Leki na biegunkę dla dziecka

(29)
Pokaż filtry Filtruj
z 2

Biegunka to częsta przypadłość u dzieci. Może mieć podłoże wirusowe, bakteryjne, pasożytnicze lub alergiczne. Jej powodem bywa także zatrucie pokarmowe. Zazwyczaj biegunka trwa kilka dni. Ważne, aby w tym czasie podawać dziecku leki, które zapobiegają odwodnieniu i przywracają równowagę elektrolitową oraz prawidłową florę bakteryjną jelit.

Co na biegunkę dla dziecka?

Biegunka u dzieci i niemowląt to jedno z najczęstszych schorzeń. Dzieje się tak, ponieważ układ pokarmowy i odpornościowy malucha nie jest jeszcze w pełni rozwinięty. Powodem biegunki mogą być:

  • zatrucie pokarmowe,

  • zakażenie bakteryjne,

  • zakażenie wirusowe,

  • alergia pokarmowa,

  • reakcja uboczna na leki,

  • schorzenie towarzyszące infekcji niezwiązanej z układem pokarmowym.

Biegunce towarzyszą zazwyczaj ból brzucha oraz złe samopoczucie. Niezależnie od jej przyczyn, należy jak najszybciej złagodzić jej objawy. Zaburzenie może bowiem doprowadzić do odwodnienia, a w konsekwencji do zahamowania wzrostu i przyrostu masy ciała.

Kapsułki Enterol to lek, który nie tylko działa przeciwbiegunkowo, ale także wpływa na florę jelitową, zapewniając równowagę między złymi i dobrymi bakteriami. Kapsułkę można połknąć bądź rozpuścić jej zawartość w pokarmie lub napoju. Enterosgel w tubie to z kolei preparat wiążący niektóre toksyczne i szkodliwe substancje w jelicie. Jego stosowanie obniża częstość oddawania stolca oraz skraca utrzymywanie się biegunki. Lek wydalany jest z organizmu wraz z kałem, a przy okazji usuwa się toksyny i substancje szkodliwe z organizmu.

Jaki lek na biegunkę dla dziecka wybrać?

Leki na biegunkę dla dzieci mogą mieć różną formę, którą producenci dostosowują najczęściej do wieku. W przypadku niemowląt wygodniej jest zastosować produkt w saszetce, kroplach lub syropie. Starszym dzieciom można natomiast podać lek w tabletkach lub kapsułkach.

Diflos 30 ma postać kapsułek zawierających żywe kultury bakterii. W jego produkcji zastosowano mikroenkapsulację, czyli zabezpieczenie substancji czynnej specjalną osłonką, co zapewnia większą skuteczność i dłuższy termin przydatności leku.

Zawiesina doustna Smecta Go przeznaczona jest dla dzieci powyżej 8. roku życia. Substancje zawarte w jej składzie wiążą toksyny i drobnoustroje, ułatwiając ich eliminację z organizmu. Lek ponadto osłania i regeneruje przewód pokarmowy.

Proszek Humana Expert HN to suplement diety dla niemowląt, u których występują nawracające lub przedłużające się biegunki. Jego formuła została opracowana w taki sposób, aby nie dopuścić do odwodnienia spowodowanego utratą płynów. Dodatkowo zawarte w nim składniki ograniczają przenikanie wody do jelit, regulując w ten sposób konsystencję stolca.

Lekarstwa na biegunkę dostępne są również w różnych smakach, aby dzieci chętniej przyjmowały odpowiednio przygotowane preparaty.

Proszek w saszetkach Smecta ma pomarańczowo-waniliowy smak, który zwiększa atrakcyjność leku. Dzięki swojej konsystencji wyściela on błonę śluzową przewodu pokarmowego, wzmacniając tym samym barierę ochronną m.in. przed patogenami i czynnikami drażniącymi. Obecny w preparacie diosmektyt absorbuje gazy jelitowe, endotoksyny, bakterie oraz wirusy i usuwa je z organizmu.

Jak stosować leki na biegunkę u dzieci?

Trzeba pamiętać, że w czasie biegunki z organizmu wypłukiwane są elektrolity, które dbają o prawidłowy przebieg procesów zachodzących w dziecięcym ciele. Dzięki nim mózg, mięśnie, serce i inne tkanki funkcjonują sprawnie. Aby maluch mógł się prawidłowo rozwijać, należy przywrócić równowagę wodno-elektrolitową. Po biegunce można także uzupełnić dietę o probiotyki dla dzieci w celu odbudowy naturalnej flory bakteryjnej, osłabionej przez utratę płynów.

Kapsułki Compli Flora Family to synbiotyk, który zawiera dwa szczepy bakterii kwasu mlekowego. Kolonizują one jelito cienkie i grube. W składzie leku jest też oligofruktoza, będąca specjalną pożywką dla bakterii.

Nie wolno zapominać, aby każdy lek dawkować zgodnie z zaleceniami lekarza lub producenta. Gdy objawy nie ustąpią w ciągu kilku dni, należy koniecznie udać się do lekarza.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij