Płyny i spraye na kleszcze i komary dla dzieci

(19) info
Pokaż filtry Filtruj

Płyny i spraye na kleszcze i komary dla dzieci

Preparaty na komary i kleszcze dla dzieci i niemowląt, np. spraye, płyny, aerozole zostały opracowane w celu ochrony skóry przed ukąszeniami i użądleniami komarów, kleszczy, meszek oraz innych owadów. Wszystkie dostępne produkty zapewniają skuteczną ochronę przed insektami, co przekłada się na pełen komfort w trakcie ich wzmożonej aktywności. Składniki tych produktów opierają się często na naturalnych olejkach roślinnych, dzięki czemu są odpowiednie dla osób w każdym wieku, włącznie z dziećmi. Najlepiej aplikować kremy, spraye oraz aerozole na te części ciała, które są najbardziej narażone na użądlenia lub ukąszenia.

W przypadku zauważenia kleszcza na skórze dziecka warto sięgnąć po przyrządy do usuwania kleszczy.

Spraye i płyny na kleszcze oraz komary dla dzieci – co zawierają?

Istnieją różne rodzaje środków na insekty, które występują w formie naturalnych lub chemicznych preparatów, takich jak spraye, płyny, a także plastry na komary i kleszcze dla dzieci. Najskuteczniejsze preparaty zawierają DEET, który odstrasza owady oraz roztocza, i występują w różnych stężeniach. Jednak nie zaleca się stosowania preparatów z DEET przez kobiety w ciąży i niemowlęta do drugiego miesiąca życia ani przez dzieci poniżej 12 roku życia. Inne składniki preparatów na kleszcze i komary to:

Kiedy stosować płyny i spraye na kleszcze i komary dla dzieci?

Komary lubią wilgotne i ciepłe otoczenie, zwłaszcza gdy słońce chyli się ku horyzontowi. Dlatego nie tylko leśne wędrówki, ale i wieczorne spacery, nawet w mieście, mogą wymagać zastosowania preparatów na komary, aby uniknąć ataków owadów. Okres letni kojarzy się przede wszystkim  z wieczornymi spotkaniami przy ognisku lub grillu. Niestety, obecność komarów może zaburzyć miłe chwile. Preparaty na komary dla dzieci należy stosować od czerwca do września. W przypadku pobytu za granicą należy uwzględnić łagodniejszy klimat, który może przedłużyć żywotność i okres aktywności tych owadów.

Z kolei preparaty na kleszcze dla dzieci, ale i dorosłych powinny być stosowane nieprzerwanie od maja do października. Warto również wziąć pod uwagę, że niektóre kleszcze mogą być aktywne już od marca. Co więcej, należy pamiętać, że pajęczaki te mogą przenosić się na zwierzętach, szczególnie psach czy kotach, które wiele osób uwielbia dotykać oraz przytulać. Zabezpieczenie się przed kleszczami jest szczególnie ważne, ponieważ infekcje, które przenoszą, mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia dziecka i dorosłych.

Przeczytaj teraz: Czym można zarazić się od kleszcza?

Bąbel po ukłuciu komara – dlaczego swędzi?

Swędzenie po ukąszeniu przez komara wynika z obecności białek w ślinie owada – są one wprowadzane podczas wkłucia. Ślina ta zawiera składniki, które zapobiegają krzepnięciu krwi, ułatwiającym tym samym jej pobieranie przez insekta. Jednym z tych składników są białka odbierane przez ludzki układ odpornościowy jako zagrożenie. Efektem jest wydzielanie przez organizm histaminy – jej nadmiar prowadzi do miejscowego stanu zapalnego oraz pojawienia się reakcji alergicznej, w postaci opuchlizny, a także swędzenia. Warto wówczas sięgnąć po specjalne żele na ukąszenia dla dzieci, dzięki którym uporczywe dolegliwości

Co na ukąszenia komarów dla dzieci?

Aby złagodzić ból i swędzenie po ukąszeniu komara, można skorzystać zarówno z domowych sposobów, jak i z dostępnych w aptekach środków. W aptekach można znaleźć preparaty na ukąszenia komarów, które zawierają olejki eteryczne, alantoinę, rumianek, aloes i mentol, a także leki sterydowe z hydrokortyzonem. Ponadto po ukąszeniu owada należy przede wszystkim zadbać o higienę miejsca ukąszenia. Przede wszystkim zaleca się dokładne przemycie obszaru wodą z mydłem, a następnie zdezynfekowanie jałowym gazikiem nasączonym wodą utlenioną.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij