Katar i zatkany nos

(86)
Pokaż filtry Filtruj
z 5

Aerozole, żele i krople na zatkany nos

W poniższej kategorii znajduje się szeroki wybór produktów leczniczych na zatkany nos u dziecka oraz osoby dorosłej w wygodnych do podania formach aerozoli, żeli i kropli. Wiele z nich charakteryzuje naturalny, ziołowo-roślinny skład, np. Sinupret i Vicks VapoRub, inne zaś zostały wzbogacone o innego rodzaju substancje aktywne. 

Aerozole z apteki, takie jak Otrivin, Xylorin i Xylometazolin, są polecane na całkowicie zatkany nos. Zawarta w nich ksylometazolina obkurcza naczynia krwionośne, zmniejszając tym samym przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa. W efekcie ułatwia oczyszczanie nosa i zmniejsza ilość wydzieliny. Co więcej, dostępne produkty działają nawilżająco, zapobiegając wysychaniu śluzówki i podrażnieniom oraz pojawieniu się związanych z tym dolegliwościami. Sprawdzą się one zarówno na ciągle zatkany nos powstały wskutek reakcji alergicznej, jak i podczas przeziębienia, grypy czy po przewianiu, ale również w ramach doraźnego, krótkotrwałego stosowania na trudności z oddychaniem przez nos. Wiele z nich można używać podczas zapalenia ucha środkowego. 

W ofercie apteki znaleźć można nie tylko coś na płynny, przezroczysty katar i zatkany nos, ale i gęstą, przebarwioną wydzielinę, która bywa związana z obecnością infekcji bakteryjnej lub wirusowej, ostrego zapalenia zatok przynosowych, a także kłopotów z drożnością trąbki słuchowej. Wśród nich są m.in. Xylogel w formie żelu oraz Xylometazolin Krople, bezpieczne dla dzieci w wieku powyżej 12. roku życia. 

Zatkany nos bez kataru

Na uporczywy zapchany nos bez kataru wśród propozycji znajdują się m.in. Maść Vicks VapoRub i Olbas Oil, ale nie tylko. Leki tego typu sprawdzają się przede wszystkim na zatkany nos w nocy. Wybranym produktem smaruje się skórę klatki piersiowej oraz plecy, a lotne składniki w nim zawarte stopniowo przedostają się do niedrożnych miejsc górnych dróg oddechowych. Inhalacje na zatkany nos sprawdzają się zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Zabiegi z ich użyciem są łagodne i nie wymagają czynnego udziału osoby chorej, bo wziewy odbywają się podczas zwykłego oddychania, także przez sen. Produkty lecznicze mogą stanowić też alternatywę dla tych, u których bezpośrednie zakraplanie nosa lub aplikowanie aerosoli jest niemożliwe albo przeciwwskazane. 

Na zatkany nos bez kataru u dziecka w nocy lub dorosłego z asortymentu apteki można wybrać również spośród leków takich jak m.in. Gripex HOT i Fervex. To leki w formie proszku do przyrządzenia płynnego roztworu doustnego, który przed wypiciem może służyć do inhalacji. Ze względu na skład polecane są zwłaszcza na zatkany nos towarzyszący przeziębieniu i stanom grypopochodnym. Poza tym przyspieszają leczenie tych chorób i dolegliwości występujących w ich przebiegu za sprawą właściwości przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. W kategorii leków na katar i zatkany nos są też tabletki drażowane, jak Sinupret od Bionorica i Coryzalia.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij