Espumisan Easy, granulki, 14 saszetek

Kod produktu: 4013054018514

PODOBNE PRODUKTY

OGÓLNY OPIS PRODUKTU

Espumisan Easy, granulki – wyrób medyczny przeznaczony do eliminacji wzdęć, wywołanych nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym. Pomaga redukować uczucie pełności, ucisku w jamie brzusznej, a także wspiera zmniejszenie burczenia w jelitach i żołądku. Wyrób pakowany jest w małe saszetki i nie wymaga popijania wodą. Ma przyjemny, cytrynowy smak.

SKŁAD I/LUB ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA

Opakowanie zawiera: 14 saszetek po 0,8 g granulek.

W każdej saszetce znajduje się 125 mg symetykonu.

Pozostałe składniki: sorbitol, talk, kwas jabłkowy, aromat cytrynowy, aromat kremowy.

DZIAŁANIE I PRZEZNACZENIE WYROBU MEDYCZNEGO, WSKAZANIA DO ZASTOSOWANIA

Wyrób medyczny należy stosować w celu eliminacji objawów związanych ze wzdęciami i innymi zaburzeniami będących skutkiem nadmiernego gromadzenia się gazów. Wyrób zawiera symetykon, który ulega rozpuszczeniu w jamie ustnej, nie wchłania się z przewodu pokarmowego i zostaje wydalony w niezmienionej formie. Substancja ta pomaga rozbijać i rozpraszać nagromadzone gazy w przewodzie pokarmowym.

Produkt odpowiedni dla dzieci powyżej 6. roku życia.

Wyrób może być stosowany przez kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią, a także przez osoby chorujące na cukrzycę.

SPOSÓB UŻYCIA

  • Dorośli i młodzież powyżej 14 roku życia: zażyć zawartość 1 saszetki przed lub po posiłku. W razie konieczności, zawartość 1 saszetki można przyjąć przed pójściem spać. Dawkę można zwiększyć do 2 saszetek jednorazowo. Maksymalna dawka dobowa wynosi 8 saszetek, co odpowiada 1000 mg symetykonu.
  • Dzieci pomiędzy 6 a 14 rokiem życia: zażyć zawartość 1 saszetki przed lub po posiłku. Zawartość 1 saszetki można zażyć również przed pójściem spać. Nie należy przekraczać dobowej dawki 3 saszetek, co odpowiada 375 mg symetykonu.
  • Zaaplikować granulki bezpośrednio na język i połknąć. Produkt można popić wodą.
  • Stosować do momentu ustąpienia dyskomfortu. Jeśli dyskomfort nie minie po upływie 30 dni, należy zasięgnąć porady lekarskiej.

Przed zastosowaniem produktu należy dokładnie zapoznać się z instrukcją użycia dołączoną do wyrobu.

OSTRZEŻENIA, ŚRODKI OSTROŻNOŚCI, UWAGI

  • Nie stosować po upływie terminu ważności.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
  • W przypadku ciąży, w okresie karmienia piersią oraz w nietolerancji cukrów, przed zastosowaniem wyrobu należy zasięgnąć porady lekarskiej.
  • W przypadku nasilenia się ciężkich wzdęć lub nie ustąpienia objawów po około 7 dniach stosowania wyrobu, należy skonsultować się z lekarzem. Konsultacja lekarska konieczna jest również w przypadku bardzo bolesnych wzdęć, zmiany konsystencji stolca oraz występowaniu innych objawów poza wzdęciami.
  • W razie pominięcia dawki, stosowanie należy kontynuować bez zmiany dawki.

Szczegółowe informacje nt. bezpieczeństwa stosowania znajdują się w instrukcji dołączonej do wyrobu medycznego.

Producent

FAIRPHARM VERTRIEBS GMBH

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij