Protifar, produkt wysokobiałkowy, proszek o smaku neutralnym, 225 g

PODOBNE PRODUKTY

INNI KUPOWALI RÓWNIEŻ

Opis

Protifar, produkt wysokobiałkowy, proszek o smaku neutralnym – żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, do postępowania dietetycznego w hipoproteinemii. Stanowi dodatkowe źródło białka. Może być dodawany do słodkich potraw, jak i pikantnych oraz napojów. Produkt bezglutenowy. Nie zawiera błonnika.

Skład

koncentrat białek mleka krowiego, emulgator (lecytyna sojowa).

Zawarte alergeny: mleko krowie, soja.

Wartość odżywcza

100 g

Wartość energetyczna

1560 kJ / 368 kcal

Tłuszcz (4En%), w tym:

- kwasy nasycone

1,6 g

1,2 g

Węglowodany, w tym:

- cukry

<1,5 g

<1,5 g

Błonnik 

0 g

Białko (95En%)

87,2 g

Sól

0,25 g

Sód

100 mg

Potas

140 mg

Chlorki

80 mg

Wapń

1350 mg

Fosfor

700 mg

Magnez

≤ 20 mg

Masa netto

225 g

Przeznaczenie

Postępowanie dietetyczne u pacjentów z hipoproteinemią, jako dodatkowe źródło białka dla pacjentów, u których dieta nie pokrywa zapotrzebowania na białko. Zalecany w: oparzeniach, zaburzeniach gojenia ran, odleżynach, nadmiernej utracie białka z organizmu.

Zalecane dzienne spożycie

Stosować jako uzupełnienie diety, zgodnie z zaleceniami lekarza bądź dietetyka.

1 płaska miarka = 2,5 g proszku = 2,2 g białka

Sposób użycia

Używać wyłącznie miarki załączonej do opakowania. Umyć ręce oraz używać czystych naczyń. Upewnić się, że wieczko puszki jest czyste. Wymieszać wymaganą ilość proszku z wystarczającą ilością zimnego płynu do uzyskania jednorodnej konsystencji. Wymieszać z potrawą lub napojem. Przygotowaną porcję pokarmu spożyć w ciągu 2 godzin. Niewykorzystaną pozostałość wyrzucić.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Stosować pod nadzorem lekarza. Produkt nieodpowiedni do stosowania jako jedyne źródło pożywienia. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat. Nie stosować u pacjentów z galaktozemią. Przechowywać w szczelnie zamkniętej puszce w chłodnym, suchym miejscu. Nie przechowywać w lodówce. Po otwarciu przechowywać w szczelnie zamkniętej puszce, w chłodny, suchym miejscu (nie w lodówce) i zużyć w ciągu jednego miesiąca od pierwszego otwarcia puszki.

Producent

NUTRICIA .
Bobrowiecka 8
Warszawa

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij