zażywanie pacjent planuje rozpocząć. Dotyczy to również produktów leczniczych przyjmowanych bez recepty.

Jeżeli pacjent przyjmuje neomycynę lub digoksynę, przed zastosowaniem tego leku powinien skonsultować się z lekarzem.

Produkt ten nie powinien być przyjmowany jednocześnie z innymi lekami stosowanymi w leczeniu zaparć.

Ostrzeżenia.

W skład tego produktu leczniczego wchodzi galaktozę, fruktoza i laktoza jednowodna. Dlatego nie powinien on być stosowany u osób chorujących na dziedziczną nietolerancją galaktozy, fruktozy, niedobór laktazy (typu Lapp) lub z zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Produkt ten nie powinien być stosowany, jeżeli u pacjenta obecne są objawy takie jak: ból brzucha, nudności, wymioty.

Podczas stosowania tego produktu leczniczego odruch wypróżniania może być zaburzony.

W leczeniu zaparć u dzieci lek ten może być stosowany wyłącznie po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Produkt nie jest stosowany w leczeniu encefalopatii wątrobowej u osób poniżej 18 roku życia.

Jeżeli produkt stosowany jest długotrwale, badania laboratoryjne elektrolitów mogą być zmienione.

Podczas stosowania tego leku należy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu (1,5-2 l płynów na dobę).

Pacjentkom w ciąży, planującym lub podejrzewającym bycie w ciąży, a także w okresie karmienia piersią zaleca się konsultację z lekarzem lub farmaceutą przed podaniem tego leku.

Lek ten może być stosowany u kobiet w ciąży i w okresie laktacji wyłącznie po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Lek należy przechowywać w otoczeniu o temperaturze nie wyższej niż 25°C, w miejscu niedostępnym dla dzieci. W przypadku przechowywania produktu z temperaturze niższej niż zalecana może dojść do zgęstnienia roztworu, po jego ogrzaniu konsystencja powróci do stanu wyjściowego.

Roztwór może ulec ściemnieniu podczas przechowywania. Nie ma to wpływu na właściwości terapeutyczne produktu.

Producent

MOLTENI
Obrońców Modlina 3
Kraków

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij