Plastry na kleszcze i komary dla dzieci

(6) info
Pokaż filtry Filtruj

Plastry na kleszcze i komary dla dzieci

Plastry z esencjami z eukaliptusa czy trawy cytrynowej są idealne dla dzieci, ale także osób podróżujących lub uprawiających aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Dzięki specjalnej technologii opartej na mikrokapsułkach, aromaty naturalnych olejków eterycznych uwalniane są stopniowo przez długi czas. Aby wydzielić esencję, należy pamiętać, aby przetrzeć plaster co 20 minut, dzięki czemu dochodzi do otwarcia mikrokapsułki i uwolnienia aromatów. Warto także mieć na uwadze fakt, iż niektóre tego typu produkty nie są przeznaczone do bezpośredniego stosowania na skórę.

Aby ochronić pociechę przed insektami, warto również sięgnąć po płyny i spraye na komary i kleszcze dla dzieci.

Kleszcze – zagrożenie dla zdrowia malucha i dorosłych

Ugryzienie przez kleszcza wiąże się z poważnym zagrożeniem nie tylko dla zdrowia dziecka, ale i osób dorosłych. W okresie letnim należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ kleszcze są powszechnie obecne w środowisku i mogą ukąsić człowieka, co oprócz dyskomfortu związanego z samym ukąszeniem, może prowadzić do rozprzestrzeniania chorób, takich jak bolerioza. Dlatego ważne jest, aby zawsze chronić się przed kleszczami, szczególnie podczas wycieczek poza miasto i spacerów w parkach lub w otoczeniu zieleni. Warto mieć przy sobie sprawdzony preparat na kleszcze, tak jak spray, żel lub bransoletkę, a w przypadku niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

W domowej apteczce powinny znaleźć się też przyrządy do usuwania kleszczy.

Jak zabezpieczyć dziecko przed komarami i kleszczami?

Oprócz stosowania preparatów na kleszcze i komary dla dzieci w celu zminimalizowaniu ryzyka kontaktu z tego rodzaju insektami należy przestrzegać kilku istotnych zasad. W przypadku komarów można zainstalować stałe moskitiery w oknach i wózkach dziecięcych. Należy również unikać zapachowych kosmetyków, które mogą przyciągać komary.

Przeczytaj także: Alergia na komary

Podczas wycieczek do lasu, na łąkę lub do ogrodu, dziecko powinno nosić odpowiednie ubrania, które zakryją jak największą powierzchnię ciała, a skarpety najlepiej naciągać na spodnie. Po powrocie do domu zaleca się dokładne obejrzenie ubrań, a także ciała zwłaszcza w miejscach takich jak zgięcia pod kolanami, gdzie kleszcze pojawiają się najczęściej.

Należy jednak pamiętać, że pomimo stosowania preparatów odstraszających, należy zachować ostrożność oraz regularnie sprawdzać skórę i ubrania po każdym spacerze w otoczeniu natury.

Naturalne środki odstraszające kleszcze

Podczas wyjść na łono natury, warto zastosować naturalne preparaty odstraszające kleszcze, takie jak olejki eteryczne o intensywnych zapachach, które są nieszkodliwe dla człowieka:

  • olejek goździkowy,
  • olejek lawendowy,
  • olejek tymiankowy,
  • olejek eukaliptusowy,
  • olejek cytronelowy,
  • olejek z drzewa herbacianego.

Należy pamiętać, że olejki eteryczne, choć naturalne, nie są w pełni bezpieczne. Intensywny zapach oraz silne działanie sprawiają, że należy stosować je z ostrożnością zwłaszcza u dzieci. Pod żadnym pozorem nie zaleca się nakładania olejków bezpośrednio na skórę z butelek, ponieważ mogą one prowadzić do wystąpienia podrażnień oraz reakcji alergicznych. Zawsze należy je rozcieńczać przed użyciem, a także stosować jedynie na odsłonięte części ciała. Dla dzieci stosuje się mniejsze stężenia tego typu środków do aplikacji wyłącznie od pasa do kostek.

Co na swędzące bąble po ukłuciu komara?

Aby uniknąć nieprzyjemnych skutków ukąszeń owadów podczas odpoczynku, warto mieć w apteczce nie tylko produkty ochronne, ale także preparaty, np. żele na ukąszenia. Każdy z tego rodzaju produktów skutecznie niweluje nieprzyjemne objawy takie jak swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie i ból po ukąszeniach.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij