Leki bez recepty serce i układ krążenia

(112) info
Pokaż filtry Filtruj

Leki na serce i układ krążenia bez recepty

Układ krążenia jest jedną z najistotniejszych części składowych organizmu. To od niego zależy czy i jak działają inne narządy. Dzięki niemu tlen i składniki odżywcze rozprowadzane są w głąb tkanek, ale jednak jego funkcjonowanie narażone jest na wiele niekorzystnych czynników. Zarówno czynniki genetyczne, jak i niewłaściwy tryb życia istotnie osłabiają układ krwionośny, prowadząc do występowania poważnych w skutkach zaburzeń. Wśród konsekwencji zaniedbania profilaktyki naczyń i serca wymienić należy: 

  • zawały mięśnia sercowego, 

  • dławicę piersiową, 

  • zapalenie osierdzia, wsierdzia lub mięśnia sercowego, 

  • niewydolność krążenia, 

  • nieprawidłowy rytm pracy serca, 

  • nerwicę serca. 

Profilaktyka chorób układu krążenia 

Dolegliwości płynące z układu krążenia stanowią duże ryzyko utraty zdrowia, a czasem również śmierci. By zapobiegać chorobom naczyń, warto wprowadzić do codziennej rutyny zasady zdrowego, zrównoważonego trybu życia. Podstawą zachowania zdrowia jest regularna, umiarkowana aktywność fizyczna, a także zdrowa i zbilansowana dieta. Warto zadbać o właściwą podaż witamin i minerałów. W tym celu warto sięgnąć po kompleks witamin z grupy B, które korzystnie wpływają na układ krwiotwórczy i zapewniają zdrowie serca. 

Istotnym dla serca i jego optymalnej pracy minerałem jest magnez. Substancja ta, naturalnie występująca w kaszach, płatkach zbożowych, produktach pełnoziarnistych, rybach, orzechach i warzywach, jest tarczą ochronną dla układu krwionośnego. Przeciwdziała zawałom serca, arytmii, nadciśnieniu tętniczemu oraz chorobie niedokrwiennej mięśnia sercowego. Aby zapewnić sobie właściwą podaż tego pierwiastka, warto zastosować preparaty z magnezem, które przeciwdziałają niedoborom substancji w organizmie. 

Diosmina bez recepty dla naczyń krwionośnych 

Jedną z najczęściej zgłaszanych dolegliwości naczyniowych jest osłabienie krążenia krwi w kończynach dolnych – potocznie żylaki. Z pomocą wtedy przychodzi popularna diosmina, której głównym efektem terapeutycznym jest uelastycznianie naczyń krwionośnych. Zmniejsza ona ich podatność na pękanie, a także przywraca prawidłowe napięcie żył. Diosmina sprawdza się w leczeniu żylaków o niewielkim nasileniu, zespołu niespokojnych nóg oraz przy pojawianiu się uczucia ciężkości i opuchlizny kończyn dolnych. Dodatkowym wsparciem dla uszczelniania naczyń krwionośnych, również w obrębie twarzy (tzw. pajączki na cerze naczynkowej), jest witamina C. Regularne stosowanie jej preparatów pozwala na codzienną profilaktykę i zmniejszenie zaczerwienienia twarzy. 

Kwas acetylosalicylowy – aspiryna 

Aspiryna to od lat niezbędny preparat w każdej domowej apteczce. Każdy powinien ją posiadać, szczególnie wtedy, gdy jest narażony na zawał mięśnia sercowego. Kwas acetylosalicylowy zapobiega agregacji płytek krwi, przez co, podczas stosowania długotrwałego, przeciwdziała chorobom związanym z zakrzepami i zatorami. Ponadto wykazuje on działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, dlatego często stosowany jest w krótkotrwałym leczeniu bólu i wspomagająco przy objawach przeziębienia oraz grypy

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij