Sirupus Kalii guajacolosulfonici, syrop, 125 g

Wybrany przez Ciebie produkt jest niedostępny. Możliwe, że wkrótce ponownie pojawi się w Aptece. Dodaj swoj adres e-mail, abyśmy mogli Cię o tym poinformować.

PODOBNE PRODUKTY

INNI KUPOWALI RÓWNIEŻ

Czym jest Sirupus Kalii Guajacolosulfonici i kiedy stosować lek?

Sirupus Kalii Guajacolosulfonici to produkt leczniczy dla osób powyżej 6 roku życia w postaci syropu. Zawiera sulfogwajakol, który działa wykrztuśnie oraz posiada słabe właściwości odkażające drogi oddechowe. Lek ten stosuje się w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych.

Jaki jest skład leku Sirupus Kalii Guajacolosulfonici?

W 1 g syropu znajduje się:

  • substancja czynna: sulfogwajakol 60 mg (5 ml syropu – 360 mg sulfogwajakolu; 10 ml syropu – 720 mg sulfogwajakolu)
  • substancje pomocnicze: sacharoza, alkohol etylowy 96%, propylu parahydroksybenzoesan, aromat pomarańczowy, woda oczyszczona.

Lek ten zawiera sacharozę, dlatego powinno się go ostrożnie stosować w przypadku osób chorych na cukrzycę, glukozowo-fruktozowy zespół złego wchłaniania, nietolerancję fruktozy albo niedobór sacharazo-izomaltazy.

Sirupus Kalii Guajacolosulfonici - jak stosować?

Lek ten powinno się podawać zgodnie z ulotką dla pacjenta albo zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości zaleca się skorzystanie z porady lekarza lub farmaceuty.

Lek podawać doustnie.

Dawki zalecane:

Dzieci powyżej 6 roku życia - 5 ml syropu (1 łyżeczkę) podawać 3 razy dziennie.

Osoby dorosłe - 10 ml syropu (1 łyżkę stołową) przyjmować 3 razy dziennie.

Wskazana jest konsultacja z lekarzem w przypadku braku zmniejszenia nasilenia objawów albo gorszego samopoczucia pacjenta w ciągu 7 dni od rozpoczęcia kuracji tym lekiem.

Przeciwwskazania do stosowania leku Sirupus Kalii Guajacolosulfonici.

Leku tego nie podawać osobom:

  • uczulonym na sulfogwajakol albo jakąkolwiek substancję zawartą w tym leku
  • cierpiącym na niewydolność wątroby, chorobę alkoholową, padaczkę, uszkodzenia mózgu, choroby psychiczne.

Jak działa Sirupus Kalii Guajacolosulfonici?

Sulfogwajakol zawarty w tym leku powoduje zmniejszenie lepkości wydzieliny oskrzelowej, dzięki czemu działa wykrztuśnie. Ponadto, posiada słabe właściwości odkażające drogi oddechowe.

Działania niepożądane leku Sirupus Kalii Guajacolosulfonici.

Lek ten, jak wszystkie leki, może być przyczyną wystąpienia działań niepożądanych, jednak nie każdy pacjent ich doświadczy.

Działania niepożądane, które bardzo rzadko (u mniej niż 1 na 10 000 osób) mogą pojawić się po przyjęciu tego leku to: podrażnienie błony śluzowej przewodu pokarmowego, czyli objawy nietolerancji cukru u chorych na cukrzycę, u osób z glukozo-galaktozowym zespołem złego wchłaniania, z nietolerancją fruktozy lub u osób z niedoborem sacharazo-izomaltazy.

Czy Sirupus Kalii Guajacolosulfonici wchodzi w interakcje z innymi lekami?

Informację o aktualnie i ostatnio przyjmowanych lekach, a także o produktach leczniczych, które pacjent planuje przyjmować (również bez recepty) powinno się przekazać lekarzowi.

Ostrzeżenia.

Nie podawać tego leku osobom poniżej 6 roku życia.

Pacjentkom w ciąży, planującym lub podejrzewającym bycie w ciąży, a także w okresie karmienia piersią zaleca się konsultację z lekarzem lub farmaceutą przed podaniem tego leku.

Z uwagi na zawarty w tym leku etanol, nie powinno się stosować tego produktu leczniczego w okresie ciąży oraz karmienia piersią.

Etanol znajdujący się w tym leku może powodować osłabienie zdolności kierowania pojazdami oraz obsługi maszyn, a także obniżać sprawność psychoruchową.

Lek ten powinno się przechowywać w temperaturze poniżej 30°C, w miejscu suchym oraz niewidocznym i nieosiągalnym dla dzieci.

Producent

VIS
Sw. Elżbiety 6a
Bytom