Leki bez recepty serce i układ krążenia

(122) info
Pokaż filtry Filtruj
z 6

Jakie leki na serce dostępne są bez recepty?

Serce to najważniejszy mięsień w naszym organizmie, dlatego należy o niego szczególnie dbać. W ciągu całego naszego życia kurczy się średnio 3 mld razy. Mimo tego jest organem bardzo delikatnym i niewiele trzeba, aby odmówiło posłuszeństwa. Zła dieta, brak ruchu, siedzący tryb życia, nadużywanie alkoholu, środków psychoaktywnych, palenie papierosów i stres to naturalni wrogowie naszego serca. Z roku na rok osłabiają je i mogą doprowadzić do poważnych chorób, takich jak:

  • choroba niedokrwienna serca,

  • zaburzenia rytmu serca,

  • nerwica serca,

  • zapalenie mięśnia sercowego, osierdzia lub wsierdzia,

  • niewydolność mięśnia sercowego,

  • zaburzenia rytmu serca.

Wszystkie te schorzenia mogą doprowadzić do zawału serca, a w konsekwencji nawet śmierci. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie wzmacniać swoje serce i dbać o jego dobrą kondycję.

Poza zmianą nawyków żywieniowych i trybu życia na zdrowszy warto wzbogacić swoją dietę o suplementy i lekarstwa dostępne bez recepty na serce i krążenie:

  • tabletki powlekane Magne B6 Forte zapewniają podwójną dawkę magnezu. Magnez jest niezbędny dla prawidłowej pracy serca, gdyż zapobiega jego nierównej i przyspieszonej pracy, łagodząc w ten sposób arytmię;

  • tabletki dojelitowe Polocard zawierają natomiast kwas acetylosalicylowy, który hamuje zlepianie się płytek krwi. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko zakrzepów mogących spowodować zawał lub udar.

Kwas acetylosalicylowy jest także głównym składnikiem tabletek dojelitowych Acard. Można go stosować w zapobieganiu zakrzepicy naczyń wieńcowych oraz w profilaktyce zawału serca.

Leki bez recepty wspomagające pracą serca mogą mieć postać tabletek, kapsułek oraz płynu. Płyn doustny Vita Buerlecithin zawiera lecytynę sojową i kompleks witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego. Znajdziemy w nim m.in. witaminy: B2, B6 i B12 oraz sodowy D-pantotenian.

Rodzaje leków dostępnych bez recepty na serce i krążenie

W aptece znajduje się wiele rodzajów lekarstw na serce i krążenie, które możemy kupić bez recepty. Wspomagają one nie tylko pracę serca, ale zapobiegają też zakrzepom, zapaleniom i schorzeniom żył. Dotyczy to zwłaszcza kończyn dolnych. Przykładowo tabletki Venoruton Forte chronią naczynia i ścianę żylną, co powoduje zmniejszenie obrzęku i zapobiega niewydolności żylnej.

Leki bez recepty na krążenie mogą też mieć postać żelu. Żel Lioton 1000 ma miejscowe działanie przeciwzakrzepowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe.

W profilaktyce chorób serca i układu krążenia stosuje się dobezylan wapnia, który można znaleźć w tabletkach Rostil. Lek zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych i zwiększa ich wytrzymałość, usprawniając w ten sposób mikrokrążenie. Zwiększa napięcie ściany żył, co zapobiega powstawaniu zastojów i zakrzepów w naczyniach żylnych. Łagodzi obrzęki.

Aby zapobiegać problemom serca i układu krążenia, dobrze jest konsekwentnie dodawać do diety suplementy bogate w witaminę C. Jest ona antyoksydantem zmniejszającym ilość wolnych rodników odpowiedzialnych za miażdżycę, a w konsekwencji za zawał. Tabletki powlekane Cerutin poza witaminą C zawierają również rutynę, która wzmacnia odporność całego organizmu.

Jak stosować leki bez recepty na serce i krążenie?

Leki bez recepty na serce i krążenie należy stosować ściśle z zaleceniami producenta. Trzeba zwrócić uwagę, czy nie jesteśmy uczuleni na którąś z substancji zawartych w lekarstwie. Nie należy przekraczać także dziennej dawki preparatu. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią przed zażyciem powinny skonsultować się ze swoim lekarzem.

Należy pamiętać, że leki dostępne bez recepty nie zastąpią profesjonalnego leczenia. Jeśli więc pojawią się jakiekolwiek problemy z sercem bądź układem krążenia, które nas niepokoją, koniecznie trzeba udać się z nimi do lekarza.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij