Envil Kaszel, (30 mg/5 ml), syrop, 100 ml
PODOBNE PRODUKTY
INNI KUPOWALI RÓWNIEŻ
Czym jest Envil kaszel i kiedy stosować lek?
Envil kaszel to produkt leczniczy w postaci syropu, przeznaczony dla osób powyżej 12 roku życia. Zawarty w nim chlorowodorek ambroksolu działa wykrztuśnie, a także powoduje rozrzedzenie wydzieliny dróg oddechowych. Lek ten stosuje się jako środek wspomagający w przebiegu ostrych i przewlekłych chorób układu oddechowego, w przebiegu których występuje utrudnione odkrztuszanie lepkiej wydzieliny oskrzelowej (rozedma płuc, astma oskrzelowa, rozstrzenie oskrzeli, mukowiscydoza, zapalenie oskrzeli, zapalenie krtani).
Jaki jest skład leku Envil kaszel?
W 5 ml syropu do stosowania doustnego znajduje się:
- substancja czynna: ambroksolu chlorowodorek 30 mg
- substancje pomocnicze: hydroksyetyloceluloza, sorbitol ciekły niekrystalizujący, glicerol, glikol propylenowy, sacharyna sodowa, kwas benzoesowy, aromat Tutti-Frutti, woda oczyszczona.
Ze względu na zawartość sorbitolu, osoby z nietolerancją niektórych cukrów powinny zasięgnąć porady lekarskiej przed rozpoczęciem terapii tym lekiem.
Lek ten nie zawiera cukru.
Envil kaszel - jak stosować?
Lek ten powinno się podawać zgodnie z ulotką dla pacjenta albo zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości zaleca się skorzystanie z porady lekarza lub farmaceuty.
Lek przyjmować doustnie, po spożyciu pokarmu. Nie stosować przed snem.
Dawki zalecane stosowane są w terapii ostrych chorób układu oddechowego oraz w początkowym etapie kuracji stanów przewlekłych.
W przypadku leczenia trwającego ponad 2 tygodnie, ilość przyjmowanego lego można zmniejszyć o połowę.
Osoby powyżej 12 roku życia - 5 ml syropu stosować 3 razy dziennie przez pierwsze 2-3 dni terapii, później przyjmować 5 ml syropu 2 razy dziennie.
W opakowaniu leku znajduje się miarka, której należy użyć w celu odmierzenia odpowiedniej ilości syropu.
Wskazana jest konsultacja z lekarzem w przypadku nieustąpienia objawów albo ich nasilenia w ciągu 4-5 dni od rozpoczęcia kuracji tym lekiem.
Przeciwwskazania do stosowania leku Envil kaszel.
Leku tego nie podawać osobom uczulonym na chlorowodorek ambroksolu albo jakąkolwiek substancję zawartą w tym produkcie.
Jak działa Envil kaszel?
Chlorowodorek ambroksolu zawarty w tym leku powoduje zmniejszenie gęstości oraz lepkości śluzu w drogach oddechowych, a także jego przyczepności do ścian oskrzelików i oskrzeli. W ten sposób substancja ta działa wykrztuśnie.
Działania niepożądane leku Envil kaszel.
Lek ten, jak wszystkie leki, może być przyczyną wystąpienia działań niepożądanych, jednak nie każdy pacjent ich doświadczy.
W momencie wystąpienia objawów wstrząsu anafilaktycznego wskazane jest natychmiastowe zaprzestanie przyjmowania tego leku oraz jak najszybszy kontakt z lekarzem.
Działania niepożądane, jakie rzadko (u nie więcej niż 1 na 1 000 pacjentów) mogą pojawić się po podaniu tego leku to: reakcje nadwrażliwości, wysypka, pokrzywka, ból i pieczenie podczas oddawania moczu.
Działania niepożądane, jakie mogą pojawić się z nieznaną częstością po podaniu tego leku to: reakcje anafilaktyczne, ciężkie działania niepożądane dotyczące skóry, zmiany skórne, gorączka, duszność, dreszcze, obrzęk twarzy, ból głowy, suchość błony śluzowej jamy ustnej.
Czy Envil kaszel wchodzi w interakcje z innymi lekami?
Informację o aktualnie i ostatnio przyjmowanych lekach, a także o produktach leczniczych, które pacjent planuje przyjmować (również bez recepty) powinno się przekazać lekarzowi.
Należy powiedzieć lekarzowi o stosowaniu poniższych leków:
- antybiotyki
- teofilina
- środki przeciwkaszlowe.
Ostrzeżenia.
Nie podawać osobom poniżej 12 roku życia.
Pacjentkom w ciąży, planującym lub podejrzewającym bycie w ciąży, a także w okresie karmienia piersią zaleca się konsultację z lekarzem lub farmaceutą przed podaniem tego leku.
Podawanie tego leku kobietom ciężarnym oraz karmiącym piersią nie jest zalecane.
Wskazana jest konsultacja lekarska przed rozpoczęciem terapii tym lekiem w przypadku osób:
- cierpiących na chorobę wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy
- z zaburzeniami czynności nerek i (lub) wątroby
- mających osłabiony odruch kaszlowy (trudności w odkrztuszaniu) albo zaburzenia oczyszczania rzęskowego oskrzeli
- cierpiących na astmę oskrzelową.
W początkowym okresie terapii tym lekiem wystąpić może nadmierna ilość płynnej wydzieliny dróg oddechowych. W takiej sytuacji pacjent powinien sprowokować kaszel, aby ją odkrztusić oraz skonsultować się z lekarzem.
W przypadku pojawienia się wysypki (również na błonach śluzowych) wskazane jest zaprzestanie przyjmowania tego produktu leczniczego oraz niezwłoczna konsultacja lekarska.
W przypadku wystąpienia bólu głowy po zastosowaniu tego leku, pacjent powinien powstrzymać się od prowadzenia pojazdów, obsługiwania maszyn oraz wykonywania czynności wymagających koncentracji.
Lek ten przechowywać w oryginalnym opakowaniu w temperaturze poniżej 25°C oraz tak, aby był on niewidoczny i nieosiągalny dla dzieci. Należy chronić produkt przed wpływem światła. Nie zamrażać.
Podmiot odpowiedzialny
AFLOFARMPartyzancka 133/151
95-200 Pabianice
aflofarm@aflofarm.pl
Producent
AFLOFARMPartyzancka 133/151
95-200 Pabianice
aflofarm@aflofarm.pl