Leki bez recepty na mięśnie i stawy

(159) info
Pokaż filtry Filtruj

Bóle mięśni i stawów to nieprzyjemne dolegliwości, które mogą być bardzo uciążliwe. Najczęściej takie bóle pojawiają się w wieku senioralnym, jednak mogą także występować w innych grupach wiekowych. Zwykle bóle mięśni i stawów są objawem reumatyzmu lub zwyyrodnienia stawów, ale mogą też towarzyszyć innym chorobom lub być związane z innymi przyczynami. Rozwiązaniem dla osób odczuwających dolegliwości bólowe w rejonie stawów oraz mięśni są leki bez recepty.

Leki bez recepty na bóle stawów i mięśni

W naszej aptece internetowej można kupić różnorodne leki bez recepty na bóle mięśni i stawów o skutecznym działaniu. Pacjenci mogą wybierać między tabletkami, maściami, żelami i plastrami, a także wspomagać leczenie witaminami i minerałami w formie kapsułek lub tabletek.

Leki przeciwbólowe

Pierwszą grupą leków na dolegliwości bólowe związane ze stawami i mięśniami są leki przeciwbólowe, zawierające takie substancje czynne, jak ibuprofen lub metamizol sodowy. Leki te mają na celu zmniejszenie bólu oraz działają przeciwzapalnie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że takich leków nie należy stosować ciągle i regularnie, lecz jedynie w momentach pogorszenia stanu pacjenta i pojawienia się nadmiernego bólu. Ważne jest wdrożenie zdrowego stylu życia, a w razie potrzeby konsultacja lekarska.

Maści i żele na mięśnie i stawy

Zamiast stosowania tabletek przeciwbólowych chory może zdecydować się na maści i żele na mięśnie i stawy. Ta kategoria leków umożliwia szybkie uporanie się z bólem, rozgrzanie lub ochłodzenie danej okolicy ciała, a także przyspieszenie procesu leczenia. Pacjenci mogą wybrać rozgrzewające maści, które bazują zwykle na kapcysteinie i działają przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie. Bardzo popularne są np. żele marki Voltaren.

Można również postawić na maść końską, jednak należy stosować ją z umiarem, aby nie spowodować podrażnień skóry. Innym rozwiązaniem są typowe maści i żele o działaniu przeciwbólowym z substancją czynną, taką jak ibuprofen lub naproksen. Ten typ maści jest polecany głównie na bóle reumatyczne. Dostępne są ponadto specjalne maści ziołowe, zawierające głównie substancje naturalne.

Plastry lecznicze

Plastry przeciwbólowe polecane są zarówno osobom z chorobami stawów i mięśni, jak i sportowcom oraz osobom po różnych urazach. W większości przypadków w plastrach stosowana jest niesterydowa substancja, czyli diklofenak. Plastry lecznicze mogą być używane jako alternatywa dla leków i maści. Nie obciążają organizmu tak jak leki przyjmowane doustnie, a jednocześnie są w stanie znacznie zmniejszyć ból. Jedyną wadą mogą być podrażnienia lub alergie, dlatego osoby uczulone na diklofenak nie powinny stosować plastrów. Pacjenci mogą zdecydować się na plastry rozgrzewające lub chłodzące dany rejon skóry.

Witaminy i minerały wzmacniające stawy i mięśnie

W naszej aptece dostępne są też różne witaminy i minerały wspomagające proces leczenia, a także uzupełniające niedobory wapnia, magnezu, witaminy D oraz K. Wszystkie witaminy i minerały należy stosować zgodnie z zaleceniami i w ten sposób zadbać o ich prawidłowy poziom w organizmie. Dotychczasowe badania wykazały, że niedobór witamin D i K może powodować bóle w obrębie stawów. W związku z tym pacjenci zgłaszający takie objawy powinni zdecydować się na odpowiednie leki lub suplementy.

Leczenie mięśni i stawów

W trakcie procesu leczenia mięśni i stawów można stosować tabletki przeciwbólowe, plastry, maści, żele oraz wspomagać się suplementami diety. Warto pamiętać o tym, aby nie łączyć kilku środków na raz, zwłaszcza jeśli chodzi o leki przeciwbólowe zawierające różne substancje czynne. Powtarzające się bóle najlepiej skonsultować z lekarzem i w ten sposób zadbać o swoje zdrowie.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij